Szkolne
Szkolne
Spotkanie Samorządów Szkolnych Szkół Gminy Warta Bol. PDF Drukuj Email


Dnia 8.06.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyło się Spotkanie Samorządów Szkolnych Szkół Gminy Warta Bol. pod hasłem „ Bądź bezpieczny”. Uczniowie każdej ze szkół przygotowali prezentację multimedialną na temat niebezpiecznych miejsc w swojej miejscowości. Uczestnicy spotkania również obejrzeli film przedstawiający zagrożenia,  z jakimi mogą spotkać się w czasie wakacji.                                                                      
Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w razie zagrożenia zdrowia i  życia. Uczniowie pod nadzorem strażaków ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Przedstawiciele Straży opowiedzieli również o obowiązkach i odpowiedzialności strażaków oraz zademonstrowali sprzęt służący w ich codziennej pracy.

 
Sportowe sukcesy naszych uczniów na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci PDF Drukuj Email

Dnia 24.05.2018r. w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci , Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Biegu na Orientację.
Zawodniczki naszej szkoły odniosły ogromny sukces, drużynowo zajęły II miejsce w województwie ustępując jedynie nieporównywalnie liczniejszej drużynie z Wrocławia.
Na sukces drużynowy wpłynęły doskonałe indywidualne starty naszych zawodniczek i tak:
I miejsce w kategorii wiekowej K – 11 - Halewicz Julia kl. IV B
II miejsce w kategorii K – 11 - Szeliga Sonia kl. IV B
III miejsce w kategorii K – 13 – Kulka Wiktoria kl. VII
17 miejsce Matyjaszczuk Emilia w kategorii K – 16 kl. VII


Gratulacje dziewczyny. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Do najaktualniejszych sukcesów orientalistów naszej szkoły należy zaliczyć start w Pucharze  Najmłodszych w dniach 01.06 – 03.06.2018r. w Ochędzynie w powiecie wieruszowskim. Były to zawody ogólnopolskie klubowe, a nasze uczennice reprezentowały klub „Orientpark.pl” w Iwinach w składzie:
Halewicz Julia, Wiktoria Kulka i jej młodsza siostra Kornelia.
Julia zdobyła piąte miejsce w Polsce w sprincie w kategorii  wiekowej  K – 11 na blisko 40 uczestników. Kornelia była 8 w biegu klasycznym, jest to nasza najmłodsza zawodniczka, która ma zaledwie 8 lat i już samodzielnie pokonuje trasy. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Violetta Szeliga

 
Informacje o podręcznikach na rok szkolny 2018/19 PDF Drukuj Email

 
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia PDF Drukuj Email

Po raz pierwszy braliśmy udział w podsumowaniu Akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia".


Dnia 18 maja 2018 r. w uroczystej paradzie szkół na wrocławskim Rynku uczestniczyły przedstawicielki naszej szkoły (Anna Leśniak, Milena Czyż oraz Larysa Maleńczak) z naszym proporcem szkolonym.
W zbiórce przeprowadzonej w naszej szkole zebraliśmy 123 zł.

 
Szachiści naszej szkoły na XI Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży PDF Drukuj Email


12 maja 2018 roku już po raz jedenasty w stolicy Dolnego Śląska stanęli w szranki młodzi zawodnicy - zarówno doświadczeni, mający na koncie tytuły mistrzów Polski czy Europy (w swoich kategoriach wiekowych), jak i stawiający pierwsze kroki w karierze sportowej. W sobotę 12 maja br. na Stadionie Olimpijskim uroczyście otwarto XI edycję Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. W ramach imprezy rozegrane zostały zawody w 20 różnych dyscyplinach sportu, między innymi lekkiej atletyce, piłce nożnej, piłce ręcznej, szermierce, judo, szachach czy  wioślarstwie . WOM to dla młodych sportowców nie tylko etap przygotowań w trakcie sezonu (także do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), ale i okazja do zapoznania się z protokołem olimpijskim, a przede wszystkim - zawodami sportowy. Impreza rozpoczęła się uroczystym otwarciem na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Najpierw odbył się pochód przedstawicieli poszczególnych dyscyplin sportowych, a następnie wciągnięto flagi na maszt i zapalono olimpijski znicz, a zawody otworzyła mistrzyni olimpijska Renata Mauer-Różańska. Młodzi zawodnicy i sędziowie złożyli też oficjalną przysięgą olimpijską, a całość uświetnił występ orkiestry reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pokaz szermierki. Naszą szkołę reprezentowali szachiści w składzie: Alicja Trochimowicz, Kornel Dziekan, Piotr Heryć, Dominik Kaleta, Michał Marszałek, Antoni Wuzik, Mateusz Kaleta, Hubert Bondrow, Wiktor Głodek. W Sali VIP Stadionu Olimpijskiego rozegrany został turniej szachowy. Rozgrywki w każdej grupie zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund. Grupy A, B i C liczone były do oceny FIDE. We wszystkich grupach istniała możliwość zdobycia maksymalnie IV kategorii szachowej. Gratulujemy: Kornelowi Dziekanowi ucz. kl.VI, Hubertowi Bondrowowi ucz.kl.VII, zdobyli oni IV kategorię szachową, a Mateusz Kaleta  V kategorię. Przypominamy, że IV kategorię szachową posiadają również: Alicja Trochimowicz, Dominik Kaleta, Michał Marszałek, Antoni Wuzik uczniowie kl.VI oraz Wiktor Głodek ucz. kl. VII. Szachistom naszej szkoły towarzyszyli: instruktor szachowy Tomasz Spendowski, opiekun koła szachowego Bożena Marszałek oraz rodzic- Monika Trochimowicz. Gratulujemy godnego reprezentowania naszej szkoły!

Bożena Marszałek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 26