Szkolne
Szkolny Konkurs Czytelniczy „Z lekturami za pan brat – test znajomości baśni” PDF Drukuj Email

2 kwietnia, w rocznicę urodzin pisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Z tej okazji, 7 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Z lekturami za pan brat – test znajomości baśni” dla klas IV-VI. Udział w nim wzięli uczniowie klasy IV: Julia Łaszkiewicz, Kornelia Kubusiak oraz klasy V: Milena Czyż, Karolina Sowińska i Michał Marszałek. Test znajomości baśni nie był trudny, wystarczyło znać treść wybranych z nich oraz nazwiska autorów. Najwięcej punktów uzyskał Michał Marszałek zajmując pierwsze miejsce, drugie zajęła Milena Czyż, natomiast trzecie – Julia Łaszkiewicz. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

 
Konkurs w Bibliotece w Raciborowicach PDF Drukuj Email

W dniu 6 kwietnia 2017r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III b - wychowawczyni Pani Sylwia Bociek.
Wszyscy rozwiązywali testy samodzielnie, a następnie kolorowali historyjki z lektury. Laureatami zostali:
Jan Sowa, Sonia Szeliga, Karol Popek i Marcel Sojka. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom.

 
Klasy trzecie w iQlandii! PDF Drukuj Email

5 kwietnia 2017 roku klasy 3a i 3b wraz z opiekunami udali się na pasjonującą wycieczkę do iQlandii w Libercu (Czechy). Wielu wrażeń dostarczyła już sama podróż do innego kraju, a atrakcje jakie czekały na uczniów w tym centrum nauki są nie do opisania. Dzieci były zachwycone mogąc dotknąć, poczuć, wypróbować, obejrzeć ekspozycje, wynalazki, maszyny. Bardzo podobał im się pokaz naukowy, w którym mogli zobaczyć, uczestniczyć i poczuć chemiczne doświadczenia. Pomimo zmęczenia chętnie zwiedzili również rynek w Libercu. W autokarze, podczas drogi powrotnej, wspólnie wypełnili test przygotowany przez przewodnika. Zakończeniem wycieczki było losowanie nagrody, którą wygrała Julia Zaremba z kl. 3b. Jednak żaden uczeń nie czuł się pokrzywdzony, wszyscy byli bardzo zadowoleni i z chęcią opowiadali o atrakcjach, i swoich wrażeniach.

 
Rozmowy nie tylko o bocianach – „Klekusiowo” w szkole PDF Drukuj Email

24 marca 2017 r. odwiedził nas Pan Mieczysław Żuraw, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Zobaczyliśmy wszystkie zwierzęta zamieszkujące ośrodek oraz poznaliśmy, w jaki sposób podopieczni opiekują się m.in. bocianami, jeżami, sarnami, żurawiami, dzikami.


 
Radosny I Dzień Wiosny! PDF Drukuj Email

I Dzień Wiosny w naszej szkole jak zwykle był kolorowy, bezpieczny, zdrowy i sportowy. Nie zabrakło żadnego z tych elementów! Począwszy od przedszkoli, które stawiały na ekologię i biegi na orientację. Poprzez klasy I-III, które tańcami żegnały zimę i witały wiosnę, rozmawiały o bezpieczeństwie, ekologii, kulturalnym zachowaniu, a wykonując przepiękne plakaty, popijały zdrowe koktajle. Wszystkie elementy: bezpiecznie, zdrowo, sportowo podczas zajęć i zabaw wykorzystały również  klasy IV-VI, które szczególnie mocno zaangażowały się w lekcje z pierwszej pomocy oraz doświadczenia chemiczne.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 25