Szkolne
Pasowanie na Czytelnika. PDF Drukuj Email

W dniu 12 marca 2015 r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach uczniowie klasy pierwszej a i b zostali uroczyście "Pasowani na czytelnika”. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Ewa Huryk, Pani Bibliotekarka Stella Skiba oraz wychowawczynie klas: Pani Irena Dombaj i Sylwia Bociek. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece i z życzeniami książki. Odpowiadali na pytania i zgadywali zagadki. Na koniec 43-ech uczniów złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na czytelnika. Wszyscy otrzymali książki i dyplomy, a do Biblioteki w prezencie przynieśli przepiękne zakładki, które wykonali własnoręcznie.

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne PDF Drukuj Email

27.02.2015 r. w świetlicy Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Eliminacje odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Mirosława Haniszewskiego, który ufundował wiele cennych nagród dla zwycięzców i uczestników turnieju. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie kl. VI naszej szkoły: Szymon Rygiel, Magdalena Marszałek, Wiktoria Budzik oraz Kalina Matyjaszczuk, Alicja Hołodowska.
Pytania były bardzo trudne, dotyczyły między innymi zasad zapobiegania pożarom i innym zagrożeniom w szkole, gospodarstwach rolnych oraz na terenach leśnych, a także funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w gminie i powiecie.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Szymon Rygiel. Serdecznie gratulujemy!

 
Szkolna zabawa karnawałowa 2015 PDF Drukuj Email

Szkolna zabawa karnawałowa 
Edukacja Muzyczna w naszej szkole PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach muzycznych.

 
"Akademia Tanecznego Wychowania" w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

W naszej szkole od października roku szkolnego 2014/2015 „ruszył” program edukacyjno-wychowawczy pod nazwą „Akademia Tanecznego Wychowania”, którego główną ideą jest wychowywanie przez taniec i zabawę.
Unikalność programu przejawia się tym, że nie tylko uczy, ale przede wszystkim wychowuje, propaguje zdrowy styl życia oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu. W trakcie zajęć dzieci poznają tańce dyskotekowe, towarzyskie narodowe, integracyjne, uczą się praktycznego zastosowania dobrych manier. Dwa razy do roku prezentują przed publicznością swoje umiejętności taneczne. Grupa liczy 20 dzieci.
Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Możesz dołączyć do nas w każdej chwili i dobrze się bawić.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18