Szkolne
Lekcja w przyrodzie- Myślibórz PDF Drukuj Email

Dnia 19.10.2015r. odbyła się wycieczka klasy V do Myśliborza. Celem wycieczki było zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego i zagrożeń, jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka. Na miejscu przeprowadzono zajęcia stacjonarne, pt.: „Czy każdą wodę można pić?” Dzieci chemicznie określały klasę czystości wody, wykonywały także papier czerpany. Dzieci były zafascynowane zajęciami terenowymi prowadzonymi na ścieżkach i szlakach Parku Krajobrazowego "Chełmy".
Dzieci miały wspaniałą zabawę połączoną z nauką!

 
Ślubowanie pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

13.10.2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Ślubowania pierwszoklasistów” połączona ze Świętem Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały program artystyczny. Były wiersze, piosenki i „tańczące chustki”.
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Potem Pani Dyrektor Ewa Huryk dokonała ceremonii pasowania na ucznia i wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.
Okolicznościowe życzenia dla uczniów i pracowników szkoły złożył obecny na uroczystości Pan Mirosław Haniszewski- Wójt Gminy Warta Bolesławiecka. Głos zabrała również przedstawicielka rodziców uczniów z klasy I Pani Wioletta Słoma dziękując pani dyrektor za przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie były życzenia i kwiaty dla pracowników szkoły od Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.

 
Edukacja muzyczna PDF Drukuj Email

Dnia 6.10.2015r. odbył się koncert muzyczny z cyklu „W Krainie Pani Muzyki”. W koncercie brały udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie” oraz uczniowie klas I-III. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach muzycznych.

 
Wizyta policjanta PDF Drukuj Email

Dnia 30 września 2015 roku odbyło się spotkanie z Policjantem- panem aspirantem Michałem Warchołem w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Prelegent poruszył bardzo ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, praw i obowiązków ucznia, a także bezpiecznego korzystania z Internetu.
Dodatkowo Pan policjant odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie”, przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze.
Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, a nawet usiąść w policyjnym aucie, co bez wątpienia było nie lada atrakcją.

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

Akcja „Sprzątanie Świata” w roku szkolnym 2015/2016   w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych została przeprowadzona w dniu 21.09.2015r. W akcji uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie” oraz klasy I – VI. Dzieci z klas I-III i z oddziałów przedszkolnych sprzątały teren położony tuż przy budynku szkoły, drogę ze szkoły do lasu, boisko sportowe. Uczniowie starszych klas (IV-VI) zbierali śmieci na trasie szkoła – kościół oraz w okolicy przystanków autobusowych.     
Przed wyjściem dzieci ze szkoły, wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat celu akcji oraz bezpiecznego zachowania się na drodze podczas zbierania śmieci. Do zbierania śmieci dzieci otrzymały gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Łącznie zebrano 23 worki śmieci: szkła, papieru, puszek i folii aluminiowych, liści, opakowań plastikowych. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 18