Szkolne
Narodowe Czytanie 2017 – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego PDF Drukuj Email

W Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych Narodowe Czytanie odbyło się 8 września w sali gimnastycznej wyposażonej w ekran multimedialny. Uczestnikami akcji byli uczniowie kl. I-VII, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pani Sylwia Bociek przedstawiła w kilka słowach  samą ideę wydarzenia, a  następnie wyświetliła prezentację multimedialną, na temat  treści "Wesela", jego bohaterów oraz symboliki. Następnie uczniowie klas starszych: Michał marszałek i Wiktor Głodek oraz Pan Henryk Marszałek przeczytali kilka fragmentów dramatu.  Chociaż „Wesele” Wyspiańskiego nie jest lekturą w szkole podstawowej  i niewielu uczniów znało ją wcześniej, wszystkim bardzo podobało się wspólne odczytanie jej fragmentów. Dziękujemy też Panu Henrykowi Marszałkowi za przygotowanie słomianego chochoła, który dodał trochę dramaturgii naszej akcji.

 
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2017-2018 PDF Drukuj EmailPoniżej zamieszczamy wykaz podręczników dla klas I-VII. Wykazy do pobrania w postaci plików Word (doc).


KLIK! Link do działu pobierania wykazu podręczników.

---------------------------------------------------------------------

 
Wyjazd do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku PDF Drukuj Email

Dnia 2 czerwca 2017 roku  uczniowie klas IIIB i V ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Przylasku. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Wszyscy uczniowie są bardzo zaangażowani w akcje charytatywne, a pomoc zwierzakom cieszy się ich szczególnym zainteresowaniem. Podczas pobytu pracownicy schroniska zapoznali uczniów z zasadami, jakie obowiązują w schronisku, odpowiadali na zadane pytania jak również oprowadzili po obiekcie, gdzie można było zobaczyć psy niemalże wszystkich ras. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość pogłaskania, przytulenia i  wyprowadzenia piesków na spacer. Zarówno uczniowie jak i pieski były bardzo szczęśliwe. Nie bez powodu mówi się, że zwierzęta ze schroniska kochają bardziej.

 
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych było naprawdę wesoło. Dzień Dziecka przecież zobowiązuje! Uczniowie mogli bawić się, skakać, tańczyć i grać w przeróżne zabawy. Koktajle, owoce i zdrowe przekąski także stanowiły niemałą atrakcję. Dla niejednego ucznia był to najlepszy Dzień Dziecka.

 

 
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych na Zlocie w Puławach PDF Drukuj Email

W dniach 26-28 maja 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych wzięła udział w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Puławach. Wzięli w nim udział reprezentanci 46 szkół z całej Polski oraz jedna z Czech, których patronem jest Henryk Sienkiewicz. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Dominik Połomski z kl.V i Mateusz Kaleta z kl. VI oraz opiekunowie: Pani Małgorzata Kilijanek i Pani Sylwia Bociek.
Celem Zlotów jest umacnianie więzi między szkołami, kontynuowanie tradycji spotkań Braci Sienkiewiczowskiej, wymiana doświadczeń w popularyzacji sylwetki wielkiego Polaka, pogłębianie wiedzy o Patronie, poznawanie miejsc związanych z pisarzem, propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ukazywanie piękna naszego kraju.
Pierwszy dzień Zlotu to uroczysty przemarsz ulicami Puław, a także Gala w Puławskim Ośrodku Kultury. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkolnego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 oraz wręczenia nagród za konkursy plastyczne, literacke i informatyczne. Honorowymi gośćmi byli: reżyser  – „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” i „Ogniem i mieczem” – Pan Jerzy Hoffman oraz odtwórczyni niezapomnianej roli Hajduczka Pani Magdalena Zawadzka, a także prawnuczka polskiego noblisty, Pani Anna Dziewanowska, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pan Maciej Cybulski oraz Jego mama, żona, zmarłego w tym roku, założyciela Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich – Pani Anna Cybulska. Młodzież, ten pełen wrażeń dzień, zakończyła dyskoteką.
27 maja zlotowiczów czekał wyjazd do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie Wąwozu Korzeniowego, Cmentarza Żydowskiego i Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej. Następnie wszyscy udali się do Okrzei, gdzie mogli obejrzeć pomnik Matki Noblisty oraz Kopiec usypany ku czci pisarza w 1938 roku. Potem nastąpił przejazd do Woli Okrzejskiej, miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza. Zlotowicze mieli okazję obejrzeć Muzeum w Dworku, a także otrzymać autograf wnuka Henryka –  Pana Juliusza Sienkiewicza. Każdej szkole wręczono Certyfikat Uczestnictwa za udział w XXV Jubileuszowym Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. Bardzo ciekawy był występ Bractwa Rycerskiego i walka Kmicica z Wołodyjowskim. Podsumowaniem udanego dnia było ognisko i wspólna zabawa. W niedzielę młodzież oraz ich opiekunowie uczestniczyli we mszy świętej, mogli też zwiedzić Pałac Czartoryskich w Puławach.
Zloty Szkół Sienkiewiczowskich stanowią tradycję Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych,  pozostawiają niezapomniane wrażenia, ale i wieloletnie przyjaźnie między uczniami  i nauczycielami z wielu miejscowości w Polsce. Kolejny Zlot już za rok w Tczewie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 25