Szkolne
Zajęcia otwarte z rodzicami - Świąteczne pierniczki PDF Drukuj Email

Dnia 10.12.2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie” bawiły się doskonale w towarzystwie swoich rodziców zdobiąc razem z nimi pierniczki. Ozdabianiu towarzyszyło słuchanie polskich kolęd i pastorałek.

Pierniczki nie tylko pięknie wyglądały, ale także smakowały wszystkim dzieciom i dorosłym.

 
Mikołajki PDF Drukuj EmailMikołajki dla dzieci z klas I-III oraz z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie” odbyły

się 4.12.2015r. w świetlicy wiejskiej w Raciborowicach Dolnych. Wszystkim dzieciom

towarzyszyła doskonała taneczna muzyka i świetny humor. Na koniec zabawy niespodziewanie

pojawił się Święty Mikołaj, który rozdał grzecznym dzieciom prezenty.

 
Wycieczka do Złotoryi – fabryka szklanych ozdób choinkowych PDF Drukuj Email

Dnia 20.11.2015r. klasy II „a” i II „b” pojechały do Złotoryi, aby zwiedzić fabrykę szklanych ozdób choinkowych. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą rzemieślniczą oraz artystyczną. Dzieci zapoznały się z produkcją powstawania bombek od nagrzania szkła i wytworzenia kształtu bombki do zdobienia ręcznego.

Dzieci wróciły do domu zadowolone z nowymi bombkami na choinkę.

 
Apel z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj Email

Dnia 13 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klasy VI  pod kierunkiem pani mgr Joanny Mielko, którzy przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju- czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Po krótkim programie artystycznym odbył się IV Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych. Nie miał on charakteru rywalizacji, chcieliśmy w ten sposób oddać cześć tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców. Pani Dyrektor mgr Ewa Huryk bardzo serdecznie podziękowała wszystkim za wzorową postawę.

 
Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości. W  Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza listopad to miesiąc szczególny. 16 listopada 1999r. (16 lat temu) nasza szkoła otrzymała imię wybitnego polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza. W bieżącym roku ten dzień został uczczony spotkaniem z jego twórczością i połączony z Narodowym Czytaniem powieści „W pustyni i w puszczy”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18