Szkolne
Mistrzostwa powiatu w siatkówce PDF Drukuj Email


10 kwietnia 2018r.  w Nowogrodźcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w mini siatkówce "2" dziewcząt. W zawodach wzięły udział drużyny  z Nowogrodźca , Bolesławca , Żeliszowa , Parowej i Raciborowic. W kolejnych meczach padły następujące wyniki:
SP Nowogrodziec - PSP Raciborowice         0 : 2   (6:25, 9:25)
ZSP Żeliszów - SP Parowa                         2 : 0   (25:2, 26:24)
PSP Raciborowice - PSP Zak. Pijarów Bc.    2 : 1   (22:25, 25:13, 15:4)
ZSP Żeliszów - SP Nowogrodziec               2 : 0   (25:9, 31:29)
SP Parowa - PSP Zak.Pijarów Bc.               0 : 2   (6:25, 19:25)
PSP Raciborowice - ZSP Żeliszów               2 : 1   (22:25, 25:9, 15:13)
ZSP Żeliszów - SP Nowogrodziec                2 : 0   (25:5, 25:19)
SP Parowa - PSP Raciborowice                  0 : 2   (11:25, 13:25)
PSP Zak.Pijarów Bc. - ZSP Żeliszów            1 : 2   (25:27, 25:19, 10:15)
SP Nowogrodziec - SP Parowa                 2 : 1   (25:7, 21:25, 15:8)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW
1. PUBL SZK. PODST. RACIBOROWICE                     8 PKT  8 : 2
2. ZESP. SZK. – PRZEDSZK. ŻELISZÓW                     7 PKT  7 : 3
3. PUBL. SZK. PODST. ZAKONU PIJARÓW BOLESŁ.     6 PKT  6 : 4
4. SZKOŁA PODSTAWOWA NOWOGRODZIEC             5 PKT 2 : 7
5. SZKOŁA PODSTAWOWA PAROWA                         4 PKT 1 : 8

Mistrz Powiatu występował w składzie: Cechner Weronika, Halewicz Julia, Kilarska Wiktoria, Kokosińska Alicja, Szeliga Sonia i Zawada Marcelina (op. Wójcik Dariusz) w/w. zagrają w Mistrzostwach Strefy jeleniogórskiej (1/2 województwa) 17.04.18r. w Kamiennej Górze.

 
Warsztaty interdyscyplinarne PDF Drukuj Email


26 kwietnia 2018r. w naszej szkole w ramach innowacji, odbyły się warsztaty matematyczno-przyrodnicze prowadzone przez Panią Bożenę Marszałek i Panią Barbarę Gancarek dla klasy V z udziałem rodziców. Zajęcia te miały na celu pobudzenie inwencji i wyobraźni dziecka, kształcenie umiejętności logicznego myślenia oraz rozwijanie zainteresowań naukowych i badawczych związanych z przyrodą. Uczniowie i ich rodzice wspólnie uczyli się rozwiązywać różne problemy w twórczy sposób, ćwicząc przy tym umiejętność samodzielnego porządkowania wiadomości z różnych źródeł. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie nabyli nawyku ekologicznego myślenia i odpowiedzialności za stan środowiska. Doskonalili kompetencje matematyczne, informatyczne poprzez zadania praktyczne. Założone cele i tematy zostały zrealizowane. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zadaniami, zaangażowani i chętnie uczestniczyli w zajęciach, a rodzice mogli

 
Tajemnice Dolnego Śląska PDF Drukuj Email


W bolesławieckich lasach usytuowanych w okolicach Leśnego Potoku w dn. 14 -15 kwietnia br. odbyły się międzynarodowe zawody w biegu na orientację „ Tajemnice Dolnego Śląska”. Zawody organizował UKS Orientpark. pl Iwiny.
Również uczniowie naszej szkoły zasilili szeregi zawodników z całej Polski, Czech i z  Niemiec. Najmłodsze uczestniczki to Antonina Leśniak i Kornelia Kulka, które startowały w kategorii rodzinnej.
Sonia Szeliga i Julia Halewicz, które występują w kategorii K-12 i zajęły w klasyfikacji łącznej 6 i 14 miejsce.
Wiktoria Kulka -  kategoria K -14 zajęła 16 miejsce, a pani Klaudia Halewicz w kategorii OPEN zajęła drugie miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów, a rodzicom dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnych zawodach zapraszamy na stronę Orientpark.pl

 
Rambit 2018 PDF Drukuj Email


17.04.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Gminny Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT 2018” dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu gminy Warta Bolesławiecka. Uczestnicy turnieju rywalizowali w konkursie wiedzy, konkurencjach sportowych oraz konkursie na najlepszą pracę plastyczną. Pierwsze miejsce zajęli  uczniowie z Tomaszowa Bolesławieckiego , drugie  miejsce uczniowie z Raciborowic Dolnych, III  miejsce z Iwin, a uczniowie ze Szczytnicy zajęli  IV miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni, a sponsorem nagród była Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Gratulujemy zwycięzcom!
Turniej Interdyscyplinarny  RAMBIT nie tylko sprawdza wiedzę i umiejętności szóstoklasistów, ale w ramach współpracy między szkołami,  integruje uczniów i nauczycieli oraz pozwala na zdrową rywalizację i wspaniałą zabawę!

 
Teatrzyk kukiełkowy w klasie I PDF Drukuj Email


Dnia 18.04.2018 roku w klasie pierwszej odbyły się plastyczno-techniczne warsztaty z rodzicami. Dzieci wspólnie z opiekunami robiły kukiełki i pacynki. Wszystkie lalki teatralne były piękne, ciekawe, stworzone z wyobraźnią. A o to właśnie chodziło! Pierwszaki miały okazję spędzić tworzyć wspólnie z rodzicami, ale też rozwijać swoje zdolności i wyobraźnię. Fantazja była na I miejscu!

Opr. S. Bociek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 28