Szkolne
Warsztaty dla uczniów klasy drugiej PDF Drukuj Email


Dnia 20 czerwca odbyły się warsztaty interdyscyplinarne dla uczniów klasy II z udziałem rodziców „Wiem, potrafię, rozumiem”.  Zajęcia były podsumowaniem pracy w klasie II. Dały możliwość sprawdzenia zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce. Zadania obejmowały  edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, plastyczną oraz język niemiecki, zajęcia komputerowe i religię. Dzieci wraz z rodzicami chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowały na zajęciach.

 
Turniej szachowy w Gryfowie PDF Drukuj Email


Dnia 15 czerwca 2018 roku szachiści naszej szkoły wzięli udział w  I Mistrzostwach Gryfowa Śląskiego dla dzieci klas I-VII. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów kl. II, VI, VII. Klasa VI: Alicja Trochimowicz, Milena Czyż, Michał Marszałek, Dominik Kaleta, Piotr Heryć, Marcin Suszek, Antoni Wuzik, Łukasz Jońca, Gabriel Sadowski, Kornel Dziekan, klasa VII: Wiktor Głodek, Mateusz Kaleta, Hubert Bondrow, Klasa II: Piotr Trochimowicz. LAUREACI: w kategorii dziewcząt: I miejsce Alicja Trochimowic, III miejsce Milena Czyż w kategorii chłoców kl.VI-VII: III miejsce Wiktor Głodek. Gratulujemy!

 
Zielona Szkoła 2018 PDF Drukuj Email

W dniach 9-22 czerwca 2018 roku uczniowie klasy V z wychowawcą J. Mielko wyjechali do nadmorskiej, malowniczej miejscowości w Darłówku na Zieloną Szkołę. W dniach 16- 22 czerwca dołączyli uczniowie klasy IIIa i IIIb z paniami M. Kilijanek i M. Gołdys.  Zamieszkali w przepięknym ośrodku  „GNIEWKO”.


Atrakcji było wiele: basen, wyjazd do Leonardii,  wycieczka do Łeby i Fokarium, wyjście do kina, rejs statkiem po morzu, grill, dyskoteki, wyjście do Aqua Parku. Poza tym plażowanie, wyjścia na miasto i oczywiście wspólne oglądanie meczu. Uczniowie chętnie brali  udział w zabawach integracyjnych i rozgrywkach sportowych. Zawarto nowe znajomości i przyjaźnie. Pogoda dopisała, zatem nikt się nie nudził.

 
Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Tczewie PDF Drukuj Email


W dniach 8-10 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbył się XXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników – uczniów i nauczycieli z 50 szkół z całej Polski noszących imię Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Dominik Kaleta i  Michał Marszałek oraz pani Bożena Marszałek. Historia organizacji Zlotów jest długa, a pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia był ś.p. Antoni Cybulski, wieloletni dyrektor i kustosz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tegoroczny Zlot rozpoczął się 8 czerwca przemarszem uczestników ulicami Tczewa i   uroczystą galą w Centrum Kultury i Sztuki. Na imprezie nie zabrakło ważnych gości, m. in. prawnuczki Henryka Sienkiewicza – Anny Dziewanowskiej i aktorki Ewy Wiśniewskiej – niezastąpionej Kurcewiczowej z „Ogniem i mieczem”. W sobotę, 9 czerwca, uczestnicy Zlotu zwiedzali Starówkę Gdańska, a następnie popłynęli statkiem do Gdyni, gdzie zwiedzili miasto i port. Wieczorem, na terenie ZSBiO, odbył się piknik, uświetniony występem Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej „Apis”, czyli Bractwa Rycerskiego z Gniewu. Nastąpiło także, zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczyste przekazanie flagi Zlotu przyszłorocznym organizatorom. W niedzielę, 10 czerwca, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie została odprawiona Msza Święta w intencji ś.p. Henryka Sienkiewicza oraz uczestników XXVI Zlotu. Corocznym zlotom towarzyszą konkursy: literacki i plastyczny. W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w/w konkursach :  Julia Halewicz ucz. kl.IVb i Jakub Bigos ucz. kl.VI „Gra planszowa o tematyce utworów H. Sienkiewicza”, praca literacka(opowiadanie oraz tekst piosenki o tematyce sienkiewiczowskiej)-Michał Marszałek ucz. kl.VI

 
Warsztaty dla uczniów klasy szóstej PDF Drukuj Email


22 maja uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach interdyscyplinarnych z udziałem rodziców. Trzygodzinne zajęcia obejmowały treści z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, języka niemieckiego i plastyki. Zadaniem uczniów było  wykorzystywania zdobytych wiadomości i umiejętności  w praktyce. Wielopoziomowość zadań, ich różnorodność pod względem formy i zakresu, wpływa na  atrakcyjność zajęć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 28