Szkolne
Wizyta policjanta PDF Drukuj Email

Dnia 30 września 2015 roku odbyło się spotkanie z Policjantem- panem aspirantem Michałem Warchołem w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI. Prelegent poruszył bardzo ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, praw i obowiązków ucznia, a także bezpiecznego korzystania z Internetu.
Dodatkowo Pan policjant odwiedził dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie”, przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze.
Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego, a nawet usiąść w policyjnym aucie, co bez wątpienia było nie lada atrakcją.

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

Akcja „Sprzątanie Świata” w roku szkolnym 2015/2016   w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych została przeprowadzona w dniu 21.09.2015r. W akcji uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie” oraz klasy I – VI. Dzieci z klas I-III i z oddziałów przedszkolnych sprzątały teren położony tuż przy budynku szkoły, drogę ze szkoły do lasu, boisko sportowe. Uczniowie starszych klas (IV-VI) zbierali śmieci na trasie szkoła – kościół oraz w okolicy przystanków autobusowych.     
Przed wyjściem dzieci ze szkoły, wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat celu akcji oraz bezpiecznego zachowania się na drodze podczas zbierania śmieci. Do zbierania śmieci dzieci otrzymały gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Łącznie zebrano 23 worki śmieci: szkła, papieru, puszek i folii aluminiowych, liści, opakowań plastikowych. 

 
Zajęcia ekologiczne PDF Drukuj Email

Warsztaty ekologiczne - zajęcia przeprowadzane wraz z rodzicami.

 
Sprawność "PIŁKARZ" PDF Drukuj Email


Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych konsekwentnie realizuje swoje założenia promowania idei aktywności fizycznej oraz zaszczepiania wśród dzieci zdrowego stylu życia.
Niedawno zakończył się jeden z projektów , w których szkoła miała możliwość uczestniczyć od listopada 2014 r. W ramach Programu „Mały Mistrz” dzieci klas pierwszych brały udział w zajęciach sportowych z piłki nożnej prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów z Centrum Odkrywania Młodych Talentów w Bolesławcu. Lekcje były przeprowadzone ciekawie, z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz gry w piłkę nożną. Dodatkową atrakcję stanowił sprzęt sportowy, który trenerzy przywozili do szkoły praz otrzymany w ramach programu „Mały Mistrz”. W czasie tych zajęć dzieci wykazywały się różnymi umiejętnościami, zdobywając odznakę „Piłkarz”, którą wkleiły do legitymacji. Na koniec roku szkolnego okaże się, kto zdobędzie tytuł „Małego Mistrza”.

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe. PDF Drukuj Email

30.03.2015 r. w Zespole szkól Mechanicznych w Bolesławcu przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń naszej szkoły, Szymon Rygiel z kl. VI, zajął miejsce trzecie. I chociaż  nie zakwalifikował się do dalszego etapu, otrzymał dyplom i cenną nagrodę rzeczową – tablet. Serdecznie gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 27