Szkolne
W Krainie Pani Muzyki PDF Drukuj Email


„W Krainie Pani Muzyki” to cykl koncertów, które stały się tradycją naszej szkoły. Prowadzone są przez  muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”.
Koncerty odbywają się w dwóch grupach wiekowych.
„ Muzyczne opowieści” to cykl koncertów przeznaczonych dla grup młodszych kl. 0-IV.
„ Akademia Melomana”, w której uczestniczą uczniowie kl. V-VIII.
Koncerty mają wysoki poziom, prezentowane zagadnienia ze świata muzyki są dopasowane do możliwości percepcyjnych słuchaczy. Są tak zaplanowane, aby uczniowie w czasie swojej edukacji stale mogli poznawać nowe muzyczne zagadnienia. Głównym celem działań jest zapoznanie słuchaczy – w sposób profesjonalny, a jednocześnie przystępny i odpowiedni do ich wieku z niezwykłym światem muzyki.
Udział w koncertach pozwala na poszerzenie horyzontów dotyczących rodzajów muzyki, sposobów jej przekazywania, różnorodności instrumentów oraz tańców. Takie formy przekazu uwrażliwiają uczniów, rozwijają różne formy ekspresji, pobudzają ciekawość i wyobraźnię oraz doskonalą umiejętność słuchania.
Sezon 2018/2019 jest wyjątkowy – w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – kilka spotkań poświęconych jest muzyce polskiej.

 
Kolejne sukcesy naszych szachistów PDF Drukuj Email


W dniu 18.12.2018 w hali Centrum Kongresowego Hali Stulecia odbył się Finał Dolnośląski Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Liceliady Młodzieży w Szachach. Tylko tak duża hala mogła pomieścić prawie 300 szachistów, którzy uczestniczyli w Finale, po raz pierwszy rozgrywanym bez eliminacji strefowych, z udziałem Mistrzów Powiatów oraz zespołów z miejsc I - III z Mistrzostw Wrocławia. Mieliśmy trochę obaw przed zawodami. Obserwatorzy podkreślali bardzo wysoki poziom wielu partii, ale nie ma się co dziwić, gdyż w Finale wystartowało wielu czołowych szachistów naszego kraju, a Dolny Śląsk jest potęgą w szachach dzieci i młodzieży w Polsce.  W Finale Igrzysk Młodzieży zagrały 22 szkoły złożone z 4-osobowych drużyn. Zawody były rozgrywane na dystansie 7 rund, granych systemem szwajcarskim w tempem 15 minut na zawodnika. Zajęcie przez naszą drużynę IX miejsca w składzie: Alicja Trochimowicz ucz. kl.VII, Kornel Dziekan ucz. kl.VII, Michał Marszałek ucz. kl.VII, Mateusz Kaleta ucz. kl.VIII   jest niewątpliwym sukcesem. Gratulujemy! Mistrzami Dolnego Śląska zostały reprezentacje szkół z Wrocławia!

Bożena Marszałek

 
Mamy mstrza PDF Drukuj Email


Dnia 1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Oxpress przy ulicy Tysiąclecia w Bolesławcu odbył się  Turniej Szachowy  (szachy klasyczne) o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY OXPRESS W BOLESŁAWCU. Patronat nad turniejem objął Prezydent miasta Bolesławiec, który ufundował nagrody rzeczowe, a dyrektor szkoły Oxpress nagrody finansowe, które zostały rozdysponowane dla czternastu najlepszych startujących zawodników. W turnieju udział wzięło 34 uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach: grupa A – zawodnicy posiadający kategorie szachowe oraz zawodnicy bez kategorii szachowych w grupie B. W turnieju startowali uczniowie szkół z Bolesławca, Raciborowic Dolnych i z Bogatyni. Ze względu na pogodę nie dojechali uczniowie ze Zgorzelca i z czeskiego Frydlandu. Naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników. Grupa A: Alicja Trochimowicz ucz. kl. VII, Kornel Dziekan ucz. kl. VII, Dominik Kaleta ucz. kl. VII, Michał Marszałek ucz. kl. VII, Antoni Wuzik ucz. kl. VII, Mateusz Kaleta ucz. kl. VIII, Hubert Bondrow ucz. kl. VIII. Grupa B: Maciej Bondrow ucz. kl. Vb, Jakub Skubera ucz. kl. VI, Ksawery Dubina ucz. kl. VI, Piotr Heryć ucz. kl. VII, Dawid Białoń ucz, kl. VII, Marcin Suszek ucz. kl. VII, Gabriel Sadowski  ucz. kl. VII. Mistrzem turnieju w grupie B został uczeń naszej szkoły Piotr Heryć, który uzyskał również IV kategorię szachową, należą mu się zasłużone gratulacje. Na wyróżnienie zasługują w grupie B: Dawid Białoń, który zdobył IV miejsce, Marcin Suszek miejsce V, Gabriel Sadowski miejsce VII, w grupie A: Mateusz Kaleta miejsce V, Kornel Dziekan miejsce VI, Michał Marszałek miejsce VII i Hubert Bondrow miejsce VIII. Wszyscy startujący otrzymali nagrody rzeczowe, a wyróżnieni, dodatkowo nagrody finansowe. GRATULUJEMY!
Bożena Marszałek

 
Zabawa dyniowa 2018 PDF Drukuj Email


29 listopada jak co roku Rada Rodziców zorganizowała dla naszych dzieci zabawę. Impreza odbyła się na sali wiejskiej w Raciborowicach Górnych w dwóch grupach wiekowych: oddziały przedszkolne i klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Rodzice upiekli pyszne ciasta, były zdrowe koktajle, ciekawie konkursy i  przebrania. Uczniowie tańczyli, śpiewali, bawili się świetnie.  Zabawa była naprawdę udana.

 
Uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email


Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, przygotowali uczniowie klas Vb , VI i VII. Przybliżyli kolegom i koleżankom  historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapa świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. 
Następnie odbył się VII Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Wszystkie klasy oraz Oddziały Przedszkolne zaprezentowały przygotowaną pieśń patriotyczną. Przegląd nie miał charakteru konkursu, chcieliśmy w ten sposób oddać hołd i cześć tym wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę- o jej wolność, a nawet oddali życie.
To był szczególny dzień. Wszyscy ubrani na galowo, z przypiętym symbolem biało- czerwonym, z prawdziwą powagą i szacunkiem prezentowali utwory. Każda grupa otrzymała od Pana Dyrektora symboliczne dyplomy.
Warto nadmienić, że rok 2018 jest Rokiem Niepodległej. W związku z tym w naszej placówce realizujemy wiele ciekawych zadań, które mają na celu kształtowanie u młodych ludzi postaw patriotycznych.
Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Obyśmy o tym nie zapominali!
Oprac. J. Mielko

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 28