Bezpieczna szkoła
Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" dnia 26.10.2012 r. w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych odbyły się warsztaty zorganizowane przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom ze szkół podstawowych i przedszkoli jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za pomocą prezentacji multimedialnej „Bądź bezpieczny na drodze” i zestawu edukacyjnego Autochodzik, dzieci poznały, kim jest pieszy oraz w jakich sytuacjach jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Uczniowie zapoznali się również z wybranymi znakami drogowymi oraz kolorami sygnalizacji świetlnej obowiązującymi pieszych. Uczestnicy dowiedzieli się także jak należy odczytywać sygnały dawane przez kierującego ruchem na skrzyżowaniu.

 
"Żyć bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym" PDF Drukuj Email


Na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się kampania promująca bezpieczne  i ekologiczne życie z gazem ziemnym, w ramach której przystąpiliśmy do konkursu „Żyć bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym”. W ramach akcji szkoła otrzymała od PGNiG pomoce do przeprowadzenia zajęć: komiks  „W Świecie Błękitnej Energii”, film „ Żyć ekologicznie z gazem ziemnym”, puzzle, linijki, znaczki od-blaskowe i plakat o akcji edukacyjnej. Tematykę tego nieodnawialnego bogactwa naszej Ziemi poruszano nie tylko na lekcjach w klasach 1-6, ale i na zajęciach oddziałów przedszkolnych. Nauczyciele przekazali informacje na temat pochodzenia gazu ziemnego, transportu, właściwości, zastosowania i ekologii, w oparciu o materiały reklamowe przekazane szkole jak i własne opracowania związane z tematem konkursu. Przeprowadzone zajęcia zostały udokumentowane wpisem do dzienników lekcyjnych. Ponadto przeprowadzono następujące konkursy: plastyczne („Jak to z gazem było”, „Paliwo XXI wieku”, „ Dzieje gazu ziemnego”, „Gaz paliwo XXI wieku”), konkursy układania puzzli na czas, wykonania lampionów, turniej wiedzy o gazie ziemnym. W klasach 4-6 zostały przeprowadzone lekcje przyrody na temat wydobycia, pochodzenia gazu ziemnego i jego wykorzystania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu gazu ziemnego w kontekście aspektów ekologicznych, ekonomicznych i warunków bezpiecznego użytkowania gazu ziemnego. Łącznie nagrodzono 46 uczestników.
Osobą odpowiedzialną za przebieg konkursu  w naszej szkole była Irena Dombaj, a pozostali nauczyciele współorganizowali konkurs.

 

Więcej…
 
Bezpieczna droga z radami Sponge Bob'a 2011-09-20 PDF Drukuj Email

Dnia 20 września 2011 r. uczniów Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych odwiedzili policjanci z maskotką Komisarza Lwa. Tematem spotkania z najmłodszymi była bezpieczna droga do szkoły i z powrotem oraz propagowanie właściwych zachowań, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym. Niezwykle pomocne w przekazywaniu wiedzy były rady Sponge Bob'a - postać z kreskówki. Sponge Bob już po raz drugi pomaga Policji w propagowaniu prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny zawierający rady dla pieszych, pasażerów oraz dla rowerzystów. "Komisarz Lew" przywitał się z wszystkimi dziećmi i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Na zakończenie przedszkolaki z "Bajki" wręczyły policjantom własnoręcznie zrobioną laurkę oraz projekt samochodu policyjnego z przyszłości.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 2