Szkoła w ruchu
Wyjazd na lodowisko do Bolesławca. PDF Drukuj Email

4 lutego 2014 r. uczniowie z klas IV – V wraz z opiekunami mieli okazję poznać tajniki jazdy na łyżwach. Poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku oraz jak się zachować gdy zdarzy się wypadek. Uczniowie mogli nauczyć się jazdy przy bandzie i z pingwinkami oraz doskonalić swoją jazdę na łyżwach. Pomimo zmęczenia młodzież podczas powrotu z niemałym zaangażowaniem dzieliła się wrażeniami. Dzięki wyjazdowi ufundowanemu przez szkołę, uczniowie na sami mogli się przekonać, że lód jest zimny.... oraz twardy.

 

 
Mikołajkowe Potyczki Sportowe PDF Drukuj Email

Dnia 6 grudnia 2013 roku, w ramach Programu „Sprawny Dolnoślązaczek” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych zorganizowano „Mikołajkowe Potyczki Sportowe”, w których udział wzięli uczniowie klas I-III. Podczas wykonywania zadań oraz wspólnych zabaw, dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Uczniowie byli pełni zapału i bardzo chętnie uczestniczyli w tych zawodach. Tym bardziej, że po tych sportowych potyczkach spotkali się ze Świętym Mikołajem.

Program „Sprawny Dolnoślązaczek” skierowany jest do nauczycieli i uczniów  klas I-III szkół podstawowych. Jego celami są: zbadanie stanu zdrowia i sprawności fizycznej uczniów, zaproponowanie nowych rozwiązań zajęć kultury fizycznej zgodnych z nową podstawą programową, uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, zachęcenie do podejmowania przez uczniów nowych form aktywności a także pomoc nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej w zaplanowaniu ciekawych zajęć  kultury fizycznej. Organizatorami programu są Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu oraz szkoły podstawowe z terenu Dolnego Śląska, patronaty nad nim sprawują Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Realizacja programu w szkołach podstawowych polega na wykonywaniu przez dzieci cyklu zabaw i sprawdzianów, które uatrakcyjniają zajęcia wychowania fizycznego, stanowiąc jednocześnie zachętę do podejmowania nowych aktywności oraz podnoszenia swojej sprawności  fizycznej. Ponadto zadania te służą do określenia stanu sprawności fizycznej uczniów dolnośląskich szkół - ich rodzice na bieżąco są informowani przez nauczycieli o stanie sprawności dziecka i postępach, jakie czyni ono w zdobywaniu poszczególnych umiejętności przewidzianych w programie. Uczniowie wykonując poszczególne zadania zdobywają szereg sprawności: rowerzysty, turysty; piłkarza; pływaka, wodniaka; gimnastyka; lekkoatlety; saneczkarza, narciarza, łyżwiarza.

 
Śniadanie Daje Moc! PDF Drukuj Email

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Uczniowie Klas I – III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych przyłączyli się do akcji Śniadanie Daje Moc. Dnia 8 listopada każdy przyniósł coś zdrowego i kolorowego do jedzenia. Dzieci samodzielnie przygotowywały wesołe kanapki. Z chleba, wędlin, sera i warzyw powstały ciekawe kompozycje. Dopełnieniem kanapkowego śniadania była sałatka owocowa. Wspólna praca i jedzenie sprawiły wszystkim wiele radości.

Program „Śniadanie Daje Moc” jest kolejnym działaniem w ramach strategii Partnerstwa dla Zdrowia, które do dotychczasowych działań nakierowanych na walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce dodaje szeroko zakrojoną edukację najmłodszych oraz angażuje rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

Najważniejsze cele programu:

1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia

 

 

Linki do reportaży:

 
X edycja Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” PDF Drukuj Email

Rozpoczęły się zapisy do X edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” czyli Mistrzostw Polski w kategorii U-10Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4