Aktualności

Informacje:Mikołajki klasy III PDF Drukuj Email

Mikołajki 2011 w klasie III.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

14 października 2011 roku miały miejsce bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze był to Dzień Edukacji Narodowej a zatem święto wszystkich nauczycieli, kadry oraz obsługi w szkole. Po drugie w tym dniu pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. I po trzecie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Bajka" oraz Oddziału Przedszkolnego "Misie" wystąpiły po raz pierwszy w nowych strojach. Krótkim występem - wierszem oraz piosenką - dzieci dołączyły się do życzeń dla nauczycieli.

Wagę tej chwili podkreślała obecność w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów starszych klas, a także młodszych kolegów z przedszkola.

 

Więcej…
 
Podręczniki 2011-2012 PDF Drukuj Email

Zamieszczamy do pobrania wykaz podręczników na lata 2011-1012.

Plik z wykazem w formacie Word (DOC) dostępny w dziale MATERIAŁY DO POBRANIA/POMOCE (lub po kliknięciu na link).

 

 

 
Aktualności 14.04.2011 PDF Drukuj Email
  • Dnia 21 marca 2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych tradycyjnie witali wiosnę. W tym roku dzień integracji przebiegał pod hasłem: „Grzecznie i bezpiecznie”. Został wybrany król i królowa grzeczności. Wykonano również wiosenne transparenty. Wszyscy świetnie sie bawili, było barwnie i kolorowo, nie zabrakło też pieczonych kiełbasek przygotowanych przez radę rodziców.
  • W tym roku szkolnym po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III „W krainie liczb”. Gościliśmy 45 uczniów z dwudziestu szkół powiatu bolesławieckiego. Konkurs organizowany był we współpracy  PCiKK w Bolesławcu pod opieką metodyka p. Janiny Huterskiej-Góreckiej.

  • Współpraca z regionalnym artystą panem Waldemarem Wnęk-Siewieskim z Tylic spod Zgorzelca zaowocowała drugimi zajęciami plastycznymi. 1 kwietnia 2011r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty twórcze „Glinolepienie” dla uczniów klas 0–IV. Motywem przewodnim lepienia w glinie była Wielkanoc.Więcej…
 
Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia PDF Drukuj Email

Dnia 15 grudnia 2010 roku 20 uczniów klas IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych wraz z opiekunami, wzięło udział w wycieczce do Wrocławia.
To już druga wycieczka w ramach projektu “Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji.”
Wyruszyliśmy w mroźny poranek. Warunki na drodze były bardzo trudne- ślisko. Na szczęście dotarliśmy do Wrocławia.

Pierwszym punktem naszej wyprawy było ZOO, w którym wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych : “Bliskie spotkanie z Małpami”- dotyczącymi małp starego i nowego świata  (budynek Małpiarni) oraz  “Płazy- życie na krawędzi”- na których poruszono zagadnienia z biologii i ekologii płazów żyjących na ziemi (budynek Terrarium). Po zajęciach spacerowaliśmy alejkami ZOO. Pierzyna śniegu okrywała wszystko dookoła. Ogromne żubry zachwyciły nas.

Następnie zjedliśmy obiad w restauracji, po czym wyruszyliśmy na wrocławski rynek.

Tu czekała na nas pani przewodnik, która opowiadała o najważniejszych i najpiękniejszych zabytkach tego miejsca: Ratusz, kamieniczki Jaś i Małgosia, Plac Saony, Kościół św. Marii Magdaleny.
Mróz doskwierał bardzo, wszyscy byliśmy zmarznięci.

Kolejnym punktem wycieczki była “Panorama Racławicka”. Z ogromną uwagą słuchaliśmy historii  bitwy stoczonej pod Racławicami w 1794 roku przez wojska powstańcze z udziałem kosynierów, pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa.  Olbrzymie malowidło W. Kossaka i J. Styki zaskoczyło nas rozmiarami (15x114m) i przeniosło  w inną rzeczywistość.

Ostatnim etapem były zajęcia w Instytucie Informatyki i Zarządzania na Politechnice Wrocławskiej z serii: “Ciekawy świat komputerów”.

Droga powrotna trwała 4 godziny, ze względu na warunki atmosferyczne. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Warto było pojechać do Wrocławia i zobaczyć tak wiele ciekawych miejsc!


Oprac. Uczniowie SP im. H. Sienkiewicza
w Raciborowicach Dolnych wraz
z opiekunkami: J. Mielko i H. Artymowicz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11