Aktualności
Sześciolatki w szkołach dopiero w 2014 r. PDF Drukuj Email

Od września naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 20 proc. sześciolatków, a więc znacznie mniej niż zakładał rząd, gdy rozpoczynał w 2009 r. reformę. Utrzymanie września 2012 r. jako terminu zakończenia obniżania wieku obowiązku szkolnego skutkowałoby spotkaniem się w pierwszej klasie prawie dwóch pełnych roczników: sześcio i siedmiolatków. Przed październikowymi wyborami Donald Tusk zapowiedział, że okres przejściowy, kiedy to rodzice samodzielnie decydują o posłaniu dzieci do szkoły, zostanie wydłużony o rok. Za ówczesną zapowiedzią nie szła jednak żadna zmiana prawna, więc de facto w dalszym ciągu obowiązuje termin pierwotny.

Więcej…
 
Mikołajki klasy III PDF Drukuj Email

Mikołajki 2011 w klasie III.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

14 października 2011 roku miały miejsce bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze był to Dzień Edukacji Narodowej a zatem święto wszystkich nauczycieli, kadry oraz obsługi w szkole. Po drugie w tym dniu pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. I po trzecie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Bajka" oraz Oddziału Przedszkolnego "Misie" wystąpiły po raz pierwszy w nowych strojach. Krótkim występem - wierszem oraz piosenką - dzieci dołączyły się do życzeń dla nauczycieli.

Wagę tej chwili podkreślała obecność w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów starszych klas, a także młodszych kolegów z przedszkola.

 

Więcej…
 
Podręczniki 2011-2012 PDF Drukuj Email

Zamieszczamy do pobrania wykaz podręczników na lata 2011-1012.

Plik z wykazem w formacie Word (DOC) dostępny w dziale MATERIAŁY DO POBRANIA/POMOCE (lub po kliknięciu na link).

 

 

 
Aktualności 14.04.2011 PDF Drukuj Email
  • Dnia 21 marca 2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych tradycyjnie witali wiosnę. W tym roku dzień integracji przebiegał pod hasłem: „Grzecznie i bezpiecznie”. Został wybrany król i królowa grzeczności. Wykonano również wiosenne transparenty. Wszyscy świetnie sie bawili, było barwnie i kolorowo, nie zabrakło też pieczonych kiełbasek przygotowanych przez radę rodziców.
  • W tym roku szkolnym po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III „W krainie liczb”. Gościliśmy 45 uczniów z dwudziestu szkół powiatu bolesławieckiego. Konkurs organizowany był we współpracy  PCiKK w Bolesławcu pod opieką metodyka p. Janiny Huterskiej-Góreckiej.

  • Współpraca z regionalnym artystą panem Waldemarem Wnęk-Siewieskim z Tylic spod Zgorzelca zaowocowała drugimi zajęciami plastycznymi. 1 kwietnia 2011r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty twórcze „Glinolepienie” dla uczniów klas 0–IV. Motywem przewodnim lepienia w glinie była Wielkanoc.Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 11