Aktualności
Zabawa "dyniowa" w naszej szkole PDF Drukuj Email

To był dzień pełen fantazji, wesołej zabawy i barwnej maskarady. Jak to w Halloween. 26 października, do naszej szkoły przybyło wiele bardzo ciekawych postaci. I choć wszyscy starali się mieć jak najstraszniejszy strój, maskę czy makijaż, dzień ten wcale nie był straszny. Każdy, kto chciał, mały czy duży, odważny czy nieśmiały, mógł dać upust fantazji. Tego popołudnia odbyły się wspólne tańce i konkursy: przebieranie ziaren, tańce z balonem, czy wydrążanie strasznych dyń. To sprawiło, że nikt się nie bał, a zabawa była udana. 
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na uczniów PDF Drukuj Email

12 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej połączona z pasowaniem na uczniów tych, którzy w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęli naukę w pierwszej klasie. Dla wielu pierwszaków była to również okazja do zadebiutowania przed rodzicami, uczniami, nauczycielami, a także przybyłym specjalnie Wójtem Gminy Warta Bolesławiecka – Panem Mirosławem Haniszewskim. W trakcie przedstawienia najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować wierszyki i piosenki przygotowane wspólnie z ich wychowawczynią Panią Małgorzatą Kilijanek. Dzieci po złożeniu przyrzeczenia zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor - Ewę Huryk. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.  Starsi uczniowie z radością powitali swoich młodszych kolegów i koleżanki na starcie do zdobywania wiedzy. Nie zabrakło miłych słów i podziękowań z ust Pani Dyrektor dla nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, za trud i serce włożone w pracę z dziećmi.
Był to niezapomniany dzień, nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale przede wszystkim dla pierwszaków oraz ich rodziców, którzy z przejęciem wpatrywali się w swoje pociechy.

 

 
Nasza szkoła pięknieje z każdym dniem PDF Drukuj Email

Miesiące wakacyjne to najlepszy czas na przeprowadzenie koniecznych remontów i prac budowlanych w szkołach i przedszkolach. Tak działo się też w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Tuż po zakończeniu roku szkolnego na teren szkoły wkroczyła firma budowlana "Żuraw", odpowiedzialna za wykonanie termomodernizacji wraz  z wykonaniem nowej elewacji budynku. Choć warunki atmosferyczne nie były łatwe, prace trwały nieprzerwanie do późnych godzin wieczornych. Udało się i dzieci rok szkolny 2012/2013 powitały w ,,nowej” szkole. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki przychylności władz Gminy Warta Bolesławiecka, którym nasza społeczność dziękuje słowami patrona :,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca. Ona daje życie”.

 

 
Orlik bawi, integruje i wychowuje PDF Drukuj Email

Zajęcia z piłki nożnej, siatkowej, koszykowej to propozycje, jakie daje mieszkańcom naszej miejscowości kompleks boisk sportowych,, Orlik” wybudowany przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Boisko swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2011 roku  i jest miejscem integracji, zabawy i rywalizacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bogata  baza kompleksu daje uczniom możliwość udziału w turniejach sportowych na różnym szczeblu . Ponadto, jeśli pozwala na to pogoda, uczniowie naszej szkoły korzystają z Orlika podczas zajęć wychowanie fizycznego. Boisko tętni życiem nawet zimą, gdyż jest bezpiecznym miejscem zabaw  dla młodszych dzieci, które w naszej szkole stanowią liczną gromadkę.
Ten  Kompleks Boisk Sportowych  pełni również funkcję bazy treningowej dla UKS i GKS Raciborowice. Tu pod okiem trenerów doskonalą swoje umiejętności zawodnicy różnych kategorii wiekowych.,,Orlik” czeka na wszystkich, kto chce czynnie uprawiać sport!

 
„Bajkowy Ogród” przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych PDF Drukuj Email

We wrześniu bieżącego roku, przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, oddano do użytku plac zabaw. Został on rozbudowany dzięki dofinansowaniu Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi Polska Miedź (KGHM Polska Miedź) oraz Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka.

Motto naszej szkoły brzmi: „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słowa: ona daje życie”. Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, w szczególności KGHM Polska Miedź, który swoją hojnością sprawił, iż powyższe słowa H. Sienkiewicza nabrały szczególnego znaczenia.
Projekt rozbudowy placu zabaw pod nazwą „Bajkowy Ogród” został dofinansowany na zagospodarowanie części „zielonej”, w wysokości 10 tys. zł,- przez KGHM Polska Miedź. Firma „Acer Pielęgnacja terenów zieleni” z Kruszyna przedstawiła i wykonała koncepcję zagospodarowania przestrzennego terenu zielonego placu. Środki na rozbudowę „Bajkowego Ogrodu” z budżetu Gminy Warta Bolesławiecka wynosiły ok. 30 tys. zł,- (wkład własny).
Plac zabaw został ogrodzony i wyposażony urządzenia i zabawki firmy Tomovy/Parky z Czeskiej Republiki, m.in. w huśtawkę wahadłową, piaskownicę, zjeżdżalnię, drążki, pomosty, w tym ruchomy, równoważnie, ścianki wspinaczkowe. Wszystkie zainstalowane urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczenia do użytkowania a przy tym są bardzo trwałe i estetyczne.


W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych,  w roku 2012/2013, utworzono 3 oddziały przedszkolne: Punkt Przedszkolny „Bajka” dla dzieci w wieku 3-4 lat oraz 2 oddziały 5-6 – latków. Najmłodsi mogą teraz zatem spędzać czas na beztroskiej zabawie.


Od października 2011 roku przy szkole istnieje mały plac zabaw, który powstał w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt tej inwestycji wyniósł 95 tys. zł,-, z czego 50%  stanowiło dofinansowanie ze środków własnych organów prowadzących szkołę, tj. Gminy Warta Bolesławiecka. Na tym terenie znajduje się bezpieczna, tartanowa nawierzchnia (syntetyczna) w kolorach programu – pomarańczowo-niebieskim, a na niej urządzenia i elementy do zabawy dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.
Obecnie cały plac zabaw przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych zajmuje ok. 2 tys.m². Spełniające wysokie standardy wyposażenie placu zabaw sprzyja aktywności fizycznej najmłodszych, którzy nareszcie mają odpowiednie miejsce do rekreacji. Będzie ono jednak służyło nie tylko najmłodszym wychowankom szkoły, bo i starsze dzieci z pewnością chętnie skorzystają z zainstalowanych tam urządzeń. Zadaniem placu zabaw jest wspieranie rozwoju fizycznego dzieci, dlatego jest on przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (pokonywanie przeszkód, przeskoki, zwisy, przeploty, wspinanie się, czworakowanie).
Oprócz tego ten nowoczesny, spełniający wszystkie warunki bezpieczeństwa i ekologiczny plac będzie udostępniany także wszystkim innym chętnym. W pogodne dni dzieci wraz z opiekunami będą mogły aktywnie spędzać tu miłe chwile.
Projekty utworzenia oraz rozbudowania placu zabaw pt. „Bajkowy Ogród” nie są jedynymi, w których uczestniczy Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Dzięki Programom Operacyjnym  Kapitału Ludzkiego, posiada ona nowoczesną pracownię przyrodniczą. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pozwoliło na stworzenie pracowni komputerowej. Również sala zabaw dla dzieci z kl. I-III została doposażona dzięki pozyskanym środkom.
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych jest atrakcyjna, przyjazna oraz bezpieczna zarówno dla uczniów, jak i rodziców oraz kadry. Dysponuje doskonałym zapleczem dydaktycznym i sportowym. Dzięki udziałowi w wielu programach i projektach oraz hojności darczyńców, jest to miejsce nie tylko nauki, ale również rozwijania swoich zainteresowań i zabawy. Gdyż, jak mawiał francuski eseista Jean de La Bruyère: „Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 11