Aktualności

Informacje:Zajęcia z pierwszej pomocy PDF Drukuj Email

Od marca do maja 2013 r. w szkole prowadzone były zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Prowadził je pracownik PSP w Bolesławcu z uprawnieniami ratownika medycznego. Zajęcia praktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów najstarszych klas.

 
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła się mszą świętą. Po niej uczniowie udali się do szkoły, gdzie zaczęła się uroczysta akademia. Młodzież, nauczycieli i wszystkich gości powitała Pani Beżena Marszałek pełniąca obowiązki Dyrektora szkoły.
Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów kl. VI, kl. III oraz przedszkolaki, nastąpiło wręczenie dyplomów i pamiątek ukończenia szkoły podstawowej – najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Tegoroczni absolwenci - kl.VI, wychowankowie Pani Bożeny Czernatowicz, byli w tym dniu najważniejsi. W życiu naszej szkoły, jako uczniowie uczestniczyli po raz ostatni.


Następnie wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Również rodzice najlepszych uczniów i ci, którzy aktywnie angażowali się w życie Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami uznania.
Dyplomy oraz nagrody najlepszym uczniom kl. I- IV, biorącym udział w konkursach, zawodach sportowych i reprezentującym naszą szkołę na terenie lokalnym oraz ogólnopolskim zostały wręczone 26 czerwca. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!

 
Akcja: Mamo, Tato zgłoś mnie! PDF Drukuj Email

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się  z prośbą o  pomoc w rozpropagowaniu informacji dotyczących zgłoszenia dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego przez ubezpieczonych rodziców/ opiekunów prawnych. 
Od początku istnienia powszechnego systemu ubezpieczenia zdrowotnego wszyscy ubezpieczeni rodzice, prawni opiekunowie,  maja obowiązek w terminie 7 dni, poinformować swojego płatnika składek ( np. pracodawcę )
o  dzieciach oraz o wszystkich osobach, które należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego, jako członków rodziny.
W przypadku nowonarodzonych dzieci niezwłocznie po otrzymaniu nr pesel.
Jeżeli, któryś  z rodziców nie zrobił tego przed 1 stycznia 2013 r. ma obowiązek zrobić to jak najszybciej.
Jeśli żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce albo w innym kraju UE
do ubezpieczenia zdrowotnego mogą wnuka zgłosić ubezpieczeni w Polsce babcia albo dziadek. W przypadku braku dziadków, zgłoszenie do ubezpieczenia dokonuje szkoła.
Jeżeli rodzice dziecka zmienią pracę po 1 stycznia 2013 r. powinni na nowo poinformować nowego pracodawcę, że mają członków rodziny, których należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego. Nie wystarczy, że już raz zgłosili ich do ubezpieczenia w poprzednim miejscu pracy. Kiedy rodzice zmieniają pracę są wyrejestrowani z ubezpieczenia zdrowotnego, a razem z nimi wszyscy zgłoszeni wcześniej członkowie rodziny.
Ubezpieczeni rodzice mają obowiązek zgłaszać swoje dzieci do ubezpieczenia do momentu ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształcą się dalej- do ukończenia 26 lat, jeżeli natomiast posiadają orzeczenie
o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi- bez ograniczenia wieku.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ prosi o pomoc w dotarciu do ubezpieczonych rodziców poprzez umożliwienie zamieszczenia informacji oraz ulotki reklamowej, pod hasłem „Mamo, Tato zgłoś mnie”, na stronach internetowych dolnośląskich szkół.


Z poważaniem 
Wioletta Niemiec
Dyrektor DOW NFZ


ULOTKA INFORMACYJNA PDF - do pobrania

 
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

Dnia 12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę odzyskania niepodległości podczas uroczystego apelu.  W tym roku wyglądał on jednak inaczej, nie było inscenizacji, wierszy czy wykładów przedstawionych przez kilkoro dzieci. Każda z klas przygotowała pieśń patriotyczną, którą odśpiewała na forum szkoły. Dzięki temu, iż udział w apelu brał każdy uczeń, pamięć o dniu 11 listopada, o odzyskaniu niepodległości, zapadnie przez to na długo w sercach wszystkich uczniów.

 
Zabawa "dyniowa" w naszej szkole PDF Drukuj Email

To był dzień pełen fantazji, wesołej zabawy i barwnej maskarady. Jak to w Halloween. 26 października, do naszej szkoły przybyło wiele bardzo ciekawych postaci. I choć wszyscy starali się mieć jak najstraszniejszy strój, maskę czy makijaż, dzień ten wcale nie był straszny. Każdy, kto chciał, mały czy duży, odważny czy nieśmiały, mógł dać upust fantazji. Tego popołudnia odbyły się wspólne tańce i konkursy: przebieranie ziaren, tańce z balonem, czy wydrążanie strasznych dyń. To sprawiło, że nikt się nie bał, a zabawa była udana. 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11