Aktualności
Wycieczka kl. IV do Szklarskiej Poręby PDF Drukuj Email

17 maja o godz. 8.00 spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, zajęliśmy miejsca w autokarze i ruszyliśmy na podbój świata. Podczas podróży słuchaliśmy ciekawych historii Dolnego Ślaska. Wspinaczka górskimi ścieżkami wymagała dużej dyscypliny. Wszystkie miejsca były ciekawe i nowe, ale najbardziej zachwycił nas wodospad Kamieńczyka i chata walońska, gdzie przechodziliśmy próby żywiołów, aby otrzymać I stopień wtajemniczenia. Chłopcy uczyli się od Walończyków szacunku do kobiet i miłości do matki natury. Wyprawa była pełna wyzwań i trudności, ale uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Na każdym kroku trzeba było wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa. Ten praktyczny test pan przewodnik zaliczył nam na szóstki.

opr. Barbara Kowalczyk

 
Zajęcia z pierwszej pomocy PDF Drukuj Email

Od marca do maja 2013 r. w szkole prowadzone były zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Prowadził je pracownik PSP w Bolesławcu z uprawnieniami ratownika medycznego. Zajęcia praktyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów najstarszych klas.

 
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 PDF Drukuj Email

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęła się mszą świętą. Po niej uczniowie udali się do szkoły, gdzie zaczęła się uroczysta akademia. Młodzież, nauczycieli i wszystkich gości powitała Pani Beżena Marszałek pełniąca obowiązki Dyrektora szkoły.
Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów kl. VI, kl. III oraz przedszkolaki, nastąpiło wręczenie dyplomów i pamiątek ukończenia szkoły podstawowej – najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Tegoroczni absolwenci - kl.VI, wychowankowie Pani Bożeny Czernatowicz, byli w tym dniu najważniejsi. W życiu naszej szkoły, jako uczniowie uczestniczyli po raz ostatni.


Następnie wszyscy uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas, gdzie odebrali świadectwa oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Również rodzice najlepszych uczniów i ci, którzy aktywnie angażowali się w życie Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami uznania.
Dyplomy oraz nagrody najlepszym uczniom kl. I- IV, biorącym udział w konkursach, zawodach sportowych i reprezentującym naszą szkołę na terenie lokalnym oraz ogólnopolskim zostały wręczone 26 czerwca. Nagrody książkowe ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!

 
Akcja: Mamo, Tato zgłoś mnie! PDF Drukuj Email

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się  z prośbą o  pomoc w rozpropagowaniu informacji dotyczących zgłoszenia dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego przez ubezpieczonych rodziców/ opiekunów prawnych. 
Od początku istnienia powszechnego systemu ubezpieczenia zdrowotnego wszyscy ubezpieczeni rodzice, prawni opiekunowie,  maja obowiązek w terminie 7 dni, poinformować swojego płatnika składek ( np. pracodawcę )
o  dzieciach oraz o wszystkich osobach, które należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego, jako członków rodziny.
W przypadku nowonarodzonych dzieci niezwłocznie po otrzymaniu nr pesel.
Jeżeli, któryś  z rodziców nie zrobił tego przed 1 stycznia 2013 r. ma obowiązek zrobić to jak najszybciej.
Jeśli żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce albo w innym kraju UE
do ubezpieczenia zdrowotnego mogą wnuka zgłosić ubezpieczeni w Polsce babcia albo dziadek. W przypadku braku dziadków, zgłoszenie do ubezpieczenia dokonuje szkoła.
Jeżeli rodzice dziecka zmienią pracę po 1 stycznia 2013 r. powinni na nowo poinformować nowego pracodawcę, że mają członków rodziny, których należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego. Nie wystarczy, że już raz zgłosili ich do ubezpieczenia w poprzednim miejscu pracy. Kiedy rodzice zmieniają pracę są wyrejestrowani z ubezpieczenia zdrowotnego, a razem z nimi wszyscy zgłoszeni wcześniej członkowie rodziny.
Ubezpieczeni rodzice mają obowiązek zgłaszać swoje dzieci do ubezpieczenia do momentu ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształcą się dalej- do ukończenia 26 lat, jeżeli natomiast posiadają orzeczenie
o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi- bez ograniczenia wieku.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ prosi o pomoc w dotarciu do ubezpieczonych rodziców poprzez umożliwienie zamieszczenia informacji oraz ulotki reklamowej, pod hasłem „Mamo, Tato zgłoś mnie”, na stronach internetowych dolnośląskich szkół.


Z poważaniem 
Wioletta Niemiec
Dyrektor DOW NFZ


ULOTKA INFORMACYJNA PDF - do pobrania

 
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

Dnia 12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę odzyskania niepodległości podczas uroczystego apelu.  W tym roku wyglądał on jednak inaczej, nie było inscenizacji, wierszy czy wykładów przedstawionych przez kilkoro dzieci. Każda z klas przygotowała pieśń patriotyczną, którą odśpiewała na forum szkoły. Dzięki temu, iż udział w apelu brał każdy uczeń, pamięć o dniu 11 listopada, o odzyskaniu niepodległości, zapadnie przez to na długo w sercach wszystkich uczniów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 11