Aktualności

Informacje:Nasza Piękna Szkoła PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych pięknieje z roku na rok.
Dzięki nakładom inwestycyjnym i remontom Nasza Szkoła odzyskała „drugi blask”. W tym roku podczas wakacji odnowiony został korytarz na parterze oraz stołówka szkolna. Dzięki temu szkoła zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz wygląda bardzo okazale.

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

20 września wszyscy uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie  Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”.

Celem takiej akcji jest wzmacnianie świadomości ekologicznej i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Uzbrojeni w rękawice i worki uczniowie raciborskiej "osiemnastki" włączyli się dziś w akcję sprzątania świata. Dzieci wraz z wychowawcami z wielkim zaangażowaniem sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskie ulice i chodniki. Uczniowie zebrali  wiele przedmiotów - odpadów, które dawno powinny znaleźć swoje miejsce w sortowni śmieci.

 

W trakcie całego roku szkolnego dzieci uczą się, jak należy dbać o środowisko naturalne, jak segreguje się śmieci. Natomiast dzięki tej akcji mają możliwość swoje wiadomości wykorzystać w praktyce.

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Zatem również dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajka” oraz Oddziałów Przedszkolnych „Misie” i „Puchatki” włączyły się do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć się zasad dbania o środowisko. Akcja odbyła się w formie zabawy, dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków.
Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. Warto uczyć o tym dzieci od najmłodszych lat.

 
Spotkanie z przyrodą PDF Drukuj Email

Dnia 19.09.2013 r. odbył się wyjazd na lekcję przyrody klasy V (16 uczniów) do Ośrodka Edukacyjnego, Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu (Powiat Jaworski, województwo dolnośląskie). Położony jest on na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”, który obejmuje najcenniejszy, z punktu widzenia przyrodniczego, fragment Pogórza Kaczawskiego.


Podstawowym celem lekcji było przeprowadzenie zajęć terenowych było rozpoznawanie roślin zielnych i runa leśnego, i drzew na podstawie przewodników, pomiary dendrometryczne drzew, pomiary obwodu, wysokości i wieku drzew oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego i zagrożeń jakie dla tego środowiska stwarza działalność człowieka.

oprac. B. Gancarek

 
Rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014 PDF Drukuj Email

„Do widzenia, lesie zielony, do widzenia, rzeko pluszcząca, do widzenia, szpaki i wrony żeglujące prosto do słońca”.


2 września cała społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych radośnie rozpoczęła nowy rok szkolny 2013/2014.  Za nami dwa miesiące wspaniałych, słonecznych i beztroskich wakacji. Nie warto się jednak smucić. Pięknie odnowiona szkoła dostarczy nam nie tylko nowych wiadomości, ale również wspaniałych przygód oraz przyjaciół.

Wszystkim uczniom życzymy, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy zaś, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i zawodową oraz uznanie otoczenia.

 
Wycieczka kl. IV do Szklarskiej Poręby PDF Drukuj Email

17 maja o godz. 8.00 spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, zajęliśmy miejsca w autokarze i ruszyliśmy na podbój świata. Podczas podróży słuchaliśmy ciekawych historii Dolnego Ślaska. Wspinaczka górskimi ścieżkami wymagała dużej dyscypliny. Wszystkie miejsca były ciekawe i nowe, ale najbardziej zachwycił nas wodospad Kamieńczyka i chata walońska, gdzie przechodziliśmy próby żywiołów, aby otrzymać I stopień wtajemniczenia. Chłopcy uczyli się od Walończyków szacunku do kobiet i miłości do matki natury. Wyprawa była pełna wyzwań i trudności, ale uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Na każdym kroku trzeba było wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa. Ten praktyczny test pan przewodnik zaliczył nam na szóstki.

opr. Barbara Kowalczyk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11