Aktualności
Wspólne kolędowanie 20-12-2013 PDF Drukuj Email

Wigilijna noc,

cud,

który sprawia, że jak nikt chcemy uwierzyć w to, co znaczy dla nas najwięcej.

Cud,

który sprawia, że odczuwamy tak silną

potrzebę bycia z drugim człowiekiem.

Na kilka dni przed Wigilią, w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych rozbrzmiał śpiew kolęd i pastorałek przygotowanych przez każdą z klas. Nie zabrakło wspomnień oraz serdecznych życzeń bożonarodzeniowych oraz wzruszeń. Na zakończenie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która długo jeszcze rozbrzmiewała w Naszej szkole.


Spotkanie przy wybranych przez nas polskich kolędach, zarówno tych dobrze, jak i tych mniej znanych, pozwoliło wszystkim spędzić wspólne chwile w miłej świątecznej atmosferze.


 
Muzyczny Teatrzyk PDF Drukuj Email

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email

25 listopada obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie klas młodszych i oddziałów przedszkolnych przybyli do szkoły ze swoimi pluszowymi ulubieńcami.

 
Nasza mała Ojczyzna – Nasz Region. 08-11-2013 PDF Drukuj Email

Z okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, w klasach IV - IV odbyły się zajęcia o regionie. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej historię, zabytki, topografię oraz tradycje regionu Naszej Gminy. Powstałe prace plastyczne, wykorzystano do stworzenia wystawy opowiadającej o Szkole, Raciborowicach oraz regionie.

 
Przegląd Piosenki Patriotycznej 08-11-2013 PDF Drukuj Email

Z okazji 11 listopada w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej. Uczniowie przedstawili program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości, a następnie każda z klas zaśpiewała wybraną piosenkę patriotyczną. Występ był bardzo wzruszający, nie sposób było wybrać zwycięzcy przeglądu. Dlatego też Sponsorzy, Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły ufundowali słodkie nagrody dla wszystkich dzieci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 11