Aktualności

Informacje:Zabawa karnawałowa 14.02.2014 r. PDF Drukuj Email

Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów.

Zabawa karnawałowa w tym roku odbyła się osobno dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III oraz dla młodzieży z klas IV-VI, która wolała zabawę w formie dyskoteki. Pomysłów na stroje wśród najmłodszych nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.

Zabawę karnawałową zorganizowali rodzice naszej szkoły przy współpracy nauczycieli. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” oraz starsi uczniowie bawili się znakomicie. Organizatorzy nie zapomnieli też o innych rodzicach. W przerwie pomiędzy pląsami można było napić się kawy oraz zjeść domowego wypieku ciasta.

Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów. Dziękujemy wszystkim osobom, które zorganizowały to przedsięwzięcie, nauczycielom oraz Wam drodzy uczniowie i rodzice, że tak licznie zaszczycacie nas swoją obecnością.

Szczególne podziękowania należą się zwłaszcza rodzicom, którzy upiekli ciasto, pomagali w organizacji oraz bawili się wspólnie z dziećmi.

Kochani Rodzice! To dzięki Wam dla dzieci był to niezapomniany dzień. Dzień pełen wrażeń i niespodzianek, oraz pełnej radości zabawy.

Dziękujemy!!! I... do zobaczenia za rok!

 
Wyprawa do "Chrupkolandii" PDF Drukuj Email

Dnia 14.02.2014 r. odbyła się wycieczka do Fabryki chrupek kukurydzianych SOLO mieszczącej się w Złotoryi. Uczniowie z klas I – III byli bardzo ciekawi jak i z czego powstają kukurydziane chrupki. Rodzice i nauczyciele natomiast, czy rzeczywiście jest produkt zdrowy dla dzieci. Wszyscy przekonaliśmy się, że tak jak zapewnia producent, chrupki kukurydziane to produkt przede wszystkim dietetyczno – odżywczy, dlatego są idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Producent duży nacisk kładzie na jakość produktów, dlatego nie dodaje do nich żadnych konserwantów i sztucznych barwników smakowych. Surowce jakich używa posiadają certyfikaty jakości, a cała produkcja chrupek kukurydzianych odbywa się zgodnie z wymaganiami zdrowotnymi żywności. Firma dokłada wszelkich starań żeby dzieci oraz dorośli otrzymywali wyrób najwyższej jakości.

Dzieci były bardzo zadowolone z wyprawy, tym bardziej, że otrzymali wspaniałe prezenty w postaci różnych rodzajów chrupek, którymi mogli podzielić się z kolegami ze szkoły oraz rodzinami. Po powrocie dzielili się również przeżyciami i wrażeniami z wycieczki, co wskazywało, że wyprawa była bardzo udana.

Dziękujemy serdecznie Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Solo w Złotoryi, Pani Barbarze Ćmikiewicz za wspaniałe przyjęcie oraz zapoznanie z produkcją chrupek, a szczególnie za wspaniały prezent jakim były smaczne i zdrowe chrupki kukurydziane.

 

 
Nauczyciele i Rodzice współpracują ze sobą na rzecz rozwoju dzieci. PDF Drukuj Email

Rodzice partnerami szkoły, pod takim tytułem dnia 6 lutego 2014 r. odbyło się szkolenie w formie warsztatowej. Obecni na nim byli nauczyciele oraz rodzice, którzy mieli okazję przedstawić swoje stanowisko w wielu kwestiach. Początkowa niepewność bardzo szybko zmieniło się w ciekawość, otwartość i ogromne zaangażowanie uczestników. Zagadnienia dotyczące współpracy nauczycieli i rodziców na rzecz rozwoju dzieci wzbudziły duże zainteresowanie. Pod dyskusję podjęto m.in. tematy:

Co ułatwia współpracę?

Co utrudnia współpracę?

Czy jest coś takiego co robimy dobrze i powinniśmy kontynuować?

Czy jest coś, co robimy i powinniśmy przestać?

Czego nie robimy, a powinniśmy?

Każda z grup miała za zadnie stworzyć piramidę priorytetów (wartości, które są dla nich ważne w odniesieniu do szkoły i jej uczniów).

Na zakończenie zarówno nauczyciele, jak i rodzice stwierdzili, że ta forma szkolenia daje możliwość nawiązania mniej formalnych spotkań rodziców i nauczycieli, co w efekcie przekłada się na wzajemne zaangażowanie i aktywne współdziałanie. Warsztaty były ciekawym doświadczeniem dla obu grup i na pewno przyniosą spodziewane efekty, a mianowicie szerszą współpracę na rzecz rozwoju dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zaangażowanie podczas szkolenia. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i brali aktywny udział w warsztacie.

Dziękujemy: Pani Anecie Najdek, Pani Magdalenie Jaszczur, Pani J.Wolf, Pani M. Suchodolskiej, Pani E. Kanikowskiej, Pani  M. Trochimowicz, Pani E. Gądzik, Pani K. Zawada, Pani A. Kura.

Więcej…
 
Teatrzyk muzyczny - kolejne spotkanie z muzyką PDF Drukuj Email

 
Wspólne kolędowanie 20-12-2013 PDF Drukuj Email

Wigilijna noc,

cud,

który sprawia, że jak nikt chcemy uwierzyć w to, co znaczy dla nas najwięcej.

Cud,

który sprawia, że odczuwamy tak silną

potrzebę bycia z drugim człowiekiem.

Na kilka dni przed Wigilią, w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych rozbrzmiał śpiew kolęd i pastorałek przygotowanych przez każdą z klas. Nie zabrakło wspomnień oraz serdecznych życzeń bożonarodzeniowych oraz wzruszeń. Na zakończenie wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która długo jeszcze rozbrzmiewała w Naszej szkole.


Spotkanie przy wybranych przez nas polskich kolędach, zarówno tych dobrze, jak i tych mniej znanych, pozwoliło wszystkim spędzić wspólne chwile w miłej świątecznej atmosferze.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11