Aktualności
Aktualności z przedszkola 05-06.2011 PDF Drukuj Email

09-06-2011 Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Bolesławcu

W czwartek 09.06.2011 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” pojechały z wizytą do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Bolesławcu. Przedszkolaki mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały także opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczych. Dzieci dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalone też zostały numery alarmowe – 998 oraz 112, które każde dziecko znać powinno. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz gaszenia pożarów armatkami wodnymi, możliwość przymierzenia hełmu oraz wejścia do wozu strażackiego.
Dzieci złożyły także strażakom życzenia z okazji ich święta i obdarowały laurką i pracami plastycznymi. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, za tak miłe przyjęcie oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

 

Więcej…
 
Kalendarium przedszkolnych wydarzeń PDF Drukuj Email

23-03-2011 Wiosenne zabawy na powietrzu.

Przedszkolaki uwielbiają spędzać czas na powietrzu. Do woli – oczywiście w granicach bezpieczeństwa - mogą grac w piłkę, biegać czy skakać. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych ze starszymi dziećmi, zwłaszcza z chustą animacyjną.

21-03-2011 Pierwszy Dzień Wiosny.

Do powitania Wiosny przedszkolaki przygotowywały się cały tydzień. Szukały jej oznak wokół szkoły. Malowały oraz robiły z bibuły wiosenne kwiaty. Sadziły nowalijki, uczyły się piosenek oraz wierszy. W piątek 18 marca, aby zachęcić Wiosnę by przyszła do nas, przygotowaliśmy krótką inscenizację dla starszych przedszkolaków z oddziału przedszkolnego.
W poniedziałek – 21 marca – dzieci z pomocą Wychowawczyni zrobiły Marzannę. Była bardzo piękna – strojna i kolorowa, a do tego ekologiczna, gdyż wykonana ze starych gazet, sznurka i bibuły. Dzieci własnoręcznie ją także pomalowały farbami. O godz. 11.00 wyruszyliśmy wraz z oddziałem przedszkolnym w pochodzie, aby spalić Marzannę. Przedszkolaki żegnały ją piosenką i gromkimi okrzykami. Tak powitaliśmy Wiosnę.
Ten dzień był szczególny. Było bardzo słonecznie i ciepło, obiad (też nie byle jaki, gdyż na drugie danie były pyszne pieczone kiełbaski) mogliśmy zjeść zatem na powietrzu. I chociaż cieszymy się, że nadeszła wiosna, to za pewien czas znowu zatęsknimy
za śniegiem oraz zabawami zimowymi.

10.03.2011    Zielone witaminki.

Przygotowując się do nadejścia wiosny przedszkolaki założyły własną hodowlę nowalijek. Wiele radości sprawiło im sadzenie ziarenek do doniczki z ziemią, a następnie opisanie ich na kartonikach. Wspólnie zasiali buraczki, rzodkiewkę, sałatę, koperek, rzeżuchę oraz posadzili pietruszkę, z której wyrosła smaczna nać i cebulę na szczypior. Dzieci codziennie podlewały nowalijki i z ciekawością obserwowały ich wzrost.

11-02-2011 Bal Karnawałowy w Przedszkolu Bajka.

11 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W ten wyjątkowy dzień wszystkie dzieci, również nasze przedszkolaki, miały możliwość prezentacji swojego stroju karnawałowego. Dzieci w ten dzień miały wiele atrakcji: tańce, konkursy, słodki poczęstunek. Wszyscy dobrze się bawili, a uśmiech nie znikał mimo zmęczenia.

09-02-2011 Rewia mody w Przedszkolu Bajka – ekologiczne stroje karnawałowe.

W dzień poprzedzający bal karnawałowy dzieci, przy pomocy nauczycielek, według własnych pomysłów i wyobraźni, tworzyły stroje karnawałowe ze starych gazet, kartonów oraz reklamówek. Przedszkolaki chcąc pochwalić się pomysłowością i zaradnością, wraz z opiekunami, przeszły po korytarzach w szkole i urządziły pokaz mody.

 


 

ROK 2010

 

15-10-2010 Spotkanie z Komisarzem Lwem.

Gośćmi naszej szkoły byli policjanci Komendy Powiatowej  Policji w Bolesławcu. W spotkaniu uczestniczyły także nasze przedszkolaki. Przeprowadzona została z dziećmi pogadanka na temat bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu i na ulicy. Szczególną niespodzianką okazał się jednak Komisarz Lew, który bardzo miło przywitał się ze wszystkimi i chętnie pozował do zdjęć. Dzieci mogły zapoznać się z wyglądem munduru, akcesoriami oraz z pracą policjanta. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało prezenty – odblaski, plakaty, ulotki. Przedszkolaki jeszcze długo potem, miło wspominały spotkanie z policjantami, zwłaszcza z Komisarzem Lwem.

21-10-2010 Podchody.

Wspaniałą zabawą na powietrzu są podchody. Również naszym przedszkolakom nie jest ona obca. Dzieci bardzo szybko potrafią odnaleźć ukryte wcześniej przez nauczyciela wskazówki. Ćwiczą nie tylko spostrzegawczość, ale także koordynację ruchową wykonując określone zadania. Tym razem nagrodą, która okazała się dobrym pomysłem w tak wietrzny dzień, były przygotowane przez nauczyciela papierowe samoloty.

19-11-2010 Z wizytą na poczcie.

Przedszkolaki wybrały się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych, poznać zakres usług pocztowych oraz jakie zadanie spełnia ten urząd w naszym życiu. Złożyły również życzenia pracownikom poczty z okazji ich święta przypadającego na 18 października "Dnia Poczty Polskiej". W podziękowaniu przedszkolaki otrzymały różnego rodzaju druki pocztowe, które mogły wykorzystać do zabawy. Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

17-11-2010 „Przedszkolna poczta”.

Postanowiliśmy urządzić własną pocztę w przedszkolu. Do zabawy dzieci wykorzystały niepotrzebne kartony, sznurki, opakowania oraz otrzymane druki pocztowe. Z ziemniaków zrobiliśmy pieczątki. Zabawa była fantastyczna.

23-11-2010 Wycieczka do lasu.

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park. Dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Zebrały w bukiety jesienne kolorowe liście, z którymi wróciły do przedszkola. Z zebranych liści powstały piękne jesienne obrazki.

06-12-2010 Mikołajki w Przedszkolu Bajka.

6 grudnia odbyła się wspaniała i niezapomniana wycieczka do Sali Zabaw „Oli” w Bolesławcu. Zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z piłkami to jest to co przedszkolaki lubią najbardziej. Był to wyjątkowy dzień, gdyż w trakcie zabawy i harców dzieci odwiedził ktoś specjalny... Na tego gościa, nasze przedszkolaki czekały z niecierpliwością i kiedy na głośne wołanie dzieci: "Przybądź do nas Mikołaju" pojawił się ze swoim workiem, śmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i zatańczył z nami w kółku. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.
W ten wyjątkowy dzień dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka... Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu, gdzie przedszkolaki mogły obejrzeć czytelnię, zagłębić się w swoich ulubionych lekturach oraz odpocząć przy choince.
Pomimo widocznego zmęczenia dzieci wracały do przedszkola radosne i szczęśliwe.

25-11-2010 Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Bajka.

25 listopada po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie i wraz z nimi brały  udział w zabawach integracyjnych. Poznały MISIA TEODORA, który od tamtej pory jest naszym bliskim przyjacielem. Następnie wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki  „misiowy” poczęstunek – ciasteczka i miodek. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.

07-12-2010 Zabawy na śniegu.

„Hu, hu, ha, hu, hu, ha, nasza zima zła...”. Naszym przedszkolakom nie groźny jednak jest śnieg i mróz. Potrafią wykorzystać nawet taką pogodę na zabawę. Przy pomocy dzieci z klas starszych ulepiły wielkiego bałwana oraz urządziły bitwę na śnieżki. Wszyscy bawili się wspaniale, aż żal było wracać do przedszkola... 

09-02-2011 Bitwa na papierowe kulki.

Do zabawy może służyć prawie wszystko. Po raz kolejny przedszkolaki zobaczyły, iż stare, niepotrzebne gazety można wykorzystać. Były tańce na złożonych kartkach i skakanie przez „udawane” kałuże. Ale najlepsza okazała się bitwa, którą przedszkolaki urządziły między sobą ze zgniecionych w kulki gazet.

21-01-2011 Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Bajka.

W piątek 21 stycznia w  Punkcie Przedszkolnym Bajka zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia . Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki przybyłym gościom wręczyły samodzielnie wykonane prezenty i laurki. Po oficjalnej części niecodzienni goście zaproszeni  zostali na kawę, herbatę i słodki poczęstunek. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

02-01-2011 Malujemy zimowy krajobraz.

Przedszkolaki malowały na szarym papierze zimowy krajobraz. Jak zwykle nie skończyło się na malowaniu pędzlami. Dzieci uwielbiają malować palcami i wykorzystują do tego każdą okazję.

07-02-2010 Karnawałowy tydzień.

Tydzień poprzedzający szkolny bal przebierańców obfitował w gry i zabawy nawiązujące do karnawału.
Były podchody na świeżym powietrzu, w których nagrodą za odnalezienie wszystkich wskazówek, tym razem były serpentyny. Dzieci tańczyły, biegały i podrzucały je w górę, ciesząc się gdy wiatr wysoko je podwiewał.
Przez cały tydzień dzieci z pomocą nauczyciela przygotowywały maski, zarówno zwierząt, jak i postaci z ulubionych kreskówek.
Przedszkolaki wymyślały także własne tańce i pląsy na zabawę, której wyczekiwały z niecierpliwością.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 9