Aktualności
Przedszkolne informacje z końca roku 2011 PDF Drukuj Email

Mikołajki 2011-12-06

Mój kochany Mikołaju!
Cały rok czekałem,
byłem bardzo, bardzo grzeczny
bardzo się starałem!


Jak co roku 6 grudnia, naszych grzecznych przedszkolaków oraz uczniów odwiedza Święty Mikołaj. W tym roku przyjechał bryczką a nie saniami, gdyż nie było śniegu. Dzieciom to jednak nie przeszkadzało – najważniejsze, że był.
Przedszkolaki z „Bajki” oraz „Misie” na powitanie zaśpiewały mu piosenkę „Dziadzio Mikołaj” i poprosiły aby odpoczął po długiej wędrówce. Mikołaj ucieszył się, ze nasze dzieci są tak miłe i troskliwe. Z wielką radością rozdał wszystkim paczki i porozmawiał z przedszkolakami. Dzieci jeszcze raz zaśpiewały piosenkę, podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja, który obiecał, że przybędzie ponownie za rok.

Andrzejki 2011-11-29


Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ten czas miał magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, ciekawych swego szybkiego zamążpójścia. Dziś andrzejki, to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.
We wtorek, 29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Na uroczystości, w której uczestniczyli również rodzice, przy pomocy rekwizytów wychowawczynie przepowiadały dzieciom przyszłość, min: jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać . Nie zabrakło ustawiania bucików oraz tradycyjnego lania wosku. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2011-11-25


Od ponad stu lat miś towarzyszy dzieciom na całym świecie, dodaje im otuchy i pociesza. Jest jedną z najbardziej popularnych zabawek, a także bohaterem wielu dziecięcych utworów.
„Misia można poprzytulać i potłamsić  jego uszy
kiedy płaczesz jesteś smutny ,miś Twój oczy twe osuszy.
Misiu, misiu mój pluszowy zostań moim przyjacielem
niech nas łączą tajemnice, których mamy bardzo wiele”
Jak podają niektóre źródła kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post" karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy's Bear” – miś Teddy'ego.
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie - małe i duże, brązowe, białe, żółte, różowe. Przedszkole zdobiły kolorowe prace wykonane przez dzieci, których głównym tematem był miś. Wielka misiowa uroczystość rozpoczęła się po śniadaniu. W oddziale „Bajka” spotkały się wszystkie przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3. Wysłuchały historii powstania pluszowego misia , rozwiązywały zagadki bawiły się przy piosenkach i tańcach. Na koniec otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia, które potem własnoręcznie pokolorowały.

Zabawa „Strachy na lachy” 2011-11-10


10 listopada w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyła się impreza z okazji dnia Halloween pt. „Strachy na lachy”. Zabawie towarzyszyła duża dawka humoru okraszona lekką nutką strachu. Podczas imprezy nastąpiło również rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym. Dzieci przebrane za duchy, czarownice i inne mroczne postacie miały okazje do świetnej zabawy, a przy okazji poznania okresu tych smutnych świąt z nieco innej perspektywy.


Teatrzyk „O krasnoludkach” 2011-11-09

9 listopada przybyli do szkoły aktorzy z Krakowa, którzy wystawili przed dziećmi teatrzyk  pt. „O krasnoludkach”.  Przedszkolaki  wspólnie z uczniami klas I-III z ciekawością oglądały przedstawienie. Jak zwykle aktorzy wciągali dzieci do wspólnej zabawy. Teatrzyk bardzo podobał się dzieciom, płynęły z niego morały, które dzieci na pewno zapamiętają. Atmosfera była bardzo przyjemna. Takie spotkania ze sztuką, w życiu przedszkolaków, odgrywają niezwykle ważną rolę.

 
Tworzymy nastrój Świąt PDF Drukuj Email

Dnia 14 grudnia w Przedszkolu „Bajka” odbyły się trzecie w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem tematyka związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Głównym celem warsztatów było stworzenie atmosfery radości podczas wspólnego tworzenia i zabawy, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, a także wprowadzenie radosnego  przedświątecznego nastroju.Dnia 14 grudnia w Przedszkolu „Bajka” odbyły się trzecie w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem tematyka związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Głównym celem warsztatów było stworzenie atmosfery radości podczas wspólnego tworzenia i zabawy, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, a także wprowadzenie radosnego  przedświątecznego nastroju.

 
Śniadanko smakuje lepiej, gdy sami je zrobimy PDF Drukuj Email

Kanapki 2011-10-28

 

 
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011 roku odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Przedszkolaki już od rana nie mogły doczekać się wyjazdu. Dzieci miały okazję jechać autobusem (niektóre z nich po raz pierwszy), zobaczyć stację PKP oraz pociągi towarowe budynek Poczty Głównej w Bolesławcu. Mogły również pobiegać po pełnym jesiennych liści parku. Przedszkolaki zobaczyły również Rynek i Ratusz, zapoznały się z herbem miasta Bolesławiec. Pełni wrażeń z tej wycieczki krajoznawczej udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, gdzie wysłuchaliśmy baśni o zaczarowanym kufrze. Następnie dzieci same mogły wykonać i zabrać do domu swoje zaczarowane kuferki. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały także zakładki do książki. Do szkoły wracaliśmy pełni wrażeń i z piosenką na ustach, przez co droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko.

 

 

 

 
Zajęcia z rodzicami PDF Drukuj Email

W przedszkolu wiele satysfakcji daje współpraca z rodzicami. Nauczyciele ciągle poszukują atrakcyjnych form współpracy oraz modyfikują dotychczasowe. Dzięki tym spotkaniom rodzice mogą poznać wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Mogą zobaczyć własne dziecko wśród rówieśników, ocenić jego wiadomości i umiejętności. W pewnym stopniu jest to także pedagogizacja rodziców. Takie rodzinne spotkania uczą rodziców bawić się z dzieckiem, pokazują w jaki sposób mówić dzieciom o uczuciach, integrują, sprzyjają zacieśnieniu więzi między uczestnikami zabawy. Wszyscy uczą się partnerstwa, współdziałania oraz odczuwania radości i satysfakcji. Sprzyjają kontaktom nauczyciel-rodzic.

Jesienne zajęcia z rodzicami w przedszkolu - "Jesienne cudaki".

Dnia 08 października w oddziale przedszkolnym "Misie" oraz 10 października w Punkcie Przedszkolnym "Bajka" odbyły się zajęcia z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem oraz wspólną zabawą - "Zgadnij jakie to warzywo?".  Następnie uczniowie klasy 3 przedstawiły krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" oraz wesołą piosenkę o warzywach. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom przedstawienie bardzo się podobało. Zajęcia właściwe polegały na tworzeniu z przeróżnych darów jesieni (warzyw, kasztanów, szyszek, żołędzi itp.) oraz materiałów dekoracyjnych jesiennych cudaków. Powstało wiele wspaniałych postaci zwierząt oraz wymyślonych stworów. Wszystkie cudaki wzięły udział w konkursie oraz zostały wyeksponowane w gablocie na szkolnym korytarzu, aby każdy mógł podziwiać te wspaniałe dzieła. Na zakończenie zajęć dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy i tańców. Jesienne spotkanie było ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i rodziców.

2011-10-08 i 2011-10-10

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9