Aktualności
Tworzymy nastrój Świąt PDF Drukuj Email

Dnia 14 grudnia w Przedszkolu „Bajka” odbyły się trzecie w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem tematyka związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Głównym celem warsztatów było stworzenie atmosfery radości podczas wspólnego tworzenia i zabawy, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, a także wprowadzenie radosnego  przedświątecznego nastroju.Dnia 14 grudnia w Przedszkolu „Bajka” odbyły się trzecie w tym roku zajęcia otwarte dla rodziców. Tym razem tematyka związana była z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Głównym celem warsztatów było stworzenie atmosfery radości podczas wspólnego tworzenia i zabawy, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, a także wprowadzenie radosnego  przedświątecznego nastroju.

 
Śniadanko smakuje lepiej, gdy sami je zrobimy PDF Drukuj Email

Kanapki 2011-10-28

 

 
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011 roku odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Przedszkolaki już od rana nie mogły doczekać się wyjazdu. Dzieci miały okazję jechać autobusem (niektóre z nich po raz pierwszy), zobaczyć stację PKP oraz pociągi towarowe budynek Poczty Głównej w Bolesławcu. Mogły również pobiegać po pełnym jesiennych liści parku. Przedszkolaki zobaczyły również Rynek i Ratusz, zapoznały się z herbem miasta Bolesławiec. Pełni wrażeń z tej wycieczki krajoznawczej udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, gdzie wysłuchaliśmy baśni o zaczarowanym kufrze. Następnie dzieci same mogły wykonać i zabrać do domu swoje zaczarowane kuferki. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały także zakładki do książki. Do szkoły wracaliśmy pełni wrażeń i z piosenką na ustach, przez co droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko.

 

 

 

 
Zajęcia z rodzicami PDF Drukuj Email

W przedszkolu wiele satysfakcji daje współpraca z rodzicami. Nauczyciele ciągle poszukują atrakcyjnych form współpracy oraz modyfikują dotychczasowe. Dzięki tym spotkaniom rodzice mogą poznać wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Mogą zobaczyć własne dziecko wśród rówieśników, ocenić jego wiadomości i umiejętności. W pewnym stopniu jest to także pedagogizacja rodziców. Takie rodzinne spotkania uczą rodziców bawić się z dzieckiem, pokazują w jaki sposób mówić dzieciom o uczuciach, integrują, sprzyjają zacieśnieniu więzi między uczestnikami zabawy. Wszyscy uczą się partnerstwa, współdziałania oraz odczuwania radości i satysfakcji. Sprzyjają kontaktom nauczyciel-rodzic.

Jesienne zajęcia z rodzicami w przedszkolu - "Jesienne cudaki".

Dnia 08 października w oddziale przedszkolnym "Misie" oraz 10 października w Punkcie Przedszkolnym "Bajka" odbyły się zajęcia z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem oraz wspólną zabawą - "Zgadnij jakie to warzywo?".  Następnie uczniowie klasy 3 przedstawiły krótką inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. "Na straganie" oraz wesołą piosenkę o warzywach. Zarówno dzieciom, jak i rodzicom przedstawienie bardzo się podobało. Zajęcia właściwe polegały na tworzeniu z przeróżnych darów jesieni (warzyw, kasztanów, szyszek, żołędzi itp.) oraz materiałów dekoracyjnych jesiennych cudaków. Powstało wiele wspaniałych postaci zwierząt oraz wymyślonych stworów. Wszystkie cudaki wzięły udział w konkursie oraz zostały wyeksponowane w gablocie na szkolnym korytarzu, aby każdy mógł podziwiać te wspaniałe dzieła. Na zakończenie zajęć dzieci zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy i tańców. Jesienne spotkanie było ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i rodziców.

2011-10-08 i 2011-10-10

 

Więcej…
 
Aktualności z przedszkola 05-06.2011 PDF Drukuj Email

09-06-2011 Wizyta w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Bolesławcu

W czwartek 09.06.2011 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” pojechały z wizytą do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Bolesławcu. Przedszkolaki mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały także opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczych. Dzieci dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalone też zostały numery alarmowe – 998 oraz 112, które każde dziecko znać powinno. Największą atrakcją dla dzieci był pokaz gaszenia pożarów armatkami wodnymi, możliwość przymierzenia hełmu oraz wejścia do wozu strażackiego.
Dzieci złożyły także strażakom życzenia z okazji ich święta i obdarowały laurką i pracami plastycznymi. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, za tak miłe przyjęcie oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9