Aktualności
W naszym ogródeczku PDF Drukuj Email

 
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Oddział „Misie” oraz „Bajka” PDF Drukuj Email

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych, choć w tym roku nieco spóźniony, przebiegał bardzo uroczyście. Oddziały „Misie” oraz „Bajka” przygotowały osobno występ oraz poczęstunek dla Babci i Dziadka.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po programie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babci i Dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i nie szczędzili uścisków oraz buziaków.

 
Paliwo XXI wieku PDF Drukuj Email

Jak to było z gazem - zajęcia, konkurs i rozdanie nagród.

 
Rodzice czytają dzieciom PDF Drukuj Email

"Cała Polska czyta dzieciom" - to ogólnopolska kampania, której celem jest propagowanie głośnego czytania dzieciom. Zwiększa to ich wrażliwość, pamięć, koncentrację, wyobraźnię, wiedzę, zdolność uczenia się, empatię, podnosi samoocenę i wspiera ich rozwój emocjonalny. W Przedszkolu "Bajka" już po raz drugi zaproponowaliśmy rodzicom aktywne włączenie się w tę akcję. Dzieci słuchają z ogromnym zaciekawieniem, a rodzice widząc ich zadowolone miny coraz chętniej uczestniczą w czytaniu.

 
Przedszkolne informacje z końca roku 2011 PDF Drukuj Email

Mikołajki 2011-12-06

Mój kochany Mikołaju!
Cały rok czekałem,
byłem bardzo, bardzo grzeczny
bardzo się starałem!


Jak co roku 6 grudnia, naszych grzecznych przedszkolaków oraz uczniów odwiedza Święty Mikołaj. W tym roku przyjechał bryczką a nie saniami, gdyż nie było śniegu. Dzieciom to jednak nie przeszkadzało – najważniejsze, że był.
Przedszkolaki z „Bajki” oraz „Misie” na powitanie zaśpiewały mu piosenkę „Dziadzio Mikołaj” i poprosiły aby odpoczął po długiej wędrówce. Mikołaj ucieszył się, ze nasze dzieci są tak miłe i troskliwe. Z wielką radością rozdał wszystkim paczki i porozmawiał z przedszkolakami. Dzieci jeszcze raz zaśpiewały piosenkę, podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja, który obiecał, że przybędzie ponownie za rok.

Andrzejki 2011-11-29


Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ten czas miał magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt, ciekawych swego szybkiego zamążpójścia. Dziś andrzejki, to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu.
We wtorek, 29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Na uroczystości, w której uczestniczyli również rodzice, przy pomocy rekwizytów wychowawczynie przepowiadały dzieciom przyszłość, min: jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać . Nie zabrakło ustawiania bucików oraz tradycyjnego lania wosku. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2011-11-25


Od ponad stu lat miś towarzyszy dzieciom na całym świecie, dodaje im otuchy i pociesza. Jest jedną z najbardziej popularnych zabawek, a także bohaterem wielu dziecięcych utworów.
„Misia można poprzytulać i potłamsić  jego uszy
kiedy płaczesz jesteś smutny ,miś Twój oczy twe osuszy.
Misiu, misiu mój pluszowy zostań moim przyjacielem
niech nas łączą tajemnice, których mamy bardzo wiele”
Jak podają niektóre źródła kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post" karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy's Bear” – miś Teddy'ego.
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie - małe i duże, brązowe, białe, żółte, różowe. Przedszkole zdobiły kolorowe prace wykonane przez dzieci, których głównym tematem był miś. Wielka misiowa uroczystość rozpoczęła się po śniadaniu. W oddziale „Bajka” spotkały się wszystkie przedszkolaki oraz dzieci z klas 1-3. Wysłuchały historii powstania pluszowego misia , rozwiązywały zagadki bawiły się przy piosenkach i tańcach. Na koniec otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia, które potem własnoręcznie pokolorowały.

Zabawa „Strachy na lachy” 2011-11-10


10 listopada w Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyła się impreza z okazji dnia Halloween pt. „Strachy na lachy”. Zabawie towarzyszyła duża dawka humoru okraszona lekką nutką strachu. Podczas imprezy nastąpiło również rozdanie nagród za udział w konkursie plastycznym. Dzieci przebrane za duchy, czarownice i inne mroczne postacie miały okazje do świetnej zabawy, a przy okazji poznania okresu tych smutnych świąt z nieco innej perspektywy.


Teatrzyk „O krasnoludkach” 2011-11-09

9 listopada przybyli do szkoły aktorzy z Krakowa, którzy wystawili przed dziećmi teatrzyk  pt. „O krasnoludkach”.  Przedszkolaki  wspólnie z uczniami klas I-III z ciekawością oglądały przedstawienie. Jak zwykle aktorzy wciągali dzieci do wspólnej zabawy. Teatrzyk bardzo podobał się dzieciom, płynęły z niego morały, które dzieci na pewno zapamiętają. Atmosfera była bardzo przyjemna. Takie spotkania ze sztuką, w życiu przedszkolaków, odgrywają niezwykle ważną rolę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9