Aktualności
Wycieczka do Jaroszówki PDF Drukuj EmailDnia 21 maja przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego BAJKA wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do "Leśnego Raju" - gospodarstwa agroturystycznego w Jaroszówce (www.lesnyraj.jaroszowka.pl).
Gospodarz przyjął nas bardzo serdecznie. Wszyscy poczęstowani zostali herbatą lub kawą oraz pysznym domowym sernikiem, a następnie kiełbaską z grilla. Nawet największe niejadki zajadały ze smakiem ;-).
Dzieci i dorośli mieli okazję przejechać się bryczką oraz na koniu, mogli zobaczyć strusie, lamy, konie i nakarmić kuce. Przedszkolaki bawiły się w piaskownicy, zjeżdżały na zjeżdżalniach, huśtały się oraz skakały na trampolinie.
Bardzo szybko minął nam czas na tej wspaniałej wycieczce. Do domu wracaliśmy troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email

„Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego". Jan Paweł II

Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek.
Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Raciborowicach. Złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobioną  laurkę i bukiecik konwalii Pani Bibliotekarce, która jest zawsze uśmiechnięta, zna wiele opowiadań, bajek oraz wie, które książki zainteresują najmłodszych czytelników.  Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały książki oraz komiksy.
Na zakończenie Pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkich optymistycznych przedszkolaków oraz rodziców do częstych odwiedzin Biblioteki w Raciborowicach Dolnych.

 
Konkurs „Wielkanocna Pisanka”. PDF Drukuj Email

Wielkanocne Święta zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację. Tak było podczas konkursu zorganizowanego przez Punkt Przedszkolny „Bajka” oraz Oddział Przedszkolny „Misie”, który odbywał się pod hasłem "Wielkanocne Pisanki".

Każda z pociech, swoje konkursowe prace miała przygotować wspólnie z rodziną w domu. Organizatorzy pozostawili dużą swobodę przy wykonaniu świątecznej ozdoby. Mogły one być różnej wielkości i wykonane dowolną techniką. Pomysłowość rodziców i dzieci wprawiła w zachwyt. Komisja miała bardzo trudne zadanie wyłonienia najpiękniejszych prac.

 

Więcej…
 
Spacer oraz obchody Dnia Ziemi PDF Drukuj Email

 
Pierwszy Dzień Wiosny – Oddział „Bajka” i Oddział „Misie” PDF Drukuj Email

Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno,
dzisiaj cię spalimy,
bo nie chcemy Zimy!


Kalendarzowa (astronomiczna) wiosna co roku rozpoczyna się 21 marca. Właśnie tego dnia dzień i noc są równej długości. W naszej szerokości geograficznej o tej porze roku przyroda budzi z zimowego snu. Zielenią się trawniki, kiełkują kwiaty i pąki na gałęziach drzew, jest coraz cieplej. To także czas zasiewów i oczekiwania na plony. Ludzie wierzyli, że obrzęd topienia Marzanny może to przyśpieszyć, ma też symbolizować dostatek w nadchodzącym roku. Marzannę zwykle wykonywano z wiechcia słomy, grochowin lub konopi, które symbolizowały śmierć i bezruch. Czasem też gałęzi lub gałganków (szmatek). Ubrana jest w białą suknię. Przyozdabia się ją wstążkami, koralikami i kwiatami. Kukłę Marzanny podpala się, a następnie wrzuca się do pobliskiej rzeki, co ma symbolizować koniec zimy i początek wiosny.
Zgodnie z tą tradycją  Odział „Bajka” oraz „Misie” również wykonały swoja piękną Marzannę i  paląc je, ku uciesze dzieci pożegnaliśmy w końcu zimę.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9