Aktualności
Zimowe zajęcia z rodzicami PDF Drukuj Email

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia – 26.11.2012 r. PDF Drukuj Email

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”


A jak to było….?


Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
To historia, a jak jest dzisiaj?


Nasze misie…


Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu czy ten który siedzi w pokoju na łóżku. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata (Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek.
Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.


Światowy Dzień Pluszowego Misia


Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic, dodaje odwagi gdy strach ma wielkie oczy, pomaga zasypiać naszym milusińskim.
Dlatego przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „Bajka” oraz z Oddziałów Przedszkolnych „Misie” i „Puchatki” pamiętały o tym niezwykłym święcie i z tej okazji 26 listopada przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Były opowieści o misiach, tańce z misiami, zagadki o niedźwiedziach, degustacja miodku… ale najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania Swojego Misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakami.

 
Jesienne zajęcia otwarte pt. "Jesień dary niesie" PDF Drukuj Email

Pod koniec października w Punkcie Przedszkolnym „Bajka” oraz Oddziale Przedszkolnym „Puchatki” odbyły się jesienne zajęcia otwarte. Rodzice mogli zobaczyć jak wygląda codzienna zabawa podczas zajęć dydaktycznych, jak ich pociecha radzi sobie w grupie rówieśniczej. Rodzice mieli możliwość poznać się nawzajem i wspólnie pobawić się z dziećmi. Frekwencja uczestnictwa była bardzo wysoka, więc i emocje podczas zabaw nie opadały. „Pani Jesień” przygotowała wiele zabaw oraz zadań do wykonania dla przedszkolaków oraz ich rodziców i opiekunów.
Po wszystkich zabawach nadszedł czas na wspólne zajęcia przy stoliku. Tym razem Rodzice z dziećmi wspólnie wykonali bardzo kolorowe portrety przyjaciela Pani Jesieni. Dla dzieci było to bardzo dobre doświadczenie mieć możliwość pokazać swojej mamie, tacie, dziadkowi czy babci swoją grupę, kolegów, swoją salę i zabawki, a co najważniejsze spędzić wspólnie czas na zabawie z rodzicami. Najwspanialsze jednak były uśmiechy i iskierki w oczach wszystkich przedszkolaków.
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za tak liczne przybycie i czynny udział w całym spotkaniu.
Do zobaczenia na następnych spotkaniach w przedszkolu. 
Posprzątajmy Świat! PDF Drukuj Email

Tradycyjnie co roku nasza szkoła uczestniczy w akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Również najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego „Bajka” oraz z Oddziałów Przedszkolnych „Misie” i „Puchatki” z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Starsze dzieci zbierały śmieci na terenie wioski Raciborowice oraz w pobliskim lesie, natomiast maluszki sprzątały okolice szkoły. Dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Akcja „Sprzątania Świata” w naszej szkole zakończyła się wesołą zabawą na czystym placu zabaw. Bo jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 

 
Poznajemy zawody PDF Drukuj Email

Przedszkolaki z „Bajki” bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę i obserwację. Temat zawodów, które wykonują dorośli okazał się bardzo ciekawy. Aby zobaczyć co robi, czym zajmuje się pielęgniarka, w dniu 30 maja odwiedziliśmy Panią Lidię Pandlowską – Szkolną Pielęgniarkę. Dzieci z zaangażowaniem oglądały pokazywane przedmioty i chętnie słuchały do czego służą. Zawód pielęgniarki, czy lekarza, już nie kojarzy się przedszkolakom z zastrzykami i szczepieniami, za co Pani Lidce serdecznie dziękujemy

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9