Aktualności
„Pierniczkowe czary-mary”- zajęcia otwarte z rodzicami. PDF Drukuj Email

 

Dnia 17.12.2014 r. w oddziale przedszkolnym „Misie” odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami pod tytułem „Pierniczkowe czary-mary”.
Głównym celem zajęć była integracja grupy poprzez udział we wspólnych zabawach w szczególności wykorzystujących ruch, taniec oraz gest. Motywem przewodnim były święta Bożego Narodzenia i związane z nimi tradycje, a w szczególności poznanie sposobów dekorowania choinki dawniej i dziś.
Efektem końcowym zajęć były piękne ozdabiane pierniczki, dzieci i rodzice wykazali się dużą ekspresję twórczą i wyobraźnią. Każda ozdoba była niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. 
Dziękuję bardzo za udział w zajęciach wszystkim rodzicom, za miłą i niepowtarzalną atmosferę oraz aktywną współpracę.
wychowawca Violetta Szeliga

 
Zajęcia otwarte z udziałem rodziców i opiekunów pt. „Anioły, aniołki, aniołeczki” PDF Drukuj Email

13 grudnia „Puchatki” wraz z wychowawczynią zaprosiły rodziców do udziału w warsztatach. Dzieci miały okazję pokazać swoim najbliższym że potrafią uważnie słuchać opowiadania pt. „Po co nam Boże Narodzenie?”. Mogły również zaśpiewać i zatańczyć z rodzicami, ale najwięcej radości sprawiły im masażyki wykonywane na plecach – pieczenie pierniczków, a także wykonanie aniołków z masy solnej. Na koniec zaśpiewały pastorałkę przygotowaną na bożonarodzeniowy występ.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za udział w zajęciach. Uśmiech i radość w oczach dzieci podczas zajęć była bezcenna.

 


Opr. S.Bociek

 

 
Rozstrzygnięcie i rozdanie nagród konkursu „Misiowa zakładka” PDF Drukuj Email

Konkurs skierowany był do dzieci i rodziców z Oddziałów Przedszkolnych „Misie” i „Puchatki” oraz Punktu Przedszkolnego „Bajka”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Szkolna w SP im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.

Cele konkursu:

- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,

- kształtowanie poczucia estetyki,

- pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci,

- doskonalenie sprawności manualnych,

- dążenie do uzyskania sukcesu poprzez uczestnictwo w konkursie tematycznym.

Technika i materiały użyte do wykonania zakładki były dowolne.

Dostarczono 18 zakładek. Pod uwagę jury brało pomysłowość i inwencję twórczą, estetkę, pracochłonność, oryginalność, praktyczność wykonania zakładki. Jednak wszystkie zakładki były piękne i jury nie potrafiło wybrać kilku najlepszych.

Dlatego też,

Wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienie, dyplomy i nagrody książkowe.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 
Atmosfera Świąt w przedszkolu PDF Drukuj Email

 
"Barbórka" w przedszkolu PDF Drukuj Email

4 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć „prawdziwego” górnika. Pan Henryk Adamczyk, opowiedział nam o trudnej pracy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o podziemnej pracy. Nasz gość zaprezentował strój górniczy i symbole pracy w kopalni: młot i kilof. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć galowy mundur oraz szpadę górniczą. Miały także okazję przymierzyć czako – górniczą czapkę. Przedszkolaki zadawały liczne pytania dotyczące pracy pod ziemią. Na koniec wręczyły panu Henrykowi upominek i podziękowały za odwiedziny.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 9