Mamy mstrza PDF Drukuj Email


Dnia 1 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej Oxpress przy ulicy Tysiąclecia w Bolesławcu odbył się  Turniej Szachowy  (szachy klasyczne) o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY OXPRESS W BOLESŁAWCU. Patronat nad turniejem objął Prezydent miasta Bolesławiec, który ufundował nagrody rzeczowe, a dyrektor szkoły Oxpress nagrody finansowe, które zostały rozdysponowane dla czternastu najlepszych startujących zawodników. W turnieju udział wzięło 34 uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach: grupa A – zawodnicy posiadający kategorie szachowe oraz zawodnicy bez kategorii szachowych w grupie B. W turnieju startowali uczniowie szkół z Bolesławca, Raciborowic Dolnych i z Bogatyni. Ze względu na pogodę nie dojechali uczniowie ze Zgorzelca i z czeskiego Frydlandu. Naszą szkołę reprezentowało 14 zawodników. Grupa A: Alicja Trochimowicz ucz. kl. VII, Kornel Dziekan ucz. kl. VII, Dominik Kaleta ucz. kl. VII, Michał Marszałek ucz. kl. VII, Antoni Wuzik ucz. kl. VII, Mateusz Kaleta ucz. kl. VIII, Hubert Bondrow ucz. kl. VIII. Grupa B: Maciej Bondrow ucz. kl. Vb, Jakub Skubera ucz. kl. VI, Ksawery Dubina ucz. kl. VI, Piotr Heryć ucz. kl. VII, Dawid Białoń ucz, kl. VII, Marcin Suszek ucz. kl. VII, Gabriel Sadowski  ucz. kl. VII. Mistrzem turnieju w grupie B został uczeń naszej szkoły Piotr Heryć, który uzyskał również IV kategorię szachową, należą mu się zasłużone gratulacje. Na wyróżnienie zasługują w grupie B: Dawid Białoń, który zdobył IV miejsce, Marcin Suszek miejsce V, Gabriel Sadowski miejsce VII, w grupie A: Mateusz Kaleta miejsce V, Kornel Dziekan miejsce VI, Michał Marszałek miejsce VII i Hubert Bondrow miejsce VIII. Wszyscy startujący otrzymali nagrody rzeczowe, a wyróżnieni, dodatkowo nagrody finansowe. GRATULUJEMY!
Bożena Marszałek