Uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email


Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, przygotowali uczniowie klas Vb , VI i VII. Przybliżyli kolegom i koleżankom  historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapa świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. 
Następnie odbył się VII Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Wszystkie klasy oraz Oddziały Przedszkolne zaprezentowały przygotowaną pieśń patriotyczną. Przegląd nie miał charakteru konkursu, chcieliśmy w ten sposób oddać hołd i cześć tym wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę- o jej wolność, a nawet oddali życie.
To był szczególny dzień. Wszyscy ubrani na galowo, z przypiętym symbolem biało- czerwonym, z prawdziwą powagą i szacunkiem prezentowali utwory. Każda grupa otrzymała od Pana Dyrektora symboliczne dyplomy.
Warto nadmienić, że rok 2018 jest Rokiem Niepodległej. W związku z tym w naszej placówce realizujemy wiele ciekawych zadań, które mają na celu kształtowanie u młodych ludzi postaw patriotycznych.
Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Obyśmy o tym nie zapominali!
Oprac. J. Mielko