Szkoła im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – Szkoła Promująca Zdrowie! PDF Drukuj Email

19 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się akademia z okazji przystąpienia szkoły do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym dniu cała społeczność szkoły wzięła także udział we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.
Zdrowie jest wartością nadrzędną, dlatego społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych w 2013 roku zgłosiła się do udziału w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Ma on na celu podniesienie świadomości uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na temat wpływu stylu życia na zdrowie, promowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych oraz aktywności fizycznej.
W roku 2016 minął 3-letni okres przygotowawczy, po którym zostaliśmy przyjęci do sieci wojewódzkiej. W czerwcu Nasze przygotowania zwieńczyła impreza oraz prezentacja z autoewaluacji projektu, natomiast 19 grudnia, z rąk Pana Lecha Stempla – Koordynatora Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, otrzymaliśmy Certyfikat, dzięki któremu formalnie staliśmy się Szkołą Promującą Zdrowie.
Szkoła, jako instytucja, może dużo, ale bez wsparcia rodziców i środowiska lokalnego, Nasze działania miałyby efekt krótkotrwały. Zależy Nam na tym, aby działania w zakresie edukacji prozdrowotnej zintensyfikować, nadać im charakter ciągły i sprawić, aby stały sie wyróżnikiem szkoły w gminie i powiecie. Zwieńczeniem Naszej pracy będzie otrzymanie Certyfikatu Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w ten projekt, i mamy nadzieję na dalszą współpracę przy jego realizacji.
19 grudnia w naszej szkole był magiczny. Otrzymaliśmy ważny dla nas Certyfikat, ale też mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, iż każdy czuł, że jest częścią wspólnoty, a szkoła otacza każdego ciepłem, jak prawdziwa rodzina.

 

Wesołych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym Roku życzą

Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.