Święto Szkoły w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

Dnia 25 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Z tej racji gościliśmy Wójta Gminy Warta Bolesławiecka Pana Mirosława Haniszewskiego, Radnych, Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, przedstawicieli Rady Rodziców oraz emerytowanych pracowników szkoły. Gośćmi honorowymi była rodzina zmarłego niedawno byłego Dyrektora szkoły Pana Edwarda Góralskiego.
Część oficjalna rozpoczęła się odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej lokalnemu społecznikowi i pionierowi w dążeniu do budowy 1000-latki w naszej miejscowości. W przemówieniach padało wiele ciepłych i serdecznych słów o osobie Pana Edwarda Góralskiego.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie absolwenci naszej szkoły polonezem rozpoczęli program artystyczny. Tu został zaprezentowany występ uczniów poświęcony wybitnemu Polakowi, patronowi naszej szkoły, Henrykowi Sienkiewiczowi. Elementem łączącym obydwie części była prezentacja ukazująca historię Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Po tej części uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do swoich klas, natomiast goście, po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, zaproszeni zostali do obejrzenia budynku szkoły. Mieli przy tym okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli w każdej z klas. Wszyscy goście z chęcią oglądali szkolny budynek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione w pokoju nauczycielskim kroniki, w których wyszukiwano siebie, bądź krewnych z dawnych lat szkolnych. Emerytowani pracownicy mogli powspominać oraz porównać pracę w szkole dawniej i dziś. Wszyscy goście zostali następnie zaproszeni do świetlicy szkolnej na mały poczęstunek. 
Ten dzień był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, która stanowi dumę Gminy Warta Bolesławiecka.