Zielona Szkoła w Darłówku PDF Drukuj Email

18 czerwca 2016 r. klasa V wraz z wychowawcą wyjechała do Ośrodka Wczasowego „Gniewko” w Darłówku.
Uczestnicy „Zielonej Szkoły” to uczniowie ze szkół podstawowych z Iwin, Raciborowic, Szczytnicy, Tomaszowa Bolesławieckiego, Warty bolesławieckiej.
Dwutygodniowy pobyt był bardzo udany – wspaniała pogoda i bogaty program pobytu. Był to czas wypoczynku połączonego z nauką życia. Ośrodek w Darłówku zapewnił bardzo dobre warunki: wygodne pokoje, smaczne posiłki, gimnastykę rehabilitacyjną i inhalacje 3 razy w tygodniu, basen z ratownikiem, tereny rekreacyjne, boiska do gier zespołowych, plac zabaw, salę dyskotekową.
Codzienne kąpiele w morzu lub basenie pod opieką ratownika, wieczorne dyskoteki, ognisko z kiełbaskami, dużo zajęć sportowych, udział w konkursach (czystości, rywalizacji sportowej, na najpiękniejszą widokówkę, na najpiękniejszą rzeźbę z piasku, literacki) stanowiły niemałą atrakcję dla uczestników. Dodatkową niespodzianką była wycieczka do Gdańska połączona z rejsem statkiem oraz wizyta w Parku Edukacji i Rozrywki Leonardia w Darłowie.
„Zielona Szkoła” uszczęśliwiła wszystkie dzieci, a dziś jest już pięknym wspomnieniem, do którego wracać będziemy wiele razy w rozmowach i myślach.
Dziękujemy!