Dzień Wiosny w Szkole podstawowej im. H. Sienkiewicza PDF Drukuj Email

21 marca 2014 roku nasza szkoła witała WIOSNĘ! We wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia integracyjne pod hasłem „RECEPTA NA ZDROWIE DLA MŁODEGO  EUROPEJCZYKA”. Uczestnikami zajęć byli również rodzice. Celami zajęć były: integracja społeczności uczniowskiej, wzbogacanie wiedzy uczniów na temat Unii Europejskiej, kształtowanie poczucia przynależności do UE, zachęcanie do podejmowania przez uczniów nowych form aktywności, propagowanie wiedzy o zdrowym żywienia, pogłębianie więzi emocjonalnych między dziećmi i ich rodzicami,
kształtowanie właściwych postaw społecznych, kształtowanie umiejętności "zdrowej" rywalizacji , wdrażanie do czynnego wypoczynku, wzbogacanie wiedzy na temat różnych dyscyplin sportu.

Zajęcia odbywały się w klasach z wychowawcą oraz z podziałem na grupy wiekowe.
Przedszkolaki z oddziału „Misie”,  „Puchatki”   oraz „Bajka” zapoznały się z obrzędami i tradycjami związanymi z nadejściem wiosny, wspólnie z rodzicami przygotowały „wesołe kanapki” , poznały symbole Unii Europejskiej i przygotowały kolorowy strój dla Syriusza- maskotki UE. Kolejnym punktem był „Bieg z wiosną” (grupa starsza: „Misie”, „Puchatki”) – biegi na orientację w terenie. Dzieci wraz z rodzicami i starszymi uczniami mieli  możliwość wypróbować swoich sił w biegu wokół szkoły.

W klasach I-III dzieci ze swoimi rodzicami projektowały strój dla polskiego Syriusza, flagę Unii, poznały symbole Unii Europejskiej, prawa ucznia,  wykonały  Marzannę z materiałów papierniczych, przygotowały stół ze zdrową żywnością, a także wzięły udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej: wyścigi rzędów rozgrywki w „dwa ognie”, nauka tańców europejskich (poleczka, walczyk, krakowiak, zorba).

Najstarsze grupy- klasy IV-VI, również z rodzicami ,wzięły udział w zajęciach na zasadzie rozgrywek międzyklasowych: w turnieju sportowym na boisku szkolnym, wykonały pomysłowe, zdrowe dania, które zaprezentowały na pięknie udekorowanych stołach „Zdrowie w warzywach i owocach zaklęte”, wzbogacały swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, zaprojektowały strój dla polskiego Syriusza”- maskotka UE;
Oczywiście nie odbyło się bez Marzann przygotowanych wcześniej.

Wspólne spotkanie wszystkich grup w holu szkoły, prezentacja prac i rozdanie dyplomów uwieńczyły ten radosny dzień. Marzanny zostały spalone, a dzieci i rodzice na koniec zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tego wyjątkowego dnia serdecznie dziękujemy!