Obszar 7 - ruch poza szkołą/przedszkolem PDF Drukuj Email

Ruch poza szkołą/przedszkolem
Obszar 7 - Zajęcia niezorganizowane
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli wychowania przedszkolnego: indywidualne wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli wychowania przedszkolnego w celu zachęcenia uczniów i wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty (dokumentacja foto/wideo, opis).
„Dobrze zorientowana rodzina” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w raciborowicach Dolnych.
Biegi na Orientację (BnO) to dyscyplina dość popularna w Gminie Warta Bolesławiecka dzięki sukcesom starszych zawodników.
W naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014 promujemy tę dyscyplinę sportu w ramach akcji "Szkoła w ruchu" pod hasłem "Dobrze zorientowana rodzina". Szczególnie udało nam zainteresować biegami najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych. Wspólne wyjazdy z rodzicami pozwalają na miłe i aktywne spędzanie wolnego czasu, a także na pogłębianie wiedzy dotyczącej BnO. Opiekunem sekcji Biegów na Orientację w naszej szkole jest Pani Violetta Szeliga.
Najważniejsze starty:
1. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia - 3 starty.
2. Dolnośląski Festiwal Biegu na Orientację organizowany na naszym terenie (Lubków, Iwiny, Grodziec) - 3 starty w tym bieg nocny.
3. Kleinwelka k/Bautzen - bieg Mikołajkowy w Parku Dinozaurów
4. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Jeleniej Górze - 2 starty
Szczególnie podziękowania dla wszystkich uczniów oraz rodziców, którzy sukcesywnie uczestniczą w zawodach i pozwalają dzieciom odkrywać swoje pasje i talenty. Każdy bieg to nowe doświadczania i emocje. Kto wie, może pośród początkujących zawodników za kilka lat wyłoni się prawdziwy mistrz.