Bezpieczna szkoła


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe. PDF Drukuj Email

30.03.2015 r. w Zespole szkól Mechanicznych w Bolesławcu przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń naszej szkoły, Szymon Rygiel z kl. VI, zajął miejsce trzecie. I chociaż  nie zakwalifikował się do dalszego etapu, otrzymał dyplom i cenną nagrodę rzeczową – tablet. Serdecznie gratulujemy!

 
Wizyta Pani Policjant PDF Drukuj Email

15 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III odwiedziła Pani Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Pani policjant omówiła sposoby informowania w przypadkach ewentualnych zagrożeń, zachowania się w domu pod nieobecność osób starszych, oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Przedstawiła zasady dotyczące bezpiecznego organizowania zabaw, bezpiecznego poruszania się po drogach, również z rowerze, a także zachowania się w stosunku do osób nieznajomych.

 
Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła w II Ogólnopolskim Konkursie (IV tura) pod nazwą „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń" zdobywając Certyfikat Bezpiecznej Szkoły.

Hasłem konkursu było: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.

W  okresie od 15 lutego do 15 czerwca 2013 r. realizowaliśmy  zadania przewidziane regulaminem konkursu, które miały na celu spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia – obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach. Równocześnie posłużyła podniesieniu poziomu bezpieczeństwa uczniów.
W realizację zadań konkursowych zaangażowana była cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, a także rodzice. Niektóre spotkania odbywały się z udziałem Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ratownictwa Medycznego, Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc oraz czynny udział w realizacji zadań.

W konkursie udział wzięły 1101 szkoły, a 810 otrzymało Certyfikat Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń, wśród nich również nasza, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

 
Wycieczka do Straży Pożarnej w Iwinach PDF Drukuj Email

 
21.03.2013 r. Pierwszy Dzień Wiosny – Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo! PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych był wyjątkowy, bo poświęcony zdrowemu stylowi życia. W tym dniu, nie odbywały się zajęcia dydaktyczne z poszczególnych przedmiotów, gdyż uczyliśmy się zasad zdrowego odżywiania.
Każda klasa oprócz plakatów, przepisów na szczęście i zdrowie, miała okazję przygotować wiosenne śniadanie. Nie obyło się jednak bez tradycyjnego palenia – a w przypadku przedszkolaków – topienia Marzanny. Najmłodsze dzieci przygotowały dywan, po którym Wiosna mogłaby do nas przyjść. I mimo, że po drodze zatrzymały ją śnieg i mróz, było miło, smacznie i kolorowo…
Wszystkim, którzy przyczynili się swoją pracą do uatrakcyjnienia tego dnia, bardzo serdecznie dziękujemy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2