Aktualności


Poznajemy zawody PDF Drukuj Email

Przedszkolaki z „Bajki” bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę i obserwację. Temat zawodów, które wykonują dorośli okazał się bardzo ciekawy. Aby zobaczyć co robi, czym zajmuje się pielęgniarka, w dniu 30 maja odwiedziliśmy Panią Lidię Pandlowską – Szkolną Pielęgniarkę. Dzieci z zaangażowaniem oglądały pokazywane przedmioty i chętnie słuchały do czego służą. Zawód pielęgniarki, czy lekarza, już nie kojarzy się przedszkolakom z zastrzykami i szczepieniami, za co Pani Lidce serdecznie dziękujemy

 

 
Wycieczka do Jaroszówki PDF Drukuj EmailDnia 21 maja przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego BAJKA wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do "Leśnego Raju" - gospodarstwa agroturystycznego w Jaroszówce (www.lesnyraj.jaroszowka.pl).
Gospodarz przyjął nas bardzo serdecznie. Wszyscy poczęstowani zostali herbatą lub kawą oraz pysznym domowym sernikiem, a następnie kiełbaską z grilla. Nawet największe niejadki zajadały ze smakiem ;-).
Dzieci i dorośli mieli okazję przejechać się bryczką oraz na koniu, mogli zobaczyć strusie, lamy, konie i nakarmić kuce. Przedszkolaki bawiły się w piaskownicy, zjeżdżały na zjeżdżalniach, huśtały się oraz skakały na trampolinie.
Bardzo szybko minął nam czas na tej wspaniałej wycieczce. Do domu wracaliśmy troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email

„Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego". Jan Paweł II

Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek.
Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Raciborowicach. Złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobioną  laurkę i bukiecik konwalii Pani Bibliotekarce, która jest zawsze uśmiechnięta, zna wiele opowiadań, bajek oraz wie, które książki zainteresują najmłodszych czytelników.  Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały książki oraz komiksy.
Na zakończenie Pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkich optymistycznych przedszkolaków oraz rodziców do częstych odwiedzin Biblioteki w Raciborowicach Dolnych.

 
Konkurs „Wielkanocna Pisanka”. PDF Drukuj Email

Wielkanocne Święta zawsze są okazją do wielu ciekawych konkursów i przedsięwzięć. Mają one nie tylko dostarczać dzieciom świetnej zabawy i uśmiechów na twarzy, ale są także doskonałym sposobem na ich edukację. Tak było podczas konkursu zorganizowanego przez Punkt Przedszkolny „Bajka” oraz Oddział Przedszkolny „Misie”, który odbywał się pod hasłem "Wielkanocne Pisanki".

Każda z pociech, swoje konkursowe prace miała przygotować wspólnie z rodziną w domu. Organizatorzy pozostawili dużą swobodę przy wykonaniu świątecznej ozdoby. Mogły one być różnej wielkości i wykonane dowolną techniką. Pomysłowość rodziców i dzieci wprawiła w zachwyt. Komisja miała bardzo trudne zadanie wyłonienia najpiękniejszych prac.

 

Więcej…
 
Spacer oraz obchody Dnia Ziemi PDF Drukuj Email

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9