Święto Szkoły w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

Dnia 25 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Z tej racji gościliśmy Wójta Gminy Warta Bolesławiecka Pana Mirosława Haniszewskiego, Radnych, Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, przedstawicieli Rady Rodziców oraz emerytowanych pracowników szkoły. Gośćmi honorowymi była rodzina zmarłego niedawno byłego Dyrektora szkoły Pana Edwarda Góralskiego.
Część oficjalna rozpoczęła się odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej lokalnemu społecznikowi i pionierowi w dążeniu do budowy 1000-latki w naszej miejscowości. W przemówieniach padało wiele ciepłych i serdecznych słów o osobie Pana Edwarda Góralskiego.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie absolwenci naszej szkoły polonezem rozpoczęli program artystyczny. Tu został zaprezentowany występ uczniów poświęcony wybitnemu Polakowi, patronowi naszej szkoły, Henrykowi Sienkiewiczowi. Elementem łączącym obydwie części była prezentacja ukazująca historię Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Po tej części uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do swoich klas, natomiast goście, po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, zaproszeni zostali do obejrzenia budynku szkoły. Mieli przy tym okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli w każdej z klas. Wszyscy goście z chęcią oglądali szkolny budynek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione w pokoju nauczycielskim kroniki, w których wyszukiwano siebie, bądź krewnych z dawnych lat szkolnych. Emerytowani pracownicy mogli powspominać oraz porównać pracę w szkole dawniej i dziś. Wszyscy goście zostali następnie zaproszeni do świetlicy szkolnej na mały poczęstunek. 
Ten dzień był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, która stanowi dumę Gminy Warta Bolesławiecka.

 
Dzień Misia PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Misia w naszej szkole zorganizowano wystawę misiów. Każdy uczeń mógł się pochwalić swoją ukochaną maskotką.

 
Wiemy już dużo o bezpieczeństwie. PDF Drukuj Email

25 grudnia naszą szkołę odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W dwóch grupach 0-III oraz IV-VI omówione zostały sposoby informowania w przypadkach ewentualnych zagrożeń oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Przedstawiono zasady dotyczące bezpiecznego organizowania zabaw, bezpiecznego poruszania się po drogach, również z rowerze, a także zachowania się w stosunku do osób nieznajomych. Oczywiście wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na Komisarza Lwa, który bardzo chętnie witał się z każdym i pozował do pamiątkowych zdjęć.

 
10.11.2016 Przegląd Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

 

 
Śnidanie daje moc PDF Drukuj Email

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 podczas śniadaniowego święta odbył się też finał "Misji Śniadaniowych".To była świetna zabawa, dzięki której uczniowie klas I-III nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Wraz z bohaterami Misji Śniadaniowych – Tolą i Maksem (małymi agentami), mogliśmy wspólnie z uczniami z całej Polski uczyć kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.

Finałem kosmicznej historii i Misji Śniadaniowych było smaczne i zdrowe śniadanie, które dało nam moc nie tylko do nauki, ale i wspaniałej zabawy!

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 46