Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Kółko szachowe PDF Drukuj Email

W naszej szkole już drugi rok działa kółko szachowe. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest Pani Bożena Marszałek.
W tym roku jest nam niezmiernie miło, że Pan Zbigniew Kaźmierski, wybitny szachista, długoletni sędzia szachowy, organizator i współorganizator wielu turniejów, zgodził się trenować naszych uczniów. Pan Zbigniew posiada duże doświadczenie, a szachy to jego życie.
Mamy zatem nadzieję, że miłością do nich zarazi dzieci z naszej szkoły.

 

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W dniu 16.09.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Bajka” uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Wszyscy w trosce o porządek wyruszyli wokół naszej szkoły i sprzątali zalegające śmieci.

 
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2017-2018 PDF Drukuj EmailPoniżej zamieszczamy wykaz podręczników dla klas I-VII. Wykazy do pobrania w postaci plików Word (doc).


KLIK! Link do działu pobierania wykazu podręczników.

---------------------------------------------------------------------

 
Wyjazd do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku PDF Drukuj Email

Dnia 2 czerwca 2017 roku  uczniowie klas IIIB i V ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Przylasku. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u dzieci i młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwienie uczniów na sprawy społeczne oraz pokazanie w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Wszyscy uczniowie są bardzo zaangażowani w akcje charytatywne, a pomoc zwierzakom cieszy się ich szczególnym zainteresowaniem. Podczas pobytu pracownicy schroniska zapoznali uczniów z zasadami, jakie obowiązują w schronisku, odpowiadali na zadane pytania jak również oprowadzili po obiekcie, gdzie można było zobaczyć psy niemalże wszystkich ras. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość pogłaskania, przytulenia i  wyprowadzenia piesków na spacer. Zarówno uczniowie jak i pieski były bardzo szczęśliwe. Nie bez powodu mówi się, że zwierzęta ze schroniska kochają bardziej.

 
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

1 czerwca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych było naprawdę wesoło. Dzień Dziecka przecież zobowiązuje! Uczniowie mogli bawić się, skakać, tańczyć i grać w przeróżne zabawy. Koktajle, owoce i zdrowe przekąski także stanowiły niemałą atrakcję. Dla niejednego ucznia był to najlepszy Dzień Dziecka.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 41