Uroczysty apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę PDF Drukuj Email


Dnia 20 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, przygotowali uczniowie klas Vb , VI i VII. Przybliżyli kolegom i koleżankom  historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapa świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków. 
Następnie odbył się VII Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej. Wszystkie klasy oraz Oddziały Przedszkolne zaprezentowały przygotowaną pieśń patriotyczną. Przegląd nie miał charakteru konkursu, chcieliśmy w ten sposób oddać hołd i cześć tym wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę- o jej wolność, a nawet oddali życie.
To był szczególny dzień. Wszyscy ubrani na galowo, z przypiętym symbolem biało- czerwonym, z prawdziwą powagą i szacunkiem prezentowali utwory. Każda grupa otrzymała od Pana Dyrektora symboliczne dyplomy.
Warto nadmienić, że rok 2018 jest Rokiem Niepodległej. W związku z tym w naszej placówce realizujemy wiele ciekawych zadań, które mają na celu kształtowanie u młodych ludzi postaw patriotycznych.
Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Obyśmy o tym nie zapominali!
Oprac. J. Mielko

 
Mamy drużynowe mistrzostwo powiatu w szachach PDF Drukuj Email


16 listopada szachiści naszej szkoły w składzie: Alicja Trochimowicz ucz. kl. VII, Michał Marszałek ucz. kl. VII, Kornel Dziekan ucz. kl. VII, Mateusz Kaleta ucz. kl. VIII,  (rezerwa Hubert Bondrow ucz. kl. VIII)  zdobyli I miejsce w Drużynowych  Igrzyskach Młodzieży  Szkolnej-Szachy Szkół Gimnazjalnych. Igrzyska odbywały się w  Bolesławcu w II LO im. Janusza Korczaka. Uzyskaliśmy kwalifikację do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu 18.12.2018 roku. Celem turnieju była popularyzacja gry  w szachy wśród uczniów szkół podstawowych,  ponadpodstawowych, doskonalenie pamięci, analitycznego myślenia oraz  stopnia opanowania gry w turniejach.
SZACHISTOM  ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Bożena Marszałek

 
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych PDF Drukuj Email

 
Rekord dla niepodległej PDF Drukuj Email


Dnia 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 cała społeczność naszej szkoły, odświętnie ubrana,  zebrała się w holu, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” , który poległ na odśpiewaniu w uroczysty sposób  4 zwrotek hymnu państwowego- „Mazurka Dąbrowskiego”. Organizatorami akcji byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zapisze się w historii naszej szkoły jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.
Oprac. J. Mielko

 
Bezpiecznie… czyli jak? PDF Drukuj Email

Dnia 17 października 2018 roku naszą szkołę odwiedził Pan Policjant Michał Czarnota. Z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak co roku towarzyszył mu Komisarz Lew , który zawsze jest bardzo serdecznie witany, zwłaszcza przez najmłodszych.
W klasach IV-VIII Pan Michał mówił również o bezpieczeństwie, jednak tutaj skupił się głównie na bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Nakreślił czym jest cyberprzemoc i jakie są jej skutki, zwłaszcza prawne.


Uczniowie zarówno najmłodsi, jak i starsi bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w takich prelekcjach, mogą wykazać się swoją znajomością, ale też dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Serdecznie dziękujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 54