Podziękowania od szachistów PDF Drukuj Email


Dnia 16 marca 2018 roku nasi szachiści w obecności Pani Dyrektor oficjalnie podziękowali Panu Mirosławowi Haniszewskiemu, wójtowi  naszej gminy za umożliwienie im udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szachowych, w Szklarskiej Porębie. Chłopcy w kategorii do lat 15 zdobyli: IV,V i VI miejsce, a trzej uczniowie otrzymali IV kategorię szachową. Uczniowie wręczyli statuetkę, sprawozdanie z mistrzostw  oraz podziękowanie o treści: „Żeby być dobrym szachistą trzeba: po pierwsze rozgrywać jak najwięcej partii, po drugie grać z lepszymi od siebie. Gra z bardzo dobrymi zawodnikami stawia nam  coraz większe wymagania. Staramy się wtedy podnosić swoje umiejętności, żeby móc z innymi rywalizować, a co za tym idzie- grać coraz lepiej. Ważne, aby znaleźli się Ci, którzy nam to umożliwią. Dziękujemy!”
Szachiści z Publicznej Szkoły Podstawowej
im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych

 
Sukces Zuzi Kowalskiej PDF Drukuj Email

W dniu 16 marca 2018 r. były organizowane w świetlicy wiejskiej w Iwinach Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej jak wreszcie historię tej ochrony w naszym kraju.


Nasza uczennica Zuzanna Kowalska wykazała się dużą wiedzą i zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych z całej gminy.

 
XX Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym PDF Drukuj Email

W niedzielę 25 lutego 2018 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Raciborowicach odbyły się jubileuszowe, bo 20 Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: JUNIOR (zawodnicy do lat 16) oraz OPEN (zawodnicy od 16 lat).

W kategorii JUNIOR naszą szkołę reprezentował Michał Marszałek ucz. kl.VI, który zajął III. miejsce. Gratulujemy! Trzej najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali dyplom i statuetkę od Gminnego Centrum Kultury – organizatora zawodów.

 

 
Konkurs czytelniczy "Szewczyk Dratewka" PDF Drukuj Email


W dniu 5.02.2018r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczy  „Szewczyk Dratewka". W konkursie wzięło udział 11-tu uczniów klasy II. Każdy z osobna rozwiązywał rebusy, odpowiadał na pytania, porządkował zdania wg przebiegu zdarzeń, a także każdy z uczniów namalował rysunek związany z lekturą. Laureatami zostali: Kołodziej Alan, Kilarski Sebastian i Gabriela Kubuś. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które sprawiły im wiele radości.

Stella Skiba, Bożena Marszałek

 
Konkurs czytelniczo-plastyczny PDF Drukuj Email

W dniu 15.03.2018r. Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczo- plastyczny  „Cudaczek -Wyśmiewaczek". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II.
Dzieci  rozwiązywała zadania związane z lekturą. Wszyscy poradzili sobie wspaniale, ale najlepiej zadania rozwiązali:
Gabriela Kubuś -I miejsce
Sebastian Kilarski- II miejsce
Julian Kobylnicki - III miejsce
Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.
Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne, które można zobaczyć w Bibliotece Gminnej.


Stella Skiba, Bożena Marszałek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 54