List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców PDF Drukuj Email

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

 

Więcej…
 
RAMBIT 2017 i RAMBIT TRZECIOKLASISTY 2017 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

26.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Gminny Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT 2017” dla klas VI szkół podstawowych z terenu gminy Warta Bolesławiecka. W tym roku  udział brali przedstawiciele szkół z Warty Bolesławieckiej, Iwin, Tomaszowa Bolesławieckiego oraz Raciborowic. W tym roku najwięcej punktów w turnieju uzyskali uczniowie ze szkoły podstawowej w Tomaszowie Bolesławieckim  i tym samym zajęli I miejsce. Na drugim miejscu była szkoła podstawowa z Warty Bolesławieckiej. Uczniowie z Iwin zajęli miejsce III, natomiast nasza reprezentacja znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Na następny dzień, czyli 27.04.2017 r. odbył się Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT TRZECIOKLASISTY 2017”. Udział w nim brali uczniowie klas trzecich ze szkół w Iwinach, Tomaszowie Bolesławieckim oraz Raciborowicach. Dzieci rywalizowały w turnieju wiedzy, konkurencjach sportowych oraz wykonaniu pracy plastycznej. Miejsce I zajęli uczniowie ze szkoły w Raciborowicach, II miejsce przypadło Tomaszowi Bolesławieckiemu, natomiast Iwiny zajęły miejsce III. Gratulujemy!
Turnieje interdyscyplinarne takie jak RAMBIT, są sprawdzeniem umiejętności i wiedzy, są wynikiem współpracy między szkołami, integrują zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jednak ich głównym celem i założeniem jest wspaniała zabawa, której w tym roku na pewno nie brakowało.

 
Wizyta w Bibliotece Publicznej w Raciborowicach PDF Drukuj Email

W dniu 12.05.2017r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego „Bajka” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Raciborowicach. Dzieci zachwyciły się tak dużym zbiorem interesujących książek.

 
Szkolny Konkurs Czytelniczy „Z lekturami za pan brat – test znajomości baśni” PDF Drukuj Email

2 kwietnia, w rocznicę urodzin pisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.
Z tej okazji, 7 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Z lekturami za pan brat – test znajomości baśni” dla klas IV-VI. Udział w nim wzięli uczniowie klasy IV: Julia Łaszkiewicz, Kornelia Kubusiak oraz klasy V: Milena Czyż, Karolina Sowińska i Michał Marszałek. Test znajomości baśni nie był trudny, wystarczyło znać treść wybranych z nich oraz nazwiska autorów. Najwięcej punktów uzyskał Michał Marszałek zajmując pierwsze miejsce, drugie zajęła Milena Czyż, natomiast trzecie – Julia Łaszkiewicz. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

 
Konkurs w Bibliotece w Raciborowicach PDF Drukuj Email

W dniu 6 kwietnia 2017r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III b - wychowawczyni Pani Sylwia Bociek.
Wszyscy rozwiązywali testy samodzielnie, a następnie kolorowali historyjki z lektury. Laureatami zostali:
Jan Sowa, Sonia Szeliga, Karol Popek i Marcel Sojka. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 46