Sukces Dominika - relacja z uroczystej gali PDF Drukuj Email

„Zdolny Ślązaczek” 2017/2018 wręczenie nagród
Uczeń naszej szkoły, Dominik Połomski z klasy VI, został laureatem konkursu „Zdolny Ślązaczek” z języka  niemieckiego.
Gala laureatów odbyła się we Wrocławiu w dniu 5.04.2018 w Centrum Dydaktyczno- Naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Medale, zaświadczenia laureatów i nagrody wręczał m.in. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk
Gratulujemy!!!!

 
Witamy wiosnę! PDF Drukuj Email


Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach.
I choć u nas za oknem jeszcze troszeczkę śniegu i mróz, to wiemy, że wkrótce ta prawdziwa Wiosna zawita.
Jak co roku 21 marca 2018 roku z wielką radością witaliśmy wiosnę pod hasłem: „WIOSNA-POWIEW ZDROWIA I RADOŚCI”.
W tym dniu odbyły się zajęcia integrujące uczniów, promujące zdrowy styl życia, kształtujące postawy prospołeczne, kultywujące tradycje związane z Pierwszym Dniem Wiosny.
Zajęcia odbywały się w trzech  grupach wiekowych: przedszkola, klasy I-III oraz klasy
IV-VII.
Uczniowie z wychowawcami wykonali pyszne kanapki, sałatki i koktajle, które każda klasa zaprezentowała na przygotowanym przez siebie wiosennym stole zdrowia. Następnie odbyły się zajęcia na sali gimnastycznej- konkurencje sportowe przeplatane zadaniami z udzielania pierwszej pomocy.
Każda klasa zaprezentowała swoje Marzanny, wszystkie były bardzo oryginalne.
Przeprowadzony został międzyklasowy quiz o szkole na wesoło.
Wszyscy świetnie się bawili. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczniowie  rywalizowali ze sobą w duchu fair – play.
Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w naszej szkole w wyśmienitych nastrojach.

oprac. J. Mielko

 
Sukces Dominika Połomskiego PDF Drukuj Email

„Zdolny Ślązaczek” 2017/2018 FINAŁ
Uczeń naszej szkoły , Dominik Połomski z klasy VI, został laureatem konkursu „Zdolny Ślązaczek” z języka  niemieckiego.
Gala laureatów odbędzie się we Wrocławiu w dniu 5.04.2018 w Centrum Dydaktyczno- Naukowym na Uniwersytecie Przyrodniczym.
Gratulujemy!!!!

 
Podziękowania od szachistów PDF Drukuj Email


Dnia 16 marca 2018 roku nasi szachiści w obecności Pani Dyrektor oficjalnie podziękowali Panu Mirosławowi Haniszewskiemu, wójtowi  naszej gminy za umożliwienie im udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szachowych, w Szklarskiej Porębie. Chłopcy w kategorii do lat 15 zdobyli: IV,V i VI miejsce, a trzej uczniowie otrzymali IV kategorię szachową. Uczniowie wręczyli statuetkę, sprawozdanie z mistrzostw  oraz podziękowanie o treści: „Żeby być dobrym szachistą trzeba: po pierwsze rozgrywać jak najwięcej partii, po drugie grać z lepszymi od siebie. Gra z bardzo dobrymi zawodnikami stawia nam  coraz większe wymagania. Staramy się wtedy podnosić swoje umiejętności, żeby móc z innymi rywalizować, a co za tym idzie- grać coraz lepiej. Ważne, aby znaleźli się Ci, którzy nam to umożliwią. Dziękujemy!”
Szachiści z Publicznej Szkoły Podstawowej
im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych

 
Sukces Zuzi Kowalskiej PDF Drukuj Email

W dniu 16 marca 2018 r. były organizowane w świetlicy wiejskiej w Iwinach Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej jak wreszcie historię tej ochrony w naszym kraju.


Nasza uczennica Zuzanna Kowalska wykazała się dużą wiedzą i zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych z całej gminy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 53