Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Witaj Szkoło! PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – oficjalnie rozpoczęty!

 
Zielona Szkoła w Darłówku PDF Drukuj Email

18 czerwca 2016 r. klasa V wraz z wychowawcą wyjechała do Ośrodka Wczasowego „Gniewko” w Darłówku.
Uczestnicy „Zielonej Szkoły” to uczniowie ze szkół podstawowych z Iwin, Raciborowic, Szczytnicy, Tomaszowa Bolesławieckiego, Warty bolesławieckiej.
Dwutygodniowy pobyt był bardzo udany – wspaniała pogoda i bogaty program pobytu. Był to czas wypoczynku połączonego z nauką życia. Ośrodek w Darłówku zapewnił bardzo dobre warunki: wygodne pokoje, smaczne posiłki, gimnastykę rehabilitacyjną i inhalacje 3 razy w tygodniu, basen z ratownikiem, tereny rekreacyjne, boiska do gier zespołowych, plac zabaw, salę dyskotekową.
Codzienne kąpiele w morzu lub basenie pod opieką ratownika, wieczorne dyskoteki, ognisko z kiełbaskami, dużo zajęć sportowych, udział w konkursach (czystości, rywalizacji sportowej, na najpiękniejszą widokówkę, na najpiękniejszą rzeźbę z piasku, literacki) stanowiły niemałą atrakcję dla uczestników. Dodatkową niespodzianką była wycieczka do Gdańska połączona z rejsem statkiem oraz wizyta w Parku Edukacji i Rozrywki Leonardia w Darłowie.
„Zielona Szkoła” uszczęśliwiła wszystkie dzieci, a dziś jest już pięknym wspomnieniem, do którego wracać będziemy wiele razy w rozmowach i myślach.
Dziękujemy!

 
Wykaz podręczników 2016/17 PDF Drukuj Email

Do pobrania wykaz podręczników w roku szkolnym 2016/17.

POBIERANIE

 

 
Dzień Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email

Dnia 10.06.2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia. Podczas uroczystości uczniowie zademonstrowali piosenki, tańce oraz przedstawienie teatralne nawiązujące do zdrowego stylu życia. Zaprezentowano również wyniki z autoewaluacji projektu oraz dokonania społeczności szkolnej w promowaniu zdrowia. Po części artystycznej uczniowie częstowali się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców. Mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy. Brali też udział w wielu konkurencjach sportowych m.in. wyścigi rzędów, dwa ognie, a także w biegu na orientację wokół szkoły.

 
Wycieczka do „Leśnego Raju” PDF Drukuj Email

Dnia 10.06.2016r. na wycieczkę do „Leśnego Raju” znajdującego się w Michałowie pojechały dzieci z oddziału przedszkolnego „Bajka” wraz ze swoimi rodzicami. Atrakcją była przejażdżka wozem przez pola, łąki i lasy, jazda na koniu, oglądanie i karmienie kucyków, oglądanie strusi. Poza tym dzieci mogły poskakać na trampolinie, zjeżdżać z dmuchanego zamku, powspinać się na drewniany zamek i pohuśtać. Zabawę zakończyło pieczenie kiełbasek. Dzieci wróciły zadowolone!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 41