Kiermasz podręczników PDF Drukuj Email

 

Dnia 26 maja 2012 roku (wtorek) w naszej szkole odbędzie się Kiermasz Podręczników Szkolnych klas IV –VI.

Wycenione książki prosimy przynosić do dnia 25 maja (poniedziałek) do Biblioteki Szkolnej.

Serdecznie zapraszamy Wszystkich, którzy są zainteresowani sprzedażą lub kupnem podręczników od innych uczniów.

 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email

„Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego". Jan Paweł II

Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek.
Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Raciborowicach. Złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobioną  laurkę i bukiecik konwalii Pani Bibliotekarce, która jest zawsze uśmiechnięta, zna wiele opowiadań, bajek oraz wie, które książki zainteresują najmłodszych czytelników.  Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały książki oraz komiksy.
Na zakończenie Pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkich optymistycznych przedszkolaków oraz rodziców do częstych odwiedzin Biblioteki w Raciborowicach Dolnych.

 
Pierwszy Dzień Wiosny – szkolny Dzień Walki z Hałasem PDF Drukuj Email

21 marca, jak zapewne wszyscy wiedzą, przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Część tego dnia przeznaczyliśmy na zabawy związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Uczniowie klas I-III przyszli ubrani na umówiony kolor: czerwony, zielony, niebieski. I chociaż zabrakło prawdziwych promieni słońca, było bardzo kolorowo i wesoło.
Był to również Szkolny Dzień Walki z Hałasem. Głównym celem było uświadomienie uczniom czym jest hałas dla zdrowia oraz zapoznanie z chorobami wywołanymi przez przebywanie w hałasie. Uczniowie podczas zajęć grupowych przygotowali plakaty, znaki zakazu, okrzyki i rymowanki, które zaprezentowali podczas zorganizowanego happeningu.
Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego spalenia ekologicznych marzann oraz poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

 

 
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Oddział „Misie” oraz „Bajka” PDF Drukuj Email

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych, choć w tym roku nieco spóźniony, przebiegał bardzo uroczyście. Oddziały „Misie” oraz „Bajka” przygotowały osobno występ oraz poczęstunek dla Babci i Dziadka.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po programie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babci i Dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i nie szczędzili uścisków oraz buziaków.

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Kto czyta nie błądzi!

Dnia 20.02.2012 r. w Gminnej Bibliotece im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów kl.I. Pasowania dokonały Panie z bibliotek: Stela Skiba i Jadwiga Grzechnik oraz gość honorowy Pani Dyrektor Ewa Huryk. Uroczystość poprzedził występ uczniów kl. III i IV pt. „Bajki w świecie biblioteki” przygotowany przez Panią Irenę Dombaj. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali podarunki: książki i breloczki, a mali artyści z kl. III i IV drobny upominek.

Oprac. Irena Dombaj

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 54