Dzień Bibliotekarza i Bibliotek PDF Drukuj Email

„Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego". Jan Paweł II

Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek.
Dnia 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.  Z tej okazji nasze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego „BAJKA” odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Raciborowicach. Złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobioną  laurkę i bukiecik konwalii Pani Bibliotekarce, która jest zawsze uśmiechnięta, zna wiele opowiadań, bajek oraz wie, które książki zainteresują najmłodszych czytelników.  Dzieci z dużym zaangażowaniem oglądały książki oraz komiksy.
Na zakończenie Pani Bibliotekarka zaprosiła wszystkich optymistycznych przedszkolaków oraz rodziców do częstych odwiedzin Biblioteki w Raciborowicach Dolnych.

 
Pierwszy Dzień Wiosny – szkolny Dzień Walki z Hałasem PDF Drukuj Email

21 marca, jak zapewne wszyscy wiedzą, przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Część tego dnia przeznaczyliśmy na zabawy związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Uczniowie klas I-III przyszli ubrani na umówiony kolor: czerwony, zielony, niebieski. I chociaż zabrakło prawdziwych promieni słońca, było bardzo kolorowo i wesoło.
Był to również Szkolny Dzień Walki z Hałasem. Głównym celem było uświadomienie uczniom czym jest hałas dla zdrowia oraz zapoznanie z chorobami wywołanymi przez przebywanie w hałasie. Uczniowie podczas zajęć grupowych przygotowali plakaty, znaki zakazu, okrzyki i rymowanki, które zaprezentowali podczas zorganizowanego happeningu.
Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego spalenia ekologicznych marzann oraz poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

 

 
Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Oddział „Misie” oraz „Bajka” PDF Drukuj Email

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych, choć w tym roku nieco spóźniony, przebiegał bardzo uroczyście. Oddziały „Misie” oraz „Bajka” przygotowały osobno występ oraz poczęstunek dla Babci i Dziadka.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po programie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babci i Dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i nie szczędzili uścisków oraz buziaków.

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Kto czyta nie błądzi!

Dnia 20.02.2012 r. w Gminnej Bibliotece im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów kl.I. Pasowania dokonały Panie z bibliotek: Stela Skiba i Jadwiga Grzechnik oraz gość honorowy Pani Dyrektor Ewa Huryk. Uroczystość poprzedził występ uczniów kl. III i IV pt. „Bajki w świecie biblioteki” przygotowany przez Panią Irenę Dombaj. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali podarunki: książki i breloczki, a mali artyści z kl. III i IV drobny upominek.

Oprac. Irena Dombaj

 
Szkolna zabawa karnawałowa PDF Drukuj Email

Fotorelacja ze szkolnej zabawy karnawałowej.

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 następna > ostatnia >>

Strona 51 z 54