Wycieczka integracyjna PDF Drukuj Email


15.05.2018r. klasa VII pojechała na wycieczkę do Wrocławia. Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności poprzez bezpośrednie poznawanie miasta. Zwiedzili Muzeum Narodowe - jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska obejmujące zbiory malarstwa i rzeźby, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Ucząc się samodzielności i odpowiedzialności siódmoklasiści spędzili czas wolny w nowej Galerii Handlowej „Wroclavia”.  Celem wycieczki była również integracja społeczności uczniowskiej uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Raciborowic Dolnych i Iwin.

 
Lekcja w przyrodzie PDF Drukuj Email


Najlepszą formą zdobywania wiedzy i umiejętności oraz kształtowania postaw proekologicznych jest bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego. 11.05.2018r. uczniowie klasy IVa i IVb z nauczycielem przyrody oraz wychowawcami pojechali na „Lekcję w przyrodzie” do Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych prowadzonych przez instruktora CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ „Salamandra” w Myśliborzu. Zajęcia polegały na wnikliwej obserwacji zjawisk biologicznych, fizycznych i chemicznych. Uczniowie dokonywali pomiarów dendrometrycznych drzew; pomiary obwodu, wysokości i wieku oraz rozpoznawali drzewa na podstawie kory i liści. Po czterech godzinach zajęć w lesie, zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy wrócili do szkoły.

 
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj Email


10 maja 2018 na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce. Z każdej konkurencji indywidualnej trzy pierwsze miejsca oraz dwie najlepsze sztafety uzyskiwały awans do półfinału wojewódzkiego ( Mistrzostwa Stefy Jeleniogórskiej ), który odbędzie się w Zgorzelcu 25 maja 2018r.
Nasza szkoła w kategorii chłopców zajęła 3 miejsce natomiast dziewczęta (w siedmioosobowym składzie) wywalczyły 5 miejsce.
MISTRZOWIE POWIATU:
Popek Filip  w rzucie piłeczką palantową   ( ustanowił nowy rekord szkoły – 56,90m ),
Kamil Najdek ( 100m ), Łukasz Jońca ( 200m ), Suszek Marcin ( 300m ) i Filip Popek     ( 400m )   – sztafeta szwedzka ( 2:53,53s ).
WICEMISTRZOWIE POWIATU:
Marszałek Michał - 1000m  ( 3:19,98 s )
Halewicz Julia ( 100m ),Cechner Weronika ( 200m ), Kilarska Wiktoria ( 300m ), Opała Wiktoria ( 400m ) – sztafeta szwedzka (3:11,44s)
Pozostałe miejsca naszych uczniów:
60m:
- Kilarska Wiktoria –  7 miejsce ,
- Najdek Kamil –  5 miejsce (awans do Mistrzostw  Strefowych z wynikiem)        
- Kapłon Jakub – 13 miejsce
300m:
- Opała Wiktoria – 4 miejsce (awans do Mistrzostw Strefowych z wynikiem )
- Cechner Weronika –  7 miejsce
- Sowińska Karolina –  16 miejsce
- Białoń Dawid –  7 miejsce
- Kowalski Jakub –  9 miejsce
- Dubina Ksawery – 12 miejsce
600m:
- Dzierżyk Justyna – 4 miejsce (awans do Mistrzostw Strefowych z wynikiem )
- Adamczyk Weronika –  8 miejsce
1000m:
- Sadowski Gabriel – 3 miejsce
- Sadowski Igor – 10 miejsce
Rzut piłeczką palantową:
- Jońca Łukasz – 3 miejsce
- Suszek Marcin –5 miejsce
- Halewicz Julia -  4 miejsce
sztafeta 4x100m:
3 miejsce
Marszałek Michał, Sadowski Gabriel, Kowalski Jakub, Białoń Dawid.
Do Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej ( ½ finału województwa) zakwalifikowali się:
Popek Filip , Marszałek Michał, Sadowski Gabriel, Jońca Łukasz, Najdek Kamil, Opała Wiktoria, Dzierżyk Justyna oraz sztafety szwedzkie dziewcząt i  chłopców – Kilarska Wiktoria, Cechner Weronika, Halewicz Julia, Opała Wiktoria, Popek Filip, Suszek Marcin, Jońca Łukasz, Najdek Kamil.
Opiekunem wszystkich zawodników reprezentujących Publiczną Szkołę Podstawową w Raciborowicach Dolnym był Dariusz Wójcik.

 
Kolorowy tydzień PDF Drukuj Email


KOLOROWY TYDZIEŃ 22 -27 kwietnia 2018
Kolorowy tydzień został poświęcony zagadnieniom praw i obowiązków dziecka.
Dzięki którym dzieci poznały możliwości i ograniczenia, norm regulujących zachowania, które mają bardzo duże znaczenie dla społecznego rozwoju dziecka. Był to tydzień kreowania postawy aktywnej i twórczej.
W każdy dzień omówione były inne prawa i obowiązki a dzieci mogły wykazać się twórczymi pracami. Przez cały tydzień zarówno dzieci jak i pracowników obowiązywał określony kolor ubioru.
Poniedziałek - DZIEŃ ZIELONY - prawo do życia w czystym środowisku
Wtorek - DZIEŃ ŻÓŁTY - prawo do wyrażania własnych emocji
Środa - DZIEŃ BIAŁY - prawo do opieki zdrowotnej
Czwartek - DZIEŃ CZERWONY - prawo do miłości i przyjaźni
Piątek - DZIEŃ KOLOROWY - prawo do marzeń

Podsumowaniem całego tygodnia był marsz milczenia przeciwko przemocy z transparentami i balonami.

 
Mistrzostwa strefy jeleniogórskiej w minisiatkówce PDF Drukuj Email


17.04.2018r. w Marciszowie k/Kamiennej Góry rozegrane zostały Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej (1/2 województwa) w mini siatkówce "2" dziewcząt. W zawodach udział wzięli mistrzowie powiatów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy.

1 grupa                                          2 grupa
Janowice Wielkie,                            Marciszów
Kamienna Góra,                              Zgorzelec
Gryfów,                                          Lubań
Raciborowice

W grupach drużyny grały systemem "każdy z każdym". Drużyna z Raciborowic wygrała wszystkie swoje mecze w grupie w stosunku 2-1 i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału. W walce o finał zmierzyła się ze Zgorzelcem, który w drugiej grupie zajął drugie miejsce. Po zaciętym  meczu ( 2-1) drużyna ze Zgorzelca musiał uznać wyższość dziewcząt z Raciborowic. Z drugiej grupy do finału awansowała drużyna z Lubania. Mecz finałowy obfitował w wiele emocjonujących momentów i zwrotów akcji. Ostatecznie padł łupem dziewcząt z Lubania, które umiejętnie wykorzystały swoją przewagę wzrostową i w wyszkoleniu technicznym wygrywając 2 - 0  ( 21-17; 22-20). Większość szkół biorących udział w tych zawodach opierało swoje składy na dziewczętach , które na co dzień trenują siatkówkę w akademiach siatkarskich (8-10 godzin szkolenia tygodniowo, plus turnieje), a drużyny takie jak Gryfów czy Raciborowice bazowały jedynie na zajęciach lekcyjnych. Dlatego zdobycie WICEMISTRZOSTWA STREFY JELENIOGÓRSKIEJ przez zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej w Raciborowicach, który rozegrał największą ilość setów, bo aż 14 należy uznać za swego rodzaju niespodziankę i duże osiągniecie, które może nieprędko się powtórzyć.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 53