Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Dzień Misia PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Misia w naszej szkole zorganizowano wystawę misiów. Każdy uczeń mógł się pochwalić swoją ukochaną maskotką.

 
Wiemy już dużo o bezpieczeństwie. PDF Drukuj Email

25 grudnia naszą szkołę odwiedziły Panie Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. W dwóch grupach 0-III oraz IV-VI omówione zostały sposoby informowania w przypadkach ewentualnych zagrożeń oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Przedstawiono zasady dotyczące bezpiecznego organizowania zabaw, bezpiecznego poruszania się po drogach, również z rowerze, a także zachowania się w stosunku do osób nieznajomych. Oczywiście wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na Komisarza Lwa, który bardzo chętnie witał się z każdym i pozował do pamiątkowych zdjęć.

 
10.11.2016 Przegląd Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email

 

 
Śnidanie daje moc PDF Drukuj Email

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Już od sześciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 podczas śniadaniowego święta odbył się też finał "Misji Śniadaniowych".To była świetna zabawa, dzięki której uczniowie klas I-III nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Wraz z bohaterami Misji Śniadaniowych – Tolą i Maksem (małymi agentami), mogliśmy wspólnie z uczniami z całej Polski uczyć kosmicznego Wszystkojada 12 zasad zdrowego odżywiania.

Finałem kosmicznej historii i Misji Śniadaniowych było smaczne i zdrowe śniadanie, które dało nam moc nie tylko do nauki, ale i wspaniałej zabawy!

 
Myślibórz - praktyczna lekcja przyrody PDF Drukuj Email

2 listopada 2016 r. jak co roku klasa V odbyła lekcję z przyrodą w Myślibórzu. Zdobywanie wiedzy i umiejętności, a także kształtowanie postaw proekologicznych podczas zajęć praktycznych poza szkołą to jest coś, co nasi uczniowie lubią najbardziej. Dlatego takie wycieczki odbywają się często i cieszą się zainteresowaniem wśród uczniów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 41