Orlik bawi, integruje i wychowuje PDF Drukuj Email

Zajęcia z piłki nożnej, siatkowej, koszykowej to propozycje, jakie daje mieszkańcom naszej miejscowości kompleks boisk sportowych,, Orlik” wybudowany przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Boisko swoją działalność rozpoczęło we wrześniu 2011 roku  i jest miejscem integracji, zabawy i rywalizacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bogata  baza kompleksu daje uczniom możliwość udziału w turniejach sportowych na różnym szczeblu . Ponadto, jeśli pozwala na to pogoda, uczniowie naszej szkoły korzystają z Orlika podczas zajęć wychowanie fizycznego. Boisko tętni życiem nawet zimą, gdyż jest bezpiecznym miejscem zabaw  dla młodszych dzieci, które w naszej szkole stanowią liczną gromadkę.
Ten  Kompleks Boisk Sportowych  pełni również funkcję bazy treningowej dla UKS i GKS Raciborowice. Tu pod okiem trenerów doskonalą swoje umiejętności zawodnicy różnych kategorii wiekowych.,,Orlik” czeka na wszystkich, kto chce czynnie uprawiać sport!

 
„Bajkowy Ogród” przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych PDF Drukuj Email

We wrześniu bieżącego roku, przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, oddano do użytku plac zabaw. Został on rozbudowany dzięki dofinansowaniu Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi Polska Miedź (KGHM Polska Miedź) oraz Urzędu Gminy Warta Bolesławiecka.

Motto naszej szkoły brzmi: „Dobroć serca jest tym, czym ciepło słowa: ona daje życie”. Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom, w szczególności KGHM Polska Miedź, który swoją hojnością sprawił, iż powyższe słowa H. Sienkiewicza nabrały szczególnego znaczenia.
Projekt rozbudowy placu zabaw pod nazwą „Bajkowy Ogród” został dofinansowany na zagospodarowanie części „zielonej”, w wysokości 10 tys. zł,- przez KGHM Polska Miedź. Firma „Acer Pielęgnacja terenów zieleni” z Kruszyna przedstawiła i wykonała koncepcję zagospodarowania przestrzennego terenu zielonego placu. Środki na rozbudowę „Bajkowego Ogrodu” z budżetu Gminy Warta Bolesławiecka wynosiły ok. 30 tys. zł,- (wkład własny).
Plac zabaw został ogrodzony i wyposażony urządzenia i zabawki firmy Tomovy/Parky z Czeskiej Republiki, m.in. w huśtawkę wahadłową, piaskownicę, zjeżdżalnię, drążki, pomosty, w tym ruchomy, równoważnie, ścianki wspinaczkowe. Wszystkie zainstalowane urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczenia do użytkowania a przy tym są bardzo trwałe i estetyczne.


W Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych,  w roku 2012/2013, utworzono 3 oddziały przedszkolne: Punkt Przedszkolny „Bajka” dla dzieci w wieku 3-4 lat oraz 2 oddziały 5-6 – latków. Najmłodsi mogą teraz zatem spędzać czas na beztroskiej zabawie.


Od października 2011 roku przy szkole istnieje mały plac zabaw, który powstał w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”. Koszt tej inwestycji wyniósł 95 tys. zł,-, z czego 50%  stanowiło dofinansowanie ze środków własnych organów prowadzących szkołę, tj. Gminy Warta Bolesławiecka. Na tym terenie znajduje się bezpieczna, tartanowa nawierzchnia (syntetyczna) w kolorach programu – pomarańczowo-niebieskim, a na niej urządzenia i elementy do zabawy dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.
Obecnie cały plac zabaw przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych zajmuje ok. 2 tys.m². Spełniające wysokie standardy wyposażenie placu zabaw sprzyja aktywności fizycznej najmłodszych, którzy nareszcie mają odpowiednie miejsce do rekreacji. Będzie ono jednak służyło nie tylko najmłodszym wychowankom szkoły, bo i starsze dzieci z pewnością chętnie skorzystają z zainstalowanych tam urządzeń. Zadaniem placu zabaw jest wspieranie rozwoju fizycznego dzieci, dlatego jest on przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (pokonywanie przeszkód, przeskoki, zwisy, przeploty, wspinanie się, czworakowanie).
Oprócz tego ten nowoczesny, spełniający wszystkie warunki bezpieczeństwa i ekologiczny plac będzie udostępniany także wszystkim innym chętnym. W pogodne dni dzieci wraz z opiekunami będą mogły aktywnie spędzać tu miłe chwile.
Projekty utworzenia oraz rozbudowania placu zabaw pt. „Bajkowy Ogród” nie są jedynymi, w których uczestniczy Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Dzięki Programom Operacyjnym  Kapitału Ludzkiego, posiada ona nowoczesną pracownię przyrodniczą. Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pozwoliło na stworzenie pracowni komputerowej. Również sala zabaw dla dzieci z kl. I-III została doposażona dzięki pozyskanym środkom.
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych jest atrakcyjna, przyjazna oraz bezpieczna zarówno dla uczniów, jak i rodziców oraz kadry. Dysponuje doskonałym zapleczem dydaktycznym i sportowym. Dzięki udziałowi w wielu programach i projektach oraz hojności darczyńców, jest to miejsce nie tylko nauki, ale również rozwijania swoich zainteresowań i zabawy. Gdyż, jak mawiał francuski eseista Jean de La Bruyère: „Hojność polega nie na tym, by dawać dużo, ale na tym, by dawać w odpowiedniej chwili”.

 
Wykaz podręczników dla KLAS I - VI na rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj Email

Wykaz podręczników dla KLAS  I - VI  na rok szkolny  2012/2013

 
Poznajemy zawody PDF Drukuj Email

Przedszkolaki z „Bajki” bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy poprzez zabawę i obserwację. Temat zawodów, które wykonują dorośli okazał się bardzo ciekawy. Aby zobaczyć co robi, czym zajmuje się pielęgniarka, w dniu 30 maja odwiedziliśmy Panią Lidię Pandlowską – Szkolną Pielęgniarkę. Dzieci z zaangażowaniem oglądały pokazywane przedmioty i chętnie słuchały do czego służą. Zawód pielęgniarki, czy lekarza, już nie kojarzy się przedszkolakom z zastrzykami i szczepieniami, za co Pani Lidce serdecznie dziękujemy

 

 
Wycieczka do Jaroszówki PDF Drukuj EmailDnia 21 maja przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego BAJKA wraz z rodzicami oraz wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę autokarową do "Leśnego Raju" - gospodarstwa agroturystycznego w Jaroszówce (www.lesnyraj.jaroszowka.pl).
Gospodarz przyjął nas bardzo serdecznie. Wszyscy poczęstowani zostali herbatą lub kawą oraz pysznym domowym sernikiem, a następnie kiełbaską z grilla. Nawet największe niejadki zajadały ze smakiem ;-).
Dzieci i dorośli mieli okazję przejechać się bryczką oraz na koniu, mogli zobaczyć strusie, lamy, konie i nakarmić kuce. Przedszkolaki bawiły się w piaskownicy, zjeżdżały na zjeżdżalniach, huśtały się oraz skakały na trampolinie.
Bardzo szybko minął nam czas na tej wspaniałej wycieczce. Do domu wracaliśmy troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 54