Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Oddział „Misie” oraz „Bajka” PDF Drukuj Email

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych, choć w tym roku nieco spóźniony, przebiegał bardzo uroczyście. Oddziały „Misie” oraz „Bajka” przygotowały osobno występ oraz poczęstunek dla Babci i Dziadka.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Po programie zaprosiły gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babci i Dziadka. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i nie szczędzili uścisków oraz buziaków.

 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email

Kto czyta nie błądzi!

Dnia 20.02.2012 r. w Gminnej Bibliotece im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów kl.I. Pasowania dokonały Panie z bibliotek: Stela Skiba i Jadwiga Grzechnik oraz gość honorowy Pani Dyrektor Ewa Huryk. Uroczystość poprzedził występ uczniów kl. III i IV pt. „Bajki w świecie biblioteki” przygotowany przez Panią Irenę Dombaj. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali podarunki: książki i breloczki, a mali artyści z kl. III i IV drobny upominek.

Oprac. Irena Dombaj

 
Szkolna zabawa karnawałowa PDF Drukuj Email

Fotorelacja ze szkolnej zabawy karnawałowej.

 
"Żyć bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym" PDF Drukuj Email


Na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się kampania promująca bezpieczne  i ekologiczne życie z gazem ziemnym, w ramach której przystąpiliśmy do konkursu „Żyć bezpiecznie i ekologicznie z gazem ziemnym”. W ramach akcji szkoła otrzymała od PGNiG pomoce do przeprowadzenia zajęć: komiks  „W Świecie Błękitnej Energii”, film „ Żyć ekologicznie z gazem ziemnym”, puzzle, linijki, znaczki od-blaskowe i plakat o akcji edukacyjnej. Tematykę tego nieodnawialnego bogactwa naszej Ziemi poruszano nie tylko na lekcjach w klasach 1-6, ale i na zajęciach oddziałów przedszkolnych. Nauczyciele przekazali informacje na temat pochodzenia gazu ziemnego, transportu, właściwości, zastosowania i ekologii, w oparciu o materiały reklamowe przekazane szkole jak i własne opracowania związane z tematem konkursu. Przeprowadzone zajęcia zostały udokumentowane wpisem do dzienników lekcyjnych. Ponadto przeprowadzono następujące konkursy: plastyczne („Jak to z gazem było”, „Paliwo XXI wieku”, „ Dzieje gazu ziemnego”, „Gaz paliwo XXI wieku”), konkursy układania puzzli na czas, wykonania lampionów, turniej wiedzy o gazie ziemnym. W klasach 4-6 zostały przeprowadzone lekcje przyrody na temat wydobycia, pochodzenia gazu ziemnego i jego wykorzystania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą z zakresu gazu ziemnego w kontekście aspektów ekologicznych, ekonomicznych i warunków bezpiecznego użytkowania gazu ziemnego. Łącznie nagrodzono 46 uczestników.
Osobą odpowiedzialną za przebieg konkursu  w naszej szkole była Irena Dombaj, a pozostali nauczyciele współorganizowali konkurs.

 

Więcej…
 
Sześciolatki w szkołach dopiero w 2014 r. PDF Drukuj Email

Od września naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 20 proc. sześciolatków, a więc znacznie mniej niż zakładał rząd, gdy rozpoczynał w 2009 r. reformę. Utrzymanie września 2012 r. jako terminu zakończenia obniżania wieku obowiązku szkolnego skutkowałoby spotkaniem się w pierwszej klasie prawie dwóch pełnych roczników: sześcio i siedmiolatków. Przed październikowymi wyborami Donald Tusk zapowiedział, że okres przejściowy, kiedy to rodzice samodzielnie decydują o posłaniu dzieci do szkoły, zostanie wydłużony o rok. Za ówczesną zapowiedzią nie szła jednak żadna zmiana prawna, więc de facto w dalszym ciągu obowiązuje termin pierwotny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 45