5 – 7. 04. 2013r. Międzynarodowe zawody w biegu na orientację PDF Drukuj Email

W miejscowości Łaz, w gminie Żary, w dniach od 5 do 7 kwietnia, odbyły się międzynarodowe zawody w biegu na orientację. Na starcie stanęli zawodnicy z ośmiu krajów: Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii i Węgier.
Organizatorem zawodów jest Fundacja „Bory Dolnośląskie”, UKS „Tukan” Iwiny i UKS „Orientpark Osiecznica”. Zawody są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Ryby. Na starcie zawodów stanęło blisko 600 uczestników. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły.Bieg na orientację (BnO, ang. orienteering) to olimpijska dyscyplina sportowa (choć nie wpisana do programu igrzysk olimpijskich), w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie (zazwyczaj jest to las) przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.
Warunkiem sklasyfikowania uczestnika zawodów jest potwierdzenie w zadanej kolejności wszystkich punktów kontrolnych. Sprawdzanie obecności na danym punkcie kontrolnym odbywa się standardowo za pomocą karty startowej lub zapisywania na specjalnym chipie. Zawodnicy startują do biegu zazwyczaj w odstępie czasowym (start interwałowy) 1-3 minut, indywidualnie, według wcześniej ustalonej kolejności.
W momencie startu zawodnicy otrzymują mapy, wykonane przeważnie w skali 1:10 000 lub 1:15 000, rzadziej 1:7500 ,a w biegu sprinterskim przeważnie w skali 1:4000 lub1:5000.

 
Ogłoszenie wyników przetargu PDF Drukuj Email

Ogłoszenie wyników postępowania przetargowego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na remont korytarza na parterze budynku i stołówki  w budynku Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.


DO POBRANIA WYNIKI PRZETARGU:
wyniki przetargu z dn. 10.05.2013

 
Ogłoszenie o przetargu PDF Drukuj Email

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych  ogłasza  przetarg nieograniczony na zadanie pn.: „Remont korytarza na parterze budynku i stołówki” Numer ogłoszenia w BZP: 71887-2013; data zamieszczenia: 10.05.2013r.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

 
08.04.2013 r. Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu PDF Drukuj Email

Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Rozwijają wyobraźnię dziecięcą, mają ogromny wpływ na kształtowanie cech osobowości małego dziecka. Wiek przedszkolny jest bardzo dobrym czasem na budzenie zainteresowań czytelniczych. W dniach 25.03, 08.04, oraz 15.04. 2013 r. przedszkolaki z oddziałów „Puchatki”, „Misie” i „Bajka” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu. Pani Krysia  zapoznała dzieci z nowym miejscem, opowiedziała o bibliotece i przeczytała krótkie opowiadanie. W nagrodę za grzeczne zachowanie zaprosiła dzieci do Galerii, gdzie przedszkolaki mogły obejrzeć wystawę obrazów.

 
Zajęcia twórcze - Spotkania z gliną PDF Drukuj Email

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 51