Mikołajki 2012 PDF Drukuj Email

Jest jeden dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością cały rok - to 6 grudnia - MIKOŁAJKI. We wtorek 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały i wypatrywały zaczarowanych sań Mikołaja. Niestety nie było czarodziejskich sań, Mikołaj dzwoniąc dzwonkiem przyjechał samochodem, tak jak w piosence, którą dzieci śpiewały. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty.

Podczas spotkania z Mikołajem dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki - śmiechu i radości było wiele. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami i obiecał, że wróci za rok. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

 

 

 

 
Warsztaty twórcze – Glinolepienie 13.12.2012 PDF Drukuj Email

Aby rozwijać uzdolnienia plastyczne w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych zorganizowano warsztaty twórcze. Pod okiem prowadzącego  p. Waldemara Wnęk-Siewierskiego  dzieci miały okazję stworzyć przeróżne dzieła z gliny.  Pracę uprzyjemniała muzyka relaksacyjna. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  z klasy  I, II i III. Wszyscy bawili się wspaniale. Praca z gliną jest okazją do rozwijania zdolności manualnych, ma też świetne działanie relaksacyjne oraz pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 
Konkurs recytatorski pt. „Spotkanie z Tuwimem” PDF Drukuj Email

Chyba każdy Polak wie, że na stacji stoi lokomotywa - ciężka, ogromna i pot z niej spływa; zna opowieść o dziadku, który posadził rzepkę w ogrodzie, a potem nie mógł jej wyciągnąć; słyszał o Murzynku Bambo, który w Afryce mieszkał czy o Panu Hilarym, szukającym swoich okularów ...
Uczniowie naszej szkoły  nie tylko znają wiersze Juliana Tuwima, ale potrafią ciekawie je zaprezentować pięknie operując żywym słowem, co pokazali dnia 11.12.2012 r. w czasie Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Spotkanie z Tuwimem".
Swoimi występami recytatorzy dostarczyli niezapomnianych wrażeń swoim szkolnym kolegom oraz nauczycielom.


Werdykt jury był jednogłośny:

W kategorii klas I-III

I miejsce – Kornel Kozłowski
II miejsce – Natalia Trochimowicz
III miejsce Dominik Połomski


W kategorii klas IV-VI

I miejsce – Klaudia Nicka
II miejsce – Magdalena Marszałek
III miejsce – uczniowie kl. VI


Konkurs przygotowany został przez Panią Sylwię Bociek przy współpracy Pani Stelli Skiby z Gminnej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych, a takze pomocy wychowawców klas. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie uczestniczący w zajęciach artystycznych.
Głównym celem konkursu była popularyzacja postaci i twórczości Juliana Tuwima oraz rozwój zdolności oratorskich wśród dzieci poprzez rozbudzanie zainteresowania poezją. 
Akcja: Mamo, Tato zgłoś mnie! PDF Drukuj Email

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się  z prośbą o  pomoc w rozpropagowaniu informacji dotyczących zgłoszenia dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego przez ubezpieczonych rodziców/ opiekunów prawnych. 
Od początku istnienia powszechnego systemu ubezpieczenia zdrowotnego wszyscy ubezpieczeni rodzice, prawni opiekunowie,  maja obowiązek w terminie 7 dni, poinformować swojego płatnika składek ( np. pracodawcę )
o  dzieciach oraz o wszystkich osobach, które należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego, jako członków rodziny.
W przypadku nowonarodzonych dzieci niezwłocznie po otrzymaniu nr pesel.
Jeżeli, któryś  z rodziców nie zrobił tego przed 1 stycznia 2013 r. ma obowiązek zrobić to jak najszybciej.
Jeśli żaden z rodziców nie podlega obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce albo w innym kraju UE
do ubezpieczenia zdrowotnego mogą wnuka zgłosić ubezpieczeni w Polsce babcia albo dziadek. W przypadku braku dziadków, zgłoszenie do ubezpieczenia dokonuje szkoła.
Jeżeli rodzice dziecka zmienią pracę po 1 stycznia 2013 r. powinni na nowo poinformować nowego pracodawcę, że mają członków rodziny, których należy zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego. Nie wystarczy, że już raz zgłosili ich do ubezpieczenia w poprzednim miejscu pracy. Kiedy rodzice zmieniają pracę są wyrejestrowani z ubezpieczenia zdrowotnego, a razem z nimi wszyscy zgłoszeni wcześniej członkowie rodziny.
Ubezpieczeni rodzice mają obowiązek zgłaszać swoje dzieci do ubezpieczenia do momentu ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształcą się dalej- do ukończenia 26 lat, jeżeli natomiast posiadają orzeczenie
o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi- bez ograniczenia wieku.

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ prosi o pomoc w dotarciu do ubezpieczonych rodziców poprzez umożliwienie zamieszczenia informacji oraz ulotki reklamowej, pod hasłem „Mamo, Tato zgłoś mnie”, na stronach internetowych dolnośląskich szkół.


Z poważaniem 
Wioletta Niemiec
Dyrektor DOW NFZ


ULOTKA INFORMACYJNA PDF - do pobrania

 
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

Dnia 12 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili rocznicę odzyskania niepodległości podczas uroczystego apelu.  W tym roku wyglądał on jednak inaczej, nie było inscenizacji, wierszy czy wykładów przedstawionych przez kilkoro dzieci. Każda z klas przygotowała pieśń patriotyczną, którą odśpiewała na forum szkoły. Dzięki temu, iż udział w apelu brał każdy uczeń, pamięć o dniu 11 listopada, o odzyskaniu niepodległości, zapadnie przez to na długo w sercach wszystkich uczniów.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 49