Wizyta Pani Policjant PDF Drukuj Email

15 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III odwiedziła Pani Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Pani policjant omówiła sposoby informowania w przypadkach ewentualnych zagrożeń, zachowania się w domu pod nieobecność osób starszych, oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Przedstawiła zasady dotyczące bezpiecznego organizowania zabaw, bezpiecznego poruszania się po drogach, również z rowerze, a także zachowania się w stosunku do osób nieznajomych.

 
Konkurs plastyczny kl. I-III pt. „Kukiełka z warzyw” PDF Drukuj Email

 

Kolejnych zadaniem promującym zdrowe nawyki żywieniowe w naszej szkole był konkurs dla uczniów klas I-VI pt. „Kukiełka z warzyw i owoców”. Należało wykonać kukiełki z warzyw i owoców.

Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci… Okazuje się, że warzywa można również wykorzystać do świetnej zabawy, co udowodniły nam dzieci z klas I-III wraz z nauczycielkami i rodzicami, wykonując przepiękne kukiełki warzywne.
Konkurs plastyczny pt. Kukiełka z warzyw” był kolejnym zadaniem promującym zdrowe nawyki żywieniowe w naszej szkole.

Celem konkursu było:
•    Rozszerzenie zainteresowania przyrodą.
•    Rozbudzanie świadomości ekologicznej.
•    Aktywność rodziców w życiu szkoły przez włączenie się i udział w różnych formach oddziaływań proekologicznych
•    Uświadomienie dzieciom potrzeby racjonalnego i zdrowego odżywiania,
•    Poznawanie wartości odżywczych warzyw i owoców i ich znaczenia w żywieniu człowieka;
•    Wdrażanie do konieczności mycia rąk oraz owoców i warzyw przed ich spożyciem.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci wspólnie z rodzicami przemieniły warzywa w różne zwierzęta, lalki, misie oraz baśniowe postacie. Swoją pomysłowością i oryginalnością zachwyciły kolegów, koleżanki,  a przede wszystkim jury.
Za trud, duże zaangażowanie, pomysłowość i fantazję wszystkie prace zostały wyróżnione. Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.
Wszystkim dzieciom i ich  opiekunom oraz rodzicom gorąco gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach !!!

 
Pasowanie na ucznia PDF Drukuj Email

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

11 października 2013roku w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I połączona ze Świętem Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty. Następnie zabrała głos Pani dyr. Ewa Huryk oraz Wójt Gminy Pan Mirosław Haniszewski składając życzenia uczniom i nauczycielom .
W drugiej części uroczystości dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystyczny, który był prawdziwa lekcją patriotyzmu.
Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową.
Pani dyr Ewa Huryk dokonała ceremonii pasowania  wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej” oraz wręczyła uczniom dyplomy.
Wójt Gminy Pan Mirosław Haniszewski  wręczył pierwszakom  upominki w formie słodyczy , które sprawiły dzieciom ogromną radość.  Do życzeń dołączyła się Pani dyr Ewa Huryk oraz rodzice. 

Po uroczystości dzieci otrzymały upominki i udały się na słodki poczęstunek z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
Dzień ten dostarczył dużo wspaniałych wrażeń i dlatego na długo pozostanie w pamięci uczniów i rodziców.

oprac. B. Marszałek

 
Szlakiem Dolnego Śląska PDF Drukuj Email

Dnia 04.10.2013 r. odbyła się wycieczka szlakiem osobliwości Dolnego Śląska. Tym razem 45 osobowa grupa z klas III, IV, V i VI wraz z opiekunami Panią B. Kowalczyk oraz Panią B. Gancarek odwiedziła Kotlinę Kłodzką. W samym Kłodzku zwiedziliśmy starą część miasta oraz niezwykły zabytek historii jakim jest twierdza kłodzka. Następnym etapem podróży była Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Ta wspaniała lekcja historii i przyrody na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

oprac. B. Kowalczyk

 
Spotkania z muzyką PDF Drukuj Email

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 54