Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej szkół podstawowych PDF Drukuj Email

W maju na Orliku przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach  Dolnych odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej szkół podstawowych.

I miejsce –SP w Tomaszowie Bolesławieckim
II miesjce –SP w Warcie Bolesławieckiej
III miejsce – SP w Raciborowicach Dolnych
IV miejsce – SP w Iwinach.

Wszystkim uczestnikom oraz trenerom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

 
Udział w Programie Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce PDF Drukuj Email

Oddziały Przedszkolne „Misie” i „Puchatki” ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, wraz z wieloma innymi placówkami z powiatu bolesławieckiego, wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS" realizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczna w Bolesławcu.
Cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci,
składał się z 5 zajęć warsztatowych:
-co i dlaczego dymi,
-jak się czuję, kiedy dymi papieros,
-co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy,
-jak unikać dymu papierosowego,
-nie pal przy mnie.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia
sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie", rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.

 
5 – 7. 04. 2013r. Międzynarodowe zawody w biegu na orientację PDF Drukuj Email

W miejscowości Łaz, w gminie Żary, w dniach od 5 do 7 kwietnia, odbyły się międzynarodowe zawody w biegu na orientację. Na starcie stanęli zawodnicy z ośmiu krajów: Czech, Danii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii i Węgier.
Organizatorem zawodów jest Fundacja „Bory Dolnośląskie”, UKS „Tukan” Iwiny i UKS „Orientpark Osiecznica”. Zawody są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Ryby. Na starcie zawodów stanęło blisko 600 uczestników. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły.Bieg na orientację (BnO, ang. orienteering) to olimpijska dyscyplina sportowa (choć nie wpisana do programu igrzysk olimpijskich), w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie (zazwyczaj jest to las) przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.
Warunkiem sklasyfikowania uczestnika zawodów jest potwierdzenie w zadanej kolejności wszystkich punktów kontrolnych. Sprawdzanie obecności na danym punkcie kontrolnym odbywa się standardowo za pomocą karty startowej lub zapisywania na specjalnym chipie. Zawodnicy startują do biegu zazwyczaj w odstępie czasowym (start interwałowy) 1-3 minut, indywidualnie, według wcześniej ustalonej kolejności.
W momencie startu zawodnicy otrzymują mapy, wykonane przeważnie w skali 1:10 000 lub 1:15 000, rzadziej 1:7500 ,a w biegu sprinterskim przeważnie w skali 1:4000 lub1:5000.

 
Ogłoszenie wyników przetargu PDF Drukuj Email

Ogłoszenie wyników postępowania przetargowego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na remont korytarza na parterze budynku i stołówki  w budynku Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.


DO POBRANIA WYNIKI PRZETARGU:
wyniki przetargu z dn. 10.05.2013

 
Ogłoszenie o przetargu PDF Drukuj Email

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych  ogłasza  przetarg nieograniczony na zadanie pn.: „Remont korytarza na parterze budynku i stołówki” Numer ogłoszenia w BZP: 71887-2013; data zamieszczenia: 10.05.2013r.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 42 z 51