Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Sześciolatki w szkołach dopiero w 2014 r. PDF Drukuj Email

Od września naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 20 proc. sześciolatków, a więc znacznie mniej niż zakładał rząd, gdy rozpoczynał w 2009 r. reformę. Utrzymanie września 2012 r. jako terminu zakończenia obniżania wieku obowiązku szkolnego skutkowałoby spotkaniem się w pierwszej klasie prawie dwóch pełnych roczników: sześcio i siedmiolatków. Przed październikowymi wyborami Donald Tusk zapowiedział, że okres przejściowy, kiedy to rodzice samodzielnie decydują o posłaniu dzieci do szkoły, zostanie wydłużony o rok. Za ówczesną zapowiedzią nie szła jednak żadna zmiana prawna, więc de facto w dalszym ciągu obowiązuje termin pierwotny.

Więcej…
 
Wieści z końca roku 2011 PDF Drukuj Email

Dnia 8 listopada 2011 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i przy współpracy rodziców wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W ten sposób włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Tego dnia każdy przyniósł coś pysznego. Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki i inne smakołyki, a potem ze smakiem spożyły posiłek w przyjemnej atmosferze. Śniadanie to przyniosło wszystkim dzieciom wiele radości.(odpowiedzialna M. Kilijanek)

 

Więcej…
 
Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011 roku odbyła się wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Przedszkolaki już od rana nie mogły doczekać się wyjazdu. Dzieci miały okazję jechać autobusem (niektóre z nich po raz pierwszy), zobaczyć stację PKP oraz pociągi towarowe budynek Poczty Głównej w Bolesławcu. Mogły również pobiegać po pełnym jesiennych liści parku. Przedszkolaki zobaczyły również Rynek i Ratusz, zapoznały się z herbem miasta Bolesławiec. Pełni wrażeń z tej wycieczki krajoznawczej udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, gdzie wysłuchaliśmy baśni o zaczarowanym kufrze. Następnie dzieci same mogły wykonać i zabrać do domu swoje zaczarowane kuferki. Przedszkolaki na zakończenie otrzymały także zakładki do książki. Do szkoły wracaliśmy pełni wrażeń i z piosenką na ustach, przez co droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko.

 

 

 

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

14 października 2011 roku miały miejsce bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze był to Dzień Edukacji Narodowej a zatem święto wszystkich nauczycieli, kadry oraz obsługi w szkole. Po drugie w tym dniu pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. I po trzecie przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego "Bajka" oraz Oddziału Przedszkolnego "Misie" wystąpiły po raz pierwszy w nowych strojach. Krótkim występem - wierszem oraz piosenką - dzieci dołączyły się do życzeń dla nauczycieli.

Wagę tej chwili podkreślała obecność w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów starszych klas, a także młodszych kolegów z przedszkola.

 

Więcej…
 
Bezpieczna droga z radami Sponge Bob'a 2011-09-20 PDF Drukuj Email

Dnia 20 września 2011 r. uczniów Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych odwiedzili policjanci z maskotką Komisarza Lwa. Tematem spotkania z najmłodszymi była bezpieczna droga do szkoły i z powrotem oraz propagowanie właściwych zachowań, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym. Niezwykle pomocne w przekazywaniu wiedzy były rady Sponge Bob'a - postać z kreskówki. Sponge Bob już po raz drugi pomaga Policji w propagowaniu prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Dzieci z zaciekawieniem oglądały film edukacyjny zawierający rady dla pieszych, pasażerów oraz dla rowerzystów. "Komisarz Lew" przywitał się z wszystkimi dziećmi i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Na zakończenie przedszkolaki z "Bajki" wręczyły policjantom własnoręcznie zrobioną laurkę oraz projekt samochodu policyjnego z przyszłości.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 następna > ostatnia >>

Strona 41 z 43