Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Gminny "Pegazik" PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego 2017 roku w sali siedziby Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik” będący jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Struk z klasy IV. Konkurs był na wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się sporymi umiejętnościami recytatorskimi. Dominika niestety nie zakwalifikowała się do następnego etapu, ale i tak serdecznie jej gratulujemy!

 
I Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych" PDF Drukuj Email

Dnia 8.02.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych wzięli udział w I Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych". Eliminacje szkolne wygrali: Nikola Włodarczyk z kl. IV, Justyna Dzierżyk z kl.V oraz Michał Marszałek z kl.V i to właśnie oni wraz z opiekunem – Panią Sylwią Bociek, pojechali do Wrocławia na etap wojewódzki. Konkurs odbył się w Centrum Historii Zajezdnia, rywalizacja i poziom był ogromny, gdyż uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z całego Dolnego Śląska. Niespodzianką okazała się możliwość zwiedzenia muzeum i wystawy stałej „Wrocław 1945-2016”.
Wielu instalacji można tam dotknąć lub przyjrzeć im się z bliska. Uczniowie mogli znaleźć się w roli migrantów, poznać historię pojednania polsko-niemieckiego i listu biskupów polskich, działalność Radia Wolna Europa.
Zwiedzili klasę szkolną z oryginalnymi ławkami z okresu tuż po wojnie, sklep mięsny, dawny przystanek, pokój opozycjonisty, a nawet celę więzienną. Obejrzeli wiele ciekawych pamiątek należących do osobistości zasłużonych dla kultury, nauki i sportu. Nasi uczniowie, pomimo, że nie zajęli miejsc na podium, byli zadowoleni z udziału. Zwiedzili piękne multimedialne muzeum i mogli zaobserwować jak wygląda konkurs na szczeblu wojewódzkim, i na co jurorzy zwracają uwagę. Jak sami mówili – „przyda im się ta wiedza w przyszłości”.

 
Szkoła im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – Szkoła Promująca Zdrowie! PDF Drukuj Email

19 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się akademia z okazji przystąpienia szkoły do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym dniu cała społeczność szkoły wzięła także udział we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.
Zdrowie jest wartością nadrzędną, dlatego społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych w 2013 roku zgłosiła się do udziału w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Ma on na celu podniesienie świadomości uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na temat wpływu stylu życia na zdrowie, promowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych oraz aktywności fizycznej.
W roku 2016 minął 3-letni okres przygotowawczy, po którym zostaliśmy przyjęci do sieci wojewódzkiej. W czerwcu Nasze przygotowania zwieńczyła impreza oraz prezentacja z autoewaluacji projektu, natomiast 19 grudnia, z rąk Pana Lecha Stempla – Koordynatora Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, otrzymaliśmy Certyfikat, dzięki któremu formalnie staliśmy się Szkołą Promującą Zdrowie.
Szkoła, jako instytucja, może dużo, ale bez wsparcia rodziców i środowiska lokalnego, Nasze działania miałyby efekt krótkotrwały. Zależy Nam na tym, aby działania w zakresie edukacji prozdrowotnej zintensyfikować, nadać im charakter ciągły i sprawić, aby stały sie wyróżnikiem szkoły w gminie i powiecie. Zwieńczeniem Naszej pracy będzie otrzymanie Certyfikatu Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w ten projekt, i mamy nadzieję na dalszą współpracę przy jego realizacji.
19 grudnia w naszej szkole był magiczny. Otrzymaliśmy ważny dla nas Certyfikat, ale też mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, iż każdy czuł, że jest częścią wspólnoty, a szkoła otacza każdego ciepłem, jak prawdziwa rodzina.

 

Wesołych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym Roku życzą

Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.

 

 
Dzień Marchewki w Oddziale "Misie" PDF Drukuj Email

Na marchewki urodziny
Zeszły wszystkie się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta

1 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Misie świętowały Dzień Marchewki. Były ciasta i ciasteczka z marchewki, soczki i pyszne surówki, kolorowanki, wycinanki i zabawy. Wszystko pomarańczowe i zdrowe, bo marchewkowe.

 
Święto Szkoły w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

Dnia 25 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy powstania Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Z tej racji gościliśmy Wójta Gminy Warta Bolesławiecka Pana Mirosława Haniszewskiego, Radnych, Dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, przedstawicieli Rady Rodziców oraz emerytowanych pracowników szkoły. Gośćmi honorowymi była rodzina zmarłego niedawno byłego Dyrektora szkoły Pana Edwarda Góralskiego.
Część oficjalna rozpoczęła się odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej lokalnemu społecznikowi i pionierowi w dążeniu do budowy 1000-latki w naszej miejscowości. W przemówieniach padało wiele ciepłych i serdecznych słów o osobie Pana Edwarda Góralskiego.
Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie absolwenci naszej szkoły polonezem rozpoczęli program artystyczny. Tu został zaprezentowany występ uczniów poświęcony wybitnemu Polakowi, patronowi naszej szkoły, Henrykowi Sienkiewiczowi. Elementem łączącym obydwie części była prezentacja ukazująca historię Szkoły Podstawowej w Raciborowicach.
Po tej części uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do swoich klas, natomiast goście, po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia, zaproszeni zostali do obejrzenia budynku szkoły. Mieli przy tym okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli w każdej z klas. Wszyscy goście z chęcią oglądali szkolny budynek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawione w pokoju nauczycielskim kroniki, w których wyszukiwano siebie, bądź krewnych z dawnych lat szkolnych. Emerytowani pracownicy mogli powspominać oraz porównać pracę w szkole dawniej i dziś. Wszyscy goście zostali następnie zaproszeni do świetlicy szkolnej na mały poczęstunek. 
Ten dzień był okazją do spotkań, wspomnień, podsumowania minionego czasu, osiągnięć i sukcesów. Był to czas na wyrażenie uznania i podziękowania za zaangażowanie, wytrwałość i pracę włożoną w wychowanie i kształcenie kolejnych pokoleń młodzieży, która stanowi dumę Gminy Warta Bolesławiecka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 41