Turniej szachowy w Gryfowie PDF Drukuj Email


Dnia 15 czerwca 2018 roku szachiści naszej szkoły wzięli udział w  I Mistrzostwach Gryfowa Śląskiego dla dzieci klas I-VII. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów kl. II, VI, VII. Klasa VI: Alicja Trochimowicz, Milena Czyż, Michał Marszałek, Dominik Kaleta, Piotr Heryć, Marcin Suszek, Antoni Wuzik, Łukasz Jońca, Gabriel Sadowski, Kornel Dziekan, klasa VII: Wiktor Głodek, Mateusz Kaleta, Hubert Bondrow, Klasa II: Piotr Trochimowicz. LAUREACI: w kategorii dziewcząt: I miejsce Alicja Trochimowic, III miejsce Milena Czyż w kategorii chłoców kl.VI-VII: III miejsce Wiktor Głodek. Gratulujemy!

 
Zielona Szkoła 2018 PDF Drukuj Email

W dniach 9-22 czerwca 2018 roku uczniowie klasy V z wychowawcą J. Mielko wyjechali do nadmorskiej, malowniczej miejscowości w Darłówku na Zieloną Szkołę. W dniach 16- 22 czerwca dołączyli uczniowie klasy IIIa i IIIb z paniami M. Kilijanek i M. Gołdys.  Zamieszkali w przepięknym ośrodku  „GNIEWKO”.


Atrakcji było wiele: basen, wyjazd do Leonardii,  wycieczka do Łeby i Fokarium, wyjście do kina, rejs statkiem po morzu, grill, dyskoteki, wyjście do Aqua Parku. Poza tym plażowanie, wyjścia na miasto i oczywiście wspólne oglądanie meczu. Uczniowie chętnie brali  udział w zabawach integracyjnych i rozgrywkach sportowych. Zawarto nowe znajomości i przyjaźnie. Pogoda dopisała, zatem nikt się nie nudził.

 
Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Tczewie PDF Drukuj Email


W dniach 8-10 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie odbył się XXVI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich, w którym wzięło udział ponad 200 uczestników – uczniów i nauczycieli z 50 szkół z całej Polski noszących imię Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Dominik Kaleta i  Michał Marszałek oraz pani Bożena Marszałek. Historia organizacji Zlotów jest długa, a pomysłodawcą i patronem tego przedsięwzięcia był ś.p. Antoni Cybulski, wieloletni dyrektor i kustosz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Tegoroczny Zlot rozpoczął się 8 czerwca przemarszem uczestników ulicami Tczewa i   uroczystą galą w Centrum Kultury i Sztuki. Na imprezie nie zabrakło ważnych gości, m. in. prawnuczki Henryka Sienkiewicza – Anny Dziewanowskiej i aktorki Ewy Wiśniewskiej – niezastąpionej Kurcewiczowej z „Ogniem i mieczem”. W sobotę, 9 czerwca, uczestnicy Zlotu zwiedzali Starówkę Gdańska, a następnie popłynęli statkiem do Gdyni, gdzie zwiedzili miasto i port. Wieczorem, na terenie ZSBiO, odbył się piknik, uświetniony występem Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej „Apis”, czyli Bractwa Rycerskiego z Gniewu. Nastąpiło także, zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczyste przekazanie flagi Zlotu przyszłorocznym organizatorom. W niedzielę, 10 czerwca, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Tczewie została odprawiona Msza Święta w intencji ś.p. Henryka Sienkiewicza oraz uczestników XXVI Zlotu. Corocznym zlotom towarzyszą konkursy: literacki i plastyczny. W bieżącym roku uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w/w konkursach :  Julia Halewicz ucz. kl.IVb i Jakub Bigos ucz. kl.VI „Gra planszowa o tematyce utworów H. Sienkiewicza”, praca literacka(opowiadanie oraz tekst piosenki o tematyce sienkiewiczowskiej)-Michał Marszałek ucz. kl.VI

 
Warsztaty dla uczniów klasy szóstej PDF Drukuj Email


22 maja uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach interdyscyplinarnych z udziałem rodziców. Trzygodzinne zajęcia obejmowały treści z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, języka niemieckiego i plastyki. Zadaniem uczniów było  wykorzystywania zdobytych wiadomości i umiejętności  w praktyce. Wielopoziomowość zadań, ich różnorodność pod względem formy i zakresu, wpływa na  atrakcyjność zajęć.

 
Wsółpraca pomiędzy szkołami podstawowymi w Iwinach i Raciborowicach Dolnych PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęłam pracę w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Zatrudniona zostałam jako nauczyciel  chemii w klasie VII.  Od tego momentu rozpoczęłam pracę i współpracę w zespole matematyczno – przyrodniczym. Ponieważ jestem również nauczycielem matematyki w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym w Iwinach mogłam również wymieniać się z koleżankami doświadczeniami, warsztatem pracy z tego przedmiotu. Owocem naszej współpracy były zorganizowane warsztaty matematyczno – przyrodnicze dla uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Iwinach.


Uczniowie nie tylko mogli zobaczyć, zwiedzić szkołę sąsiadów, ale również pracować, korzystając z bazy pracowni przyrodniczej. Świetnie się bawili wykonując doświadczenia chemiczne, oraz pracując z programem matematycznym, powtarzając i utrwalając znaki rzymskie. Efekty dalszej pracy przeniosłam do szkoły w Iwinach, pokazałam dzieciom prezentację dotyczącą rozsądnego gospodarowania wodą, po której uczniowie przygotowali  plakaty.

Ponieważ uczniowie klasy V byli bardzo ożywieni, podobały im się zajęcia, opowiedzieli o nich w szkole zachęcając klasę IV. Klasa IV również wzięła udział w zajęciach wraz z wychowawczynią i także im zajęcia się podobały. Klasy II gimnazjum realizują projekty edukacyjne. Jedna z grup, która przygotowywała projekt z chemii, to absolwenci Szkoły Podstawowej w Raciborowicach, z sentymentu i sympatii postanowili swój projekt pokazać uczniom klasy VII, którzy właśnie w tym roku szkolnym po raz pierwszy uczyli się tego przedmiotu. Grupa przygotowała projekt pt.” Układ okresowy źródłem wiedzy dla chemika”. Drugoklasiści przypomnieli  historię, budowę układu okresowego, omówili prawo okresowości, podali kilka ciekawostek dotyczących wybranych pierwiastków.

Przygotowali dla młodszych kolegów krzyżówki oraz konkurs. Siódmoklasiści chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni. Uporządkowali i utrwalili wiadomości o układzie okresowym.

Elżbieta Wcisło

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 54