Sprzątanie świata PDF Drukuj Email

15.09.2017 r. Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji - Sprzątanie świata.

 
Narodowe Czytanie 2017 – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego PDF Drukuj Email

W Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych Narodowe Czytanie odbyło się 8 września w sali gimnastycznej wyposażonej w ekran multimedialny. Uczestnikami akcji byli uczniowie kl. I-VII, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pani Sylwia Bociek przedstawiła w kilka słowach  samą ideę wydarzenia, a  następnie wyświetliła prezentację multimedialną, na temat  treści "Wesela", jego bohaterów oraz symboliki. Następnie uczniowie klas starszych: Michał marszałek i Wiktor Głodek oraz Pan Henryk Marszałek przeczytali kilka fragmentów dramatu.  Chociaż „Wesele” Wyspiańskiego nie jest lekturą w szkole podstawowej  i niewielu uczniów znało ją wcześniej, wszystkim bardzo podobało się wspólne odczytanie jej fragmentów. Dziękujemy też Panu Henrykowi Marszałkowi za przygotowanie słomianego chochoła, który dodał trochę dramaturgii naszej akcji.

 
Kółko szachowe PDF Drukuj Email

W naszej szkole już drugi rok działa kółko szachowe. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest Pani Bożena Marszałek.
W tym roku jest nam niezmiernie miło, że Pan Zbigniew Kaźmierski, wybitny szachista, długoletni sędzia szachowy, organizator i współorganizator wielu turniejów, zgodził się trenować naszych uczniów. Pan Zbigniew posiada duże doświadczenie, a szachy to jego życie.
Mamy zatem nadzieję, że miłością do nich zarazi dzieci z naszej szkoły.

 

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W dniu 16.09.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Bajka” uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Wszyscy w trosce o porządek wyruszyli wokół naszej szkoły i sprzątali zalegające śmieci.

 
Wykaz podręczników w roku szkolnym 2017-2018 PDF Drukuj EmailPoniżej zamieszczamy wykaz podręczników dla klas I-VII. Wykazy do pobrania w postaci plików Word (doc).


KLIK! Link do działu pobierania wykazu podręczników.

---------------------------------------------------------------------

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 43