Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Dnia 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniów i rodziców powitał Dyrektor Szkoły - Pan Dariusz Wójcik wraz z gronem pedagogicznym
i pracownikami szkoły.
Krótkie przedstawienie nauczycieli, klas oraz najlepsze życzenia dla dzieci, a potem… w szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek oznaczający koniec wakacji.

 
Informacja o podręcznikach w roku szkolnym 2018/19 PDF Drukuj Email

Dla wszystkich zainteresowanych podajemy jeszcze raz informacje o podręcznikach w roku szkolnym 2018/2019

 
Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email


22 czerwca to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. Rozpoczęliśmy go tradycyjnie od mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Następnie wszyscy udaliśmy się do auli, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Tu zostały wręczone odznaki wzorowego ucznia i listy gratulacyjne dla rodziców. Apel swoimi występami uświetniły w tym roku najmłodsi- przedszkolaki a ,,Bajki”, pierwszoklasiści oraz grupa taneczna. Gość honorowy, wójt Gminy Warta Bolesławiecka, pan Mirosław Haniszewski przygotował niespodziankę dla czwartoklasistów. Wręczone im kaski były nagrodą za dobrze zdany egzamin na kartę rowerową. Na zakończenie przyszedł czas na życzenia bezpiecznych i pełnych wrażeń wakacji, do których dołączył się ksiądz proboszcz, Andrzej Kryłowski. Przed ostatnim w tym roku dzwonkiem udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami. Odebraliśmy świadectwa i nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie, a najbardziej zaangażowani w pracę na rzecz szkoły rodzice otrzymali pisemne podziękowania. O 11.00 ostatni dzwonek obwieścił zakończenie roku szkolnego. Do poniedziałku na świadectwa muszą jednak poczekać nasi koledzy z klas piątej i trzecich, ponieważ dopiero wracają z Zielonej Szkoły w Darłówku.
Do zobaczenia 3 września!

 

 
Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Wędrówki śladami historii” PDF Drukuj Email


W innowacji brali  udział uczniowie klas V i VI , nauczyciele języka polskiego, historii, plastyki, muzyki i rodzice. Czas trwania innowacji” listopad 2017r.- czerwiec 2018r.
Innowacja opierała się na twórczych i aktywizujących działaniach, mających na celu rozwój postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury narodowej, ze szczególnym uwzględnieniem „małej Ojczyzny” oraz rozbudzenie szacunku i poczucia dumy wobec dorobku minionych pokoleń.
Założeniem innowacji była realizacja określonych zadań przez uczniów klas V i VI w kolejnych miesiącach roku szkolnego.
W listopadzie określone zostały zasady działania, 4 grudnia uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii w Galerii Stowarzyszenia Miłośników Wsi Raciborowice, w grudniu przeprowadzone zostały wywiady z seniorami rodzin na temat tradycji i zwyczajów obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w domach rodzinnych, a także uczniowie przygotowali przedstawienie teatralno- muzyczne pt. „Bajkowe Jasełka” dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości (22grudnia 2017r.).
12 kutego 2018r. odbyła się wycieczka do Bolesławca- zwiedzanie miasta, udział w spektaklu „W Tajemniczym Ogrodzie”.
W marcu odbył się spacer śladem tablic pamiątkowych wsi Raciborowice Górne i Dolne (26 marca 2018r.).
7 maja 2918r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Gross Rosen.
Efektem pracy uczniów są prezentacje faktów związanych z historią regionu poprzez:
- prace plastyczne i fotograficzne- wystawy,
- prezentacje multimedialne,
- port filia,
- kolaże,
- sprawozdania z wycieczek i wyjazdów,
- opisy poznanych miejsc, ciekawych zabytków, a także:
- pogłębienie wiedzy na temat regionu, miejscowości,
- postawa szacunku do kultury i tradycji polskiej, symboliki narodowej, postaci wielkich
Polaków, świąt państwowych i rocznic,
- umiejętność identyfikowania się z miejscem pochodzenia, „Małą Ojczyzną”,
- właściwe postawy prospołeczne,
- umiejętność współpracy w grupie.

Oprac. J. Mielko

 
Warsztaty dla uczniów klasy drugiej PDF Drukuj Email


Dnia 20 czerwca odbyły się warsztaty interdyscyplinarne dla uczniów klasy II z udziałem rodziców „Wiem, potrafię, rozumiem”.  Zajęcia były podsumowaniem pracy w klasie II. Dały możliwość sprawdzenia zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce. Zadania obejmowały  edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą, plastyczną oraz język niemiecki, zajęcia komputerowe i religię. Dzieci wraz z rodzicami chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowały na zajęciach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 54