Pasowanie klasy pierwszej PDF Drukuj Email


12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły,  rodziców , nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące zasad zachowania. Ładnie śpiewali i recytowali wiersze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami , godnie reprezentować dobre imię klasy i szkoły. Następnie  Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Upominki wręczyły dzieciom Myszka Miki i Pluszowy Miś. To była wspaniała niespodzianka przygotowana przez rodziców i sprawiła pierwszakom wiele radości.  Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

 
Sprzątanie Świata 2018 PDF Drukuj Email

Akcja „Sprzątanie Świata” w roku szkolnym 2018/2019   w Publicznej Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych została przeprowadzona w dniu 21.09.2018.
W akcji uczestniczyły dzieci z klas „0” – VIII. Dzieci z OP „Bajka” i „Misie”, klasy I-III  sprzątały na terenie  szkoły, drogę ze szkoły do lasu, plac zabaw oraz boisko sportowe. Uczniowie starszych klas (IV-VIII) drogę na trasie szkoła – kościół, szkoła – kino „Kujawy” , przystanek na Jurków w stronę Straży Pożarnej, w okolicy przystanków autobusowych, stadion,  park z placem  zabaw dla dzieci.


Przed wyjściem dzieci ze szkoły,  wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat celu akcji, która w tym roku przebiegała pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA” oraz bezpiecznego zachowania się na  drodze podczas zbierania śmieci. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Łącznie zebrano 29 worków śmieci: szkła, papieru, puszek, folii aluminiowych,  opakowań plastikowych.

 
Rajd po Bolesławcu PDF Drukuj Email


4 października 2018 roku uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Poznali je z zupełnie innej strony. Po krótkim przejściu wzdłuż murów obronnych, obejrzeniu pomników przyrody i poznaniu krótkiej historii miasta, uczniowie wraz z opiekunami, udali się do Muzeum Ceramiki. Tam odbyły się bardzo ciekawe warsztaty poprzedzone krótką prelekcją. Dzieci mogły poznać najstarsze naturalne techniki lecznictwa i same mogły wykonać woreczki z ziołami nasączone olejkami eterycznymi. Po warsztatach wszyscy uczestniczyli w rajdzie, który prowadził do rzeki i wzdłuż niej. Bobrowa ścieżka stanowiła niemałą atrakcję, ale jeszcze ciekawsze było dojście do wiaduktu kolejowego i mały piknik. Pomimo zmęczenia, uczniowie do szkoły wracali bardzo zadowoleni.
Opr. S. Bociek

 
Narodowe Czytanie 2018 w naszej szkole PDF Drukuj Email

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane były aż dwie lektury.
Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.


Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych po raz kolejny uczestniczyła w akcji.  Narodowe Czytanie z udziałem uczniów i grona pedagogicznego odbyło się 7 września na boisku szkolnym. Uczniowie: Julia Halewicz z kl. Vb, Zuzanna Kowalska z kl. VIII oraz Mateusz Kaleta z kl. VIII  przedstawili cele akcji, a także zapoznali wszystkich z postacią Stefana Żeromskiego i powieścią „Przedwiośnie”. Fragment adaptacji przeczytały Pani Ewelina Potaśnik oraz Pani Sylwia Bociek.
Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, rozwija u dzieci umiejętność wysławiania się i rozpoznawania własnych emocji . Zachęcamy zatem do lektury „Przedwiośnia”,  a także  Antologii Niepodległości, tym bardziej, iż tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest zawsze promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

Dnia 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Uczniów i rodziców powitał Dyrektor Szkoły - Pan Dariusz Wójcik wraz z gronem pedagogicznym
i pracownikami szkoły.
Krótkie przedstawienie nauczycieli, klas oraz najlepsze życzenia dla dzieci, a potem… w szkole rozbrzmiał pierwszy dzwonek oznaczający koniec wakacji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 54