Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Konkurs w Bibliotece w Raciborowicach PDF Drukuj Email

W dniu 6 kwietnia 2017r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III b - wychowawczyni Pani Sylwia Bociek.
Wszyscy rozwiązywali testy samodzielnie, a następnie kolorowali historyjki z lektury. Laureatami zostali:
Jan Sowa, Sonia Szeliga, Karol Popek i Marcel Sojka. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom.

 
Klasy trzecie w iQlandii! PDF Drukuj Email

5 kwietnia 2017 roku klasy 3a i 3b wraz z opiekunami udali się na pasjonującą wycieczkę do iQlandii w Libercu (Czechy). Wielu wrażeń dostarczyła już sama podróż do innego kraju, a atrakcje jakie czekały na uczniów w tym centrum nauki są nie do opisania. Dzieci były zachwycone mogąc dotknąć, poczuć, wypróbować, obejrzeć ekspozycje, wynalazki, maszyny. Bardzo podobał im się pokaz naukowy, w którym mogli zobaczyć, uczestniczyć i poczuć chemiczne doświadczenia. Pomimo zmęczenia chętnie zwiedzili również rynek w Libercu. W autokarze, podczas drogi powrotnej, wspólnie wypełnili test przygotowany przez przewodnika. Zakończeniem wycieczki było losowanie nagrody, którą wygrała Julia Zaremba z kl. 3b. Jednak żaden uczeń nie czuł się pokrzywdzony, wszyscy byli bardzo zadowoleni i z chęcią opowiadali o atrakcjach, i swoich wrażeniach.

 
Rozmowy nie tylko o bocianach – „Klekusiowo” w szkole PDF Drukuj Email

24 marca 2017 r. odwiedził nas Pan Mieczysław Żuraw, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Zobaczyliśmy wszystkie zwierzęta zamieszkujące ośrodek oraz poznaliśmy, w jaki sposób podopieczni opiekują się m.in. bocianami, jeżami, sarnami, żurawiami, dzikami.


 
Radosny I Dzień Wiosny! PDF Drukuj Email

I Dzień Wiosny w naszej szkole jak zwykle był kolorowy, bezpieczny, zdrowy i sportowy. Nie zabrakło żadnego z tych elementów! Począwszy od przedszkoli, które stawiały na ekologię i biegi na orientację. Poprzez klasy I-III, które tańcami żegnały zimę i witały wiosnę, rozmawiały o bezpieczeństwie, ekologii, kulturalnym zachowaniu, a wykonując przepiękne plakaty, popijały zdrowe koktajle. Wszystkie elementy: bezpiecznie, zdrowo, sportowo podczas zajęć i zabaw wykorzystały również  klasy IV-VI, które szczególnie mocno zaangażowały się w lekcje z pierwszej pomocy oraz doświadczenia chemiczne.

 
Gminny "Pegazik" PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego 2017 roku w sali siedziby Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik” będący jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Struk z klasy IV. Konkurs był na wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się sporymi umiejętnościami recytatorskimi. Dominika niestety nie zakwalifikowała się do następnego etapu, ale i tak serdecznie jej gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 39